Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különleges vagy inkább hagyomá...

Különleges vagy inkább hagyományos név pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Miért? A ti gyerekeiteknek is olyan nevet szeretnétek adni? Ha van már kiválasztott név mi az?
2017. aug. 31. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

En ugy gondolkodtam hogy hagyományos legyen,de ne mostani divatnév amiből már rengeteg van manapság.

Igy lett: Julianna

2017. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Hagyományos név tetszett meg nekünk anno, így lett a fiunk Szabolcs.
2017. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk tetszik ilyen is, olyan is. Csak a hangzás érdekel, nem az, hogy most különleges, modern vagy hagyományos stb. Más gyerekének a neve meg egyáltalán nem érdekel semmilyen szempontból.
2017. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A hangzása érdekel, a jelentése is számít azért és hogy passzoljona családnévhez. Illetve, hogy ne legyen különösen csúfolható, pl Teofil.

Több tetszik, van különleges és hagyományos, de csak azért nema dnék egy nevet, mert különleges.

2017. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sosem neztem,hogy mennyire hagyomanyos vagy epp kulonleges egy nev.

Az volt a lenyeg,hogy nekunk tettszen,es ne legyen nagyon kirivo.

Igy lettek a fiaim Patrik,Alexander es Zalán.

2017. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Anna Míra a lányom. Az Anna hagyományos, a Míra pedig különleges. Igaz, amikor született a leggyakrabban adott női név az Anna volt és azóta Mira is rengeteg van és sok ember azt hiszi, a két név (Míra -Mira) ugyanaz
2017. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lényeges, hogy olyan legyen a név, amit elsőre bárki megért, le tud írni, nem kell magyarázni, betűzni. A túl divatos, felkapott nevek meg megintcsak nem szimpatikusak. Úgyhogy nekem a szimpla, "átlagos", gyakori nevek tetszenek, mint például Dávid, Eszter.
2017. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Én a változatosság híve vagyok, szerintem jó dolog, hogy nem mindenkit ugyanúgy hívnak, mert így a név elveszíti a jelölő funkcióját is egy idő után.

Örülök, ha különlegesebb vagy ritkább nevekkel is találkozom, de mellette a hagyományosak is tetszenek.

Saját gyerekünknek egyelőre hagyományos, de viszonylag ritkább nevekben állapodtunk meg. Mindkettő fenn van a tavalyi 100-as lista közepe felé kb.

Nálunk az is fontos szempont volt, hogy menjen a vezetéknévhez és így kiestek a modernebb külfödies nevek. De ez nem jelenti azt, hogy azok közül mondjuk nem tetszik semelyik.

Szerintem a világ nem csak fekete vagy fehér lehet, azért mert mondjuk valakinek ősmagyar nevű gyereke van, nem biztos hogy utálja a többi eredetű nevet stb.

2017. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az inspirálta a kérdésem, hogy akárhány neves kérdés vagy, mindig egymásnak esik a két tábor, és csúnya stílusban nyilatkoznak a nekik nem tetsző nevekről. És ez mindkét táborra igaz. Extrém nevet nem adnék a gyerekemnek, mintahogy az sem szempont hogy a stílus hasonló legyen.
2017. aug. 31. 20:19
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Én a különlegességre mentem, más szóba sem jött. Megbeszéltük, hogy olyat nevet adunk, amit a családunk még nem is halott :D Viszont ki voltak zárva a tipikus "dzs"-s túlerőltetett nevek.
2017. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!