Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baba, mit tegyek?

Nagyon nagy baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7kg felett van, 10 hetes. Néha kapott tápszert (napi egy adag, mikor délre nem volt tejem) de már azzal is leálltam,de hízott így is már. Már szegényt nlha hagyom sírni,hogy kivárja az intervallumot,de állandoan hizik:S. Simán kinéz fél évesnek:S. 110-120kb amut eszik, de akarva akaratlanul , néha eszik 170et, de probálom korrigálni. Mit tegyek? Leáll ez a rohamos noves? Nehogy baja legyen:S én nem hizlalom, nagyobb gyerek is ennyi idosen ennyit evett, de 5kg volt ilyenkor.
2017. szept. 2. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom enyém mennyi kiló volt 7 hetesen, de 1 éves koráig mindig az átlag felett volt a súlya, pl 4 hónaposan 9 kg körül volt.

Aztán egyszer csak ahogy elkezdett kúszni/mászni/menni leállt neki teljesen a hízás, most pl 5 hónapja alig pár dekát hízott, nagyon formás kisfickó lett belőle, egyáltalán nem kövér.

Dokim is mindig azt mondta majd lemozogja és igaza lett.

Tehát én nem hagynám sírni ,ő ilyen genetikailag, majd lemozogja neked is annyit tudok tanácsolni.

2017. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Kivizsgálás?
2017. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel született? Nekem a fiam 6,4 kg volt 3 hónaposan. Havi 1 kilót hízott átlagban. 64 cm volt hozzá amúgy, nagyon hurkás volt. 9 hónaposan volt a legszembetűnőbb, dagi volt. Most 2 éves és igaz még kicsit mindig látszik, hogy jó (volt) az étvágya, de egyrészt 3 évesnek néz ki a magasságával, másrészt mivel az étvágya is hanyattlik az utóbbi időkben míg állandóan rohangál, egyre kevésbé.. már lassan egész átlagosnak tűnik. Természetesen nem tömöm édességgel meg cukros italokkal. Na ezzel azt akartam kihozni, hogy nem marad így ha később normálisan eteted, nyugi. Akkor etesd, ha éhes. Ne húzd az időt se, mert nincs értelme. Ha túl éhes, akkor főleg teleeszi magát.
2017. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%

A baratnom 7 honapos lanya 11 kg !!!

Ezen ne aggodj, az anyatejjel nem lehet tuletetni, adj amennyit ker. Majd lemozogja ha maszni kezd.

2017. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Úy tudom, csak anyatejjel nem igazán lehet úgy elhízlalni egy babát, hogy baja legyen! Tápszert tényleg ne adj neki, mert az biztos nem kell, de szerintem se hagyd sírni, nyugodtan etesd, ahogy kér!

Amúgy az én nagyobbik lányom is elég kövér volt 4 hónaposan (már nem tudom, pontosan hány kiló volt), most meg, 5 évesen pont ideális. Egyáltalán nem kövér, de nem is nagyon vékony. Ja, és ráadásul ő mindig sokkal több kiló, mint aminek kinéz, valószínűleg nehéz a csontozata.

2017. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
3700 volt. És 55cm. Kivizsgálással mit érnék? Mi okozná ezt? Nem hinném,hogy más gondja van, csak ez miatt már dévényre kell járni. Nagyobbik full palcika azota, pedig eleg pufi volt( anyatejes volt mint a kicsi)
2017. szept. 2. 22:50
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Anyatejjel is lehet túletetni. Rengeteg oka lehet.
2017. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
55 %-os te mindig osztod az észt, közben meg hihetetlenül sötét vagy. Nem, az anyatejjel nem lehet túletetni.
2017. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
De túl lehet több orvos is ezt mondta és a tapaszralat is ezt mutatja. A túlsúlyos babák nagyrésze ma már az anyatejesrkből kerül ki.
2017. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mindebkinek megy a zold kezecsk

Én ugy tudom, akkor gond az anyatjeseknél, ha eleve koleszterinben gazdag kaját eszik az anyuka. Na ez rám nem vall :D nem sokat eszek. Azt meg probálom normális kajakbol.

2017. szept. 2. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!