Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tiltakozik a nappali...

Scsillag82 kérdése:

Miért tiltakozik a nappali alvás miatt?

Figyelt kérdés

Kislányom 12 hónapos lesz a napokban. Eddig kettőt aludt, sírás nélkül aludt el mindig velem. Most pár napja ebéd utáni alvast kezdtük el. Lefektettem délelött, tiltakozott azt hittem nem álmos is hagytam.

Ma ebéd után tiszta pelus, szokott módon letevés és ahelyett hogy kidőlt volna tiltatkozott. 40 perces műsor volt:(


2017. szept. 5. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki. Ha nem alszik nappal jobban fog éjszaka aludni.
2017. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De éjszaka jól alszik. Átlagosan kb 11 órát. Nappali alvásra szüksége van, fáradt is. Csak az elaltatás ment ma nagyon nehezen:( Most alszik pont másfél oraja.
2017. szept. 5. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet nem fárad le délelött eléggé, illetve túl későn kelés is okozhatja.

Leviheted már nyugodtan játszótérre délelöttönként, legalább míg az idő engedi,vagy sétálni friss levegőn, utána biztos hogy jót fog durmolni ebéd után, fiam úgy zuhan be az ágyba ilyenkor .

2017. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, ne örülj neki ahogy első írta, mert a gyerek idegrendszerének az éréséhez 7 éves korig szüksége van délutáni alvásra. Főleg ennyi idősen..

Had csinálja a műsort, majd elalszik ha megunta. Én nem engedtem a délutáni alvásból 3,5 éves lesz. Volt egy időszaka mikor harcolni kellett de akkor sem engedtem belőle.

2017. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7 éves korig? Utolsó, te át is gondolod, amit írsz?


Mégis hogyan ALTATSZ el egy pl. háromévest, aki NEM akar aludni mert nem álmos?

Leszedálod? :D


Kérdező, próbáld meg nem evés után altatni.

- tele a gyomra

- a vércukra megemelkedett a kaja miatt, nem fog tudni könnyen aludni


Az enyém ebédel, 90%-ban játszunk még fél-egy órát és utána megy aludni.

Ha előbb teszem le, van, hogy 40-45 percig is karattyol meg mászkál össze-vissza, mert még nem eléggé álmos.

2017. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked biztosan a begyógyszerezés az első gondolatod, mert hát ugye mindenki magából indul ki! ;)

Gyermekorvos szomszédunknak 6 éves a gyereke és mai napig nem enged anyuka az alvásból, emellett az óvodánkban is ezt a véleményt hangoztatják az óvónők. Nem kell ráhagyni a gyerekre, nem kell neki engedni, ennyi..

De persze sokkal egyszerűbb és kényelmesebb kijelenteni hogy nem álmos a gyerek és kész.

Ha később nem is fog tudni elaludni, de pihennie muszáj lesz az enyémnek, nem is problémázik már emiatt. Volt 2-3 hónap hiszti de elmúlt mert nem ment vele semmire. Azóta 10 perc és már húzza a lóbőrt. Azt meg minden anyának magának kéne tudni hogy az ő gyereke mivel marasztalható az ágyban délutánonként.

2017. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 szerinted a 6 éves 1. Osztályos gyerek délután hogyan alszik az iskolában?
2017. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván addig alszik otthon délután míg nem lesz iskolás, felénk ez 7, vagy 7 éveshez nagyon közeli időpont. De ehhez magadtól roppant nehéz rájönni ahogy látom. :)
2017. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!