Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy élte túl?

Ki hogy élte túl?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kisfiúnk és egy 5 hetes kislányunk. Ő sajnos hasfájós sokat sîr, csak úgy nyugszik meg ha kendőbe magamra kötöm. Akinek hasonló a korkülönbség hogy élte túl ezt az első pár hónapot amíg ennyire csecsemő volt a kicsi. Az állandó sírás miatt alig tudok a naggyal foglalkozni ami megvisel engem nagyon. Ő ezt hogy fogja megélni, fog erre emlékezni hogy anya mindig csak a sírós tesoval van?
2017. szept. 1. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer az, ami megmarad.

Szoval ha rendszeres az okozhat kisebbsegi erzest az meg akár agressziot is szulhet.


De pl ha mindennap ugyanakkor csak az övé vagy (pl amig apa furdet addig csak vele mesélsz mondokazol tornazol)az rengeteget jelent mert tudni is fogja hogy este anya velem is fog lenni

2017. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt nálunk is. Figyeltem arra, hogy töltsek vele külön időt. Amikor a pici aludt, vagy ha hazajött a férjem kicsit rábiztam a kicsit és a naggyal lementünk fél órára a játszóra. És ha bármikor odajött amikor a babával foglalkoztam, figyeltem rá. Lehet hogy a picit ringattam vagy szoptattam épp, de közben beszélgettem vele ha épp velem akart lenni. Fontos hogy érezze hogy továbbra is fontos neked.
2017. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is igyekszem figyelni. A közös játszóterezést holnap ki is próbáljuk. Én is vágyok arra hogy kettesben legyek vele, mármint a nagyobb gyerkőccel. Hiányzik a 3 fős életünk, ill. még nem szoktam hozzá a 4 fős felallashoz és ez a Hasfájás és állandó sírás kikészít ami nyilván a nagy is érez rajtam. És nehéz hogy a férjem 3 műszakban dolgozik.
2017. szept. 1. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Mi könnyen viseltük, mert mind a 2 alkalommal eszik-nézelődik-alszik gyereket dobott a gép. Éjszaka is alszanak, így könnyű volt. Ez csak szerencse...
2017. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2,5 év van közöttük, de szerencsére a kicsit alig lehet észrevenni, úgyhogy simán ment
2017. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

4es ezt fontos volt leírnod 😆 Kár lett volna ha benned marad.

Kedves kérdező először is rengeteg erőt, kitartást kívánok. Másodszor pedig ELMÚLIK! Nálunk 2 év 4 hónap van a lányok közt. Mindkettő haafájós volt, de a kicsi brutál módon kakilni sem tudott egyedül..napi 24 órás baba volt 3 és fél hónapig. Az én férjem reggel 6tól este 6ig dolgozott ..Visszagondolva is kegyetlen nehéz volt, de elmúlt és mára már a legjobb tesók. 😊 3 és 5 évesek. Tudom, hogy gyötör a lelkiismeet furdalás én is így voltam, hogy nem tudok foglalkozni a naggyal és nem tudom vinni ide oda. Tarts ki, hamar megnő a kicsi is. 3 éves sincs a nagy. Nem fog erre emlékezni 😉😃

2017. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló! Köszönöm a biztatást. Most 6 hetes a pici, remélem 1-2 hónap és túl leszünk a hasfájáson és könnyebbek lesznek a napok. És jó tudni, hogy a nagy nem fog erre emlékezni. Azért igyekszünk minél több mindent úgy csinálni ami az ő napirendje és csinálni anya-Zsozsó időt, amikor csak az övé vagyok. Ha nagyobb lesz a pici lány, könnyebb lesz a mamát is befogni, most az állandó hasfájás és reflux miatt még nem bíznám senkire az apukáján kívül, mert sokat kell cipelni a fenekét. Addig meg kitartunk. Utána meg már a mama is elszórakoztatja a picit és lesz időm a nagyobb gyerkőcre. :) Köszönöm a többieknek is a választ és a tapasztalatot.
2017. szept. 6. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!