Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám ülni akar és...

3 hónapos babám ülni akar és sír ha a hátára fektetem. Hogy tartsam vissza ezt a gyors fejlődést?

Figyelt kérdés
Már nem tudom a babakocsi fekvő részében vinni Izát mert végig ordítja az utat és próbál felülni. A játszó székbe félülő helyzetben van, de onnan is erőlködik. Azt olvastam, hogy ha hamar ülnek akkor rövidül a gerincünk és később probléma lehet. de hogy lehet ezt lassítani vagy kell e egyátalán? Köszönöm előre is a válaszokat
2010. máj. 25. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

próbáld meg pihenőszékbe rakni, elvileg újszülöttkortól használható a legtöbb.

Az én fiam egész nap elvolt benne és nem szokott arra hogy kézben legyen.

Látott mindent mindenkit, nagyon hasznos dolognak tartom.

A mienk még rezget is a segge alatt :)

link:

[link]

2010. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez enyém is ilyen volt, rémálom volt minden sétánk. Én a doki engedélyével lecseréltem a mózest 4 hónapos korban sportra, onnantól ég és föld a sétánk. Addig kitartás!

Amúgy ha magától erőlködik, akkor nem tudod visszatartani, nem is kell, ő így fejlődik, ez a tempója, hidd el, ha meg tudja tartani magát, nem lesz semmi baja a gerincének, csak akkor, ha te erőlteted, de ő még nem bírná.

2010. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt es mi is 4 honapos korunk ota a mozes nelkül kocsizunk, csak lehajtjuk az ülest, igy gyakorlatilag fekszik, de ha mar nagyon kibirhatatlan, közepig felhajtom az majdnem olyan mint a pihenöszek, akkor elvan. sztem kiprobalhatod, amugy csak eröltetni nemszabad a dolgokat ha maguktol mennek ugysem tudod kesleltetni.
2010. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szintén 4 hónaposan emeltük meg a kocsi háttámláját félig ülő helyzetbe, mert már rémálom volt a séta. Volt, hogy elindultunk hármasban sétálni (apa, baba és én) és apa végig cipelte a törpét, mert nem maradt, én meg toltam a kocsit. Viccesen néztünk ki.

Még ne engedd, várd még ki azt az 1 hónapot, ha tudod, mert tényleg még gyengécske a csontjuk, de visszatartani nem fogod tudni.

Épp ma 8 hónapos a fiam, ma állt fel először a nagyágy végében, és tett is pár lépést. Nekem is gyorsnak tűnik a mozgásfejlődése, de lekötni nem tudom. Ő 2,5 hónapos korában fordult hasról hátra, 5 hónaposan oda-vissza. 6,5 hónaposan ült fel magától, pár napra rá elkezdett mászni (a kúszás nálunk kimaradt), 7 hónapos korában állt fel a kiságyban és most már bárhol feláll a bútorba kapaszkodva és lépeget.

4 hósan félig ülőbe tettük a háttámlát, 6 hósan ülőbe.

2010. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, nálunk is ez volt. Volt olyan, hogy apa vitte sétálni kutyástól. Úgy jött haza, hogy gyerek a kézben, a kuty póráza a babakocsira kötve, úgy tolta.

Mi úgy oldottuk meg, hogy hasra fektettük és a feje a lábrészénél volt. Ha nem magas a mózes pereme kilát belőle.

2010. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. máj. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!