Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem beszélgetek a babámmal...

Ha nem beszélgetek a babámmal a pocakban akkor rossz anya leszek?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele beszélgetni, de nem tudom mit lehetne, annyit gondolkodtam már mit beszélhetnék a kislányomhoz, hogy hallja a hangomat, de egyszerűen nem vagyok rá képes. akkor én most rossz anya leszek? :(

kétségbeesett 7 hós kismama



2012. okt. 23. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Én egyik terhességnél sem beszélgettem velük, mindig csak simogattam őket:) ez a harmadik terhességem, most sem tervezem h beszélgetnék vele:)

11hkm.

2012. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az fogja eldönteni hogy jó anya leszel vagy sem, hogy beszélsz hozzá.
2012. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
3 hós vagyok,én se tudok mit mondani,simogatom csak,néha álmomba is :) Szerintem attól még jó anyukák leszünk.Majd beszélünk hozzá ha megszületik :)
2012. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én se beszélek, olyan furán érezném magam. De sokszor gondolok rá csak úgy elképzelem mit csinálhat. Szerintem nem ettől leszel jó vagy rossza anya, érzi ő hogy mennyire szereted!!


31 h km

2012. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesfajta kérdések annyira nagy butaságok. Szerintem ha egy kicsit jobban végiggondolod, Te is rájössz, hogy nem attól lesz valaki rossz anya, hogy a pocakban még nem tud mit mondani a gyermekének. Én sem beszélgettem a kislányommal sokat amíg a pocakban volt. Simogattam, mindig ott járt a fejemben, hogy vajon mit csinálhat, hogyan nézhet ki, jól van -e ...stb. A gyermek érzi, hogy szeretik szavak nélkül is! Ha megszületik már könnyebb lesz ez, hidd el, ha ott tartod a karjaidban!
2012. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg hallja a hangod amikor beszélsz és pontosan tudja hogy az a te hangod.
2012. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! lehet buta kérdés, első baba és mindenki azt mondja beszélgessek vele hogy megismerjen engem! :(
2012. okt. 23. 16:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha mással beszélgetsz, azt is hallja, erre még nem gondoltál? (Vagy inkább azok, akik azt ajánlják, hogy beszélgess vele...) Úgysem érti még, hogy mit mondasz, de hallja a hangod, és ez a lényeg. Meg fog ismerni így is. Én sem beszélgettem soha a babámmal, de soha nem fogom elfelejteni, hogy amikor megszületett, "nyekergett, nyöszörgött", odarakták az arcomhoz (császár volt), köszöntem neki, hogy "szia drágám, én vagyok a te anyukád!" - és elhallgatott a hangomra. Olyan jó érzés volt, hogy azt elmondani nem tudom. :)
2012. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan hallja a hangod és már nagyon jól ismeri is. Mi sem beszélgettünk hozzá, de pl. amikor hazajön apu a munkából és hozzám szól, azonnal elkezd rugdosni, mert felismeri a hangját. Én sokáig kicsit idiótának is gondoltam ezt a beszéljünk a hashoz dolgot, aztán egyszer önkéntelenül kiszakadt belőlem, amikor egyedül voltam itthon, hogy "hallottad ezt?" vagy vmi ilyesmi, és azóta tök természetes, hogy néha beszélek hozzá. De ez így igaz, hogy neki tök mindegy, hogy mit mondasz, úgysem érti, a lényeg, hogy folyamatosan hallja a hangod. Hozzá beszélni akkor jó, ha sokat vagy egyedül (én pl. itthon dolgozom, párom sokat van távol, így keveset hallaná a hangom, ezért néha beszélek magamban :). Amúgy én is 7,5 hónapos vagyok. Boldog babvárást.
2012. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik terhességemnél sem beszéltem a pocaklakóhoz,ettől függetlenül a gyerekeim imádnak,a hangomra megnyugodtak (függően attól mi volt a problémájuk).

Attól függetlenül,hogy nem beszéltem hozzájuk míg a pocakban voltak,sőt akkor sem nagyon találtam szavakat,amikor megszülettek, mindent megteszek Értük,amit egy Anyának meg kell tennie! Szerintem ez milliószor fontosabb,mint beszélni a babóhoz! :-)


Üdv:3 lányos,24hkm

2012. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!