Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nálatok mi az esti, lefekvé...

Ti nálatok mi az esti, lefekvés előtti rituálé?

Figyelt kérdés

Barátnőm szerint tök gáz, hogy én ekkora feneket kerítek ennek. Fél nyolckor megmasszírozom, megfürdetem, fürdés után megtornáztatom, ha nem sír nagyon, hogy éhes, hintőporozom, d vitamin, pizsit kap, egy puszit, mondom neki, hogy jó éjszakát és elmondok egy imát az ágyánál. Aztán pedig mondom neki, hogy álmodj angyalkákkal, hajnalban találkozunk. És alszik...

Szerintetek is gáz?


2017. szept. 3. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Enyém már nagyobb, nálunk a menetrend: könnyű vacsi, míg én elpakolok, meg elkészítem az ágyakat, fürdővizet addig megnéz egy részt a kedvenc meséjéből, miközben iszik egy pohár langyos mézes/vaníliás tejet, majd fürdünk, közben beszélgetünk, utána pizsit kap, apa megpuszilgatja, mi meg megyünk lefeküdni. Ott mondok neki egy mesét, én is megpuszilom és kijövök.
2017. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, első!

Szerintem nagyon fontos az esti rituálé, fontosabb, mint a reggeli. Az baj, ha imádkozok is és később imára tanítom a gyermekem?

2017. szept. 3. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk így megy (1 éves a fiam): este 6kor fürdés, utána pelenka, krémezés, közben éneklek neki. utána vacsora (tápszer), közben beszélek neki a napunkról. utána fogmosás, utána jóéjt puszi apától és tőlem. utána apa kimegy és én még ölelgetem egy kicsit. mondom neki hogy aludjon jól, nagyon büszke vagyok rá, nagyon szeretem (ezt minden este elmondom, az én anyám sosem mondta ezeket nekem, pedig jó lett volna hallani). szerintem te jól csinálod.
2017. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, az én anyám sem mondta ezeket és meseolvasás sem volt soha.

Valahogy az ember lánya igyekszik úgy nevelni a sajátját, mint amilyen nevelést szeretett volna Ő maga :)

2017. szept. 3. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem "gáz", hogy imádkozol! Sőt, szép dolog, a mai világban szerintem ritka!

Babám 10hónapos, 6kor vacsi, fél8-kor fürdés, 8körül tápszer, utána apa elköszön tőle és bemegyünk a gyerekszobába. Ott már félhomály van, csend, nyugalom. Én mesélek neki, vagy énekelek, elmondom neki, hogy nagyon szeretem, szép álmokat és jó éjszakát kívánok neki, kicsit ringatom és elalszik.

2017. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Se tej, semmi alvas elott?
2017. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos. Az esti rutin megvan, de azért nem ilyen fennkölten mint ahogy te megfogalmaztad. Este fél 8 - 8 körül fürdés. Pucéran kis hancúr az ágyon, aztán hozom a tápszert ( kis türelmetlen már ilyenkor :) ) tejet benyomja és aztán elringatom. Ez 5-10 perc attól függően mennyire álmos. Aztán alszik reggelig a kiságyba. Ringatás közben puszilgatom de már nem beszélek hozzá, nem akarom kizökkenteni. Nagyjából így.
2017. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es és hol van a fogmosás?? hagyod hogy a tápszer ott rohassza a fogait egész éjjel? :O
2017. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!