Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reflux lehet? Kivizsgálják?

Reflux lehet? Kivizsgálják?

Figyelt kérdés

Nagyon sírós baba, rengeteget eszik, de már ezt is normalizálom. Kipróbáltuk a hasfajasos cuccokat(infacol,espumisan,gripe water, colief, lastose comfort) Ferjemmel mar lassan belebolodnulunk a sok visitastol, van egy nagyobb gyerek is vele semmi ilyesmi nem volt. Cicin nem alszik el, rogton felebred. Lerakom visit, ágya meg van emelve. Neha van,hogy sugárban jon ki belole, de bukik inkabb kisebbeket, de sokat is. Doktor tejfeherje allergiára gyanakodva mar hidrolizalt tapszert is írt fel,de nincs valtozas. (Cicizik kb.egyforman visit)

Siman "hiszti", nincs kezben? Vagy reflux? Hol vizsgálják ki,hogyan? Heti szinten megyek a dokihoz mar hulyenek nez,de mi nem birjuk ideggel. Egesz nap tudna visitani,komolyan akkor orulok,ha alszik.



2017. szept. 1. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ez volt velünk is, és kiderült hogy laktózérzékeny a gyerek. Laktózmentes tápszerre váltás után rögtön megoldódott minden. Ő is sokat bukott, de ez életkori is, mert még nem zár jól a gyomorszája. Én kipróbálnám a laktózmentes tápszert (pl beba laktózmentes, dmben is lehet kapni), hátha segít nektek is.
2017. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiára a HA tápszer nem jó. Javulás meg 7-10 nap alatt van. De miért nem diétázol inkább?

Az én fiamnál amúgy ez volt és tejfehérje allergiás. Ez persze nem jelent semmit, ha szépen gyarapszik nem feltétlen reflux, ha sokat eszik is okozhat bukást. De reflux se feltétlen allergia miatt van. Nutriton sűrítő jó lehet, anyatejhez is használható és tápszerhez is. Első babámmal nem segített, a másodiknál viszont igen, végre megindult a súlya.

2017. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jol momdjak a HA az tejfeherje alapu tapszer.

Pregomin, pepti, neocate. Ezek aminosav alapuak. Kisfiam is pontosan ugyanezt csinalta. Magas tejfeherje allergias. De csak 2 eves kor utan mutathato ki verbol. A bukas is emiatt volt. Es allandoan sirt fajt a hasa.

2017. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pregomint csak gadztroentologus írja fel, és azt mondta,ha tejfehérje allergiás kell jobbnak lennie. Hát nem lett(kevesebb benne vmi )
2017. szept. 1. 14:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Diéta:mivel cicizik, tudom,hogy figyelni kell, kb. Lassan kenyeren és vizen élek, mert mindenért uvolt(bár fene tudja egyáltalán koze van e)szoval, ezt mar masiknal is figyeltem, de nála semmi
2017. szept. 1. 14:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy baba,2 honapos volt és 6kg.Tápszert néha csak grammokat(és nem is mindig)

Uvolt:éhes,sokat eszik,nem evett sokat,le mertem ulni passz.pedig a ringatásnál is kivártam fél órát,lerakom felébred.

2017. szept. 1. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tejfeherje allergias akkor az anyatejtol is faj a hasa. Az anyatejben megtalalhato az egyik tejfeherje, alfa-laktalbumin. Na az volt nalunk is a bibis. En is vizen eltem hiaba. Sajnos 2 eves kora utan kaptunk erre verbol valaszt :(

Gasztroenterologushoz kelllene elvinni.

2017. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A peptit kitudja hazidoki is irni normativra. Az is teljes teljmentes.
2017. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!