Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos anyatejes babák...

Refluxos anyatejes babák anyukái, ti nem vettetek észre olyat, hogy bizonyos ételek fogyasztása után rosszabbodik a babátok állapota (többet bukik)?

Figyelt kérdés
Tej-és tojásmentes diétán vagyok, és olajos magvakat sem eszem az orvos javaslatára, mert véleménye szerint ezekre lehet allergiás a 4 és fél hónapos kislányom, akit szoptatok. Más allergizáló étel szerinte nincs. Én viszont azt vettem észre, h a paradicsomos ételek után a kislányom rosszabbul van, többször és többet bukik. Lehetséges ez?

2017. jan. 7. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Laktóz, glutén, olajos magvas, paradicsomos dolgok, élesztő, tojást, sok fűszer volt amit elhagytam de bukott a babám, refluxos volt. Arra is gondoltunk, hogy sok levegőt nyelt szopi közben, fejtem a tejet neki, MAM szelepes cumihoz.

Nagyon sokszor bukott a kislányom, nem gyarapodott. Hozzátáplálás helyett tápszeres lett és az segített. Lehet a sűrűséggel volt a gond.

2017. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sűrítő nélkül semmilyen diéta hatására nem csökkent a bukás. A Nutriton is csak akkor használt, ha lefejt tejhez adtam. Nekem a fejéstől elapadt, így tápszeres lett végül 4 hónaposan,de nem bánom, mert sokkal jobban tolerálta, 7 hónapos korára ki is nőtte a refluxot.
2017. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Emlékezz vissza, hogy terhesen neked mitől ment fel a savad, vagy okozott egyéb gondot. (Nekem pl: a paradicsomos ételektől és az igazi gyümi teáktól ment fel nagyon a savam.) Na ezek a gyereknél is okozhatnak gondot. Akár anyatejen keresztül is. Bár szülés után nem ettem olyat ami alatta problémát okozott. De észrevettem, ha fűszereset, hagymásat ettem, a gyerek görcsölt és hagymásakat pufizott. Így ezeket is elhagytam. Sajna nem volt sokáig tejem, így később, ahogy ért az emésztő rendszere nem tudtam anyatejen keresztül bevezetni az új ízeket.

Nézz körbe a Facebook-on és lépj be tejérzékeny, tej(fehérje/cukor) és ételallergiás címmel kezdődő csoportokba, ha csak olvasod a kommenteket sok új infóra lelsz.

2017. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!