Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy oldotta meg az újszülö...

Ki hogy oldotta meg az újszülött körüli teendőket az első 6 hétben?

Figyelt kérdés
Nálunk a férjem kb. 2 hetet tud itthon lenni velünk szabadságon, utána viszont nem tudom, mi lesz, családot elég nehéz lenne logisztikailag bevonni.

2017. aug. 30. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Azèrt a múltszázadban volt ez divat, hogy nagymama odaköltözik, meg fōz, mert ugye rendelni nem volt honnan...

Ma meg ki se kell tenned a lábad, ülve bevásárolhatsz, házhoz hoznak mindent. Szóval kèrdem èn, kimos a mosógèp, a kaját a szádhoz viszik, mi olyan nehèz egyetlen csecsemő ellátásában??

2017. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Oké, akkor valószínűleg akiktől hallottam az anya odaköltözik sztorikat, azok a múlt században szültek. :))) egyébként természetesen értem, amit mondasz, hogy mi lehet nehéz, fogalmam sincs, első gyerekem.
2017. aug. 30. 15:03
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem kellett a segítség, mert olyan beteg lettem a terhesség alatt, hogy felkelni sem tudtam. Nekem a férjem és anyukám segített, szerencsére vele egy telken lakunk, így könnyen át tudott járni hozzánk. Ha nem lettem volna ilyen rosszul, akkor szerintem simán ment volna egyedül is.
2017. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálam még a férjem se maradt otthon. Sima ügy volt, annyi könnyítésem volt hogy az első két napban a szomszéd néni főzött nekünk kedvességből, és utána az első 6 héten rendeltük. A gyerek evett-aludt-kakilt, de leginkább aludt. Túl van ez misztifikálva, én megoldottam egyedül is, pedig komplikált császárom volt. Nem mondom hogy nem fájt, de a háztartási dolgokból csak a legszükségesebbeket végeztem el, és ha fáradtam ledőltem a kicsivel együtt. Életem legnyugisabb időszaka volt.
2017. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát hozzánk ideköltözött anyum 2 hétre, és én nagyon örültem neki. Férjem is itthon volt még utána két hetet. Amíg anya itt volt, főzött, segített mindenben, nekem lelkileg jót tett a jelenléte. Amikor a férjem ment dolgozni, volt olyan, hogy du. 4-kor ettem először. Nekem nagyon keveset alvó, letehetetlen babám volt. 6 hetes korára vettem kendőt, de abban is csak alvásidőben volt el, meg sétálni kellett vele. Kb. 2 hónapig hordattuk az ebédet,utána kezdtem el főzni. Most 13 hónapos múlt. Család amúgy 200 km-re van, nincs segítségem, lassan belerázódtam. :)
2017. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi lenne?


Szoptatsz, ha tudsz, altatod.

Mikor alszik feldobsz valami kaját (akár egy sütőbe betolósat, akár valami tésztát, ami gyors megvan), vagy te is pihensz.


Nekem mázlim volt, mert eszik-alszik baba volt elég sokáig, ráadásul a szoptatással nem kellett bíbelődni (sajna a gyógyszerem miatt nem lehet), a tápszer meg két perc alatt kész volt.

2017. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint, ha jot akarsz magadnak, fogadj el minden segitseget, es vagj jo pofit, akkor is ha halalra idegesit az aki eppen segit. :D

Kulfoldon lakunk, mindkettonk csaladja masik orszagban.

Hala istennek az o anyuja mar nyugdijas, o itt volt nalunk az elso honapban. Utana anyukam jott ket hetre. (mondjuk en az anyost jobban birtam, mint az en anyukam)

Ha van barmi barat/szomszed aki felajanl valami segitseget fogadd el.

Valamint, ha csinalsz kajakat es lefagyasztod oket elore, nagyon meg fogja konnyiteni az eleted. :D

2017. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Kedves kerdezo!

Nekem a Parom kivett egy honapnyi szabit es O segitett nekem, csak a szoptatasra kellett koncentralnom. Sajnos tapszeres lett. Nem tudom, a tapszernek vagy a nyugodt babamnak koszonheto, de egy honap utan mindent meg tudtam csinalni. Szuleim dolgoznak, Parome halottak. Helyt kell allni, hal istennek Parom segit.

2017. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!