Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposom miért nem bír ki...

5 hónaposom miért nem bír ki másfél-2 óránál többet szopi nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem nem a tej mennyiségével van a baj, mert éjszaka kb 8 órát kibír szopi nélkül. Plusz szopik után mindig tudok fejni is. Próbáltam már kihúzni az időt, hogy vizet adok neki, de vagy nem fogadja el, vagy utana ugyan ugy üvölt amíg nem kap cicit...

Van, hogy csak 1-2 korty kell neki, de van, hogy egész sok.

Egyszerűen nem értem. Kezdek beleőrűlni.

Tapasztalat? Ötlet?


2017. szept. 1. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Éhes vagy szomjas, de a víz nem kell neki, mert azt nem ismeri úgy, mint a cicit. Azaz azt tudja, hoyg a cici oltja a szomját, de azt nem, hogy a víz is. Vagy szeretne közel lenni hozzád.
2017. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mindenhol azt olvasni/hallani, hogy ilyen idősen már kb 4 órát ki kellene bírni (én már a 3-mal is boldog lennék..). És tényleg nem azért hagyja abba a szopit, mert elfogyott... hanem mert már nem kéri. Álljunk át tápszerre? Vagy mit tegyek? Ezt így ép idegekkel már nem lehet bírni ...
2017. szept. 1. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
5 hósan már simán átállhatsz tápszerre. Nincs már feltetlenül szügsége a tejedre. Adj neki zöldségeket, gyümölcsöket és mellé cumisüvegből inni. Cumit is próbálnám a helyedben. Ezzel megtanulja saját magát megnyugtatni.
2017. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem minden gyerek egyforma, nincs olyan, hogy 4 órát ki kell bírnia. Én felnőtt vagyok, mégis 3 óránként eszem keveset, inni meg fél óránként szoktam.

Hogy a kérdésre válaszoljak, 5 hónaposan a fiam is ilyen gyakran evett. 6 hónaposan keztük a hozzátáplálást, most 8 hónapos, reggel, délben, este szoptatok, plusz egyszer kel éjjel. Tehát kb 6 óra eltelik a szoptatások közt, a többi szilárd. Szóval kitartás, jobb lesz, ha van tejed, akkor ne tápszerezz.

2017. szept. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem is nagy vágyam, hogy tápszert kapjon,de ez nekem így szenvedés.

2 hónapja kapja cumisüvegből a vizet, vagyis kapná, ha kellene neki ... cumit is próbálom, hátha , de az sem kell...

2 hete kóstolgat(orvos tanácsára), egyelőre pár falat után köpi ki...

#3as hát megnyugtat, hogy nen csak az én fiam eszik akkor ilyen sűrűn... neked nem volt ez sok? Hogy bírtad? Ha mennetek kellett valahova?

2017. szept. 1. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk ugyanez van. :) Ez egy újabb fejlődési szakasz. Most már érti, hogy ti nem "egy ember" vagytok, és akkor is létezel, ha nem lát. Ezért lehet már kukucska játékot játszani és ezért tapad rád matricaként. Az enyémke ráadásul sikítva ébred, ha nem vagyok mellette, úgyhogy akkor is a közelben kell lennem, ha alszik, és amikor ébred, látnia kell.

Rengeteget van ölben/kendőben is, senki se jó, csak anya.


Ezen kívül lehet növekedési ugrás is. Megeszi a szokott adagját, de gyorsabban megéhezik.


Egy biztos: nem direkt akar téged szivatni. Egyszerűen most erre van szüksége. Pár hét, és újra elszántan hempereg a szőnyegen, és ellesz magában, lefoglalja a mozgásfejlődés.

2017. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt. Bar engem nem zavart. Olyan helyre mentunk, ahol van pelenkazo stoba, vagy gyorsan haza lehet erni.

Orvos tanacsara mi is elkezdtuk a hozzataplalast 5,5 honaposan.

2017. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor türelemmel leszek

2017. szept. 4. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!