Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok kérnék, miből...

Tapasztalatok kérnék, miből mennyit és milyen érdemes vásárolni a babáknak?

Figyelt kérdés

Ikreket várok, 27 hetes vagyok (holnap töltöm a 28.hetet). Tudom hogy van kelengye lista, de tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. Pólya feltétlen kell nekik? Vagy meg lehet nélküle is lenni? Szoptatni szeretnék, de ikreknél fel kell készülnöm hogy esetleg nem lesz elég tejem, így cumisüveg kérdésem is van, még pedig egy babának hány cumisüveget vegyünk 150 ml-sből és mennyit a 260ml-sből? Kb. mikor lesz amikor már a nagyobb üveg kell, hogy fognak annyit enni?

ősz végi-tél eleji babák lesznek, overallt, kiskabátot vagy bundazsákot hány darabot vegyek babánként?

Nyugtató cumit mikortól lehet adni nekik? És abból mennyi legyen "raktáron"?:)

Köszönöm ha válaszoltok, más jó tanácsot is szívesen veszek, biztos nem jutott most eszembe minden. :)

Apropó a kórházba miből mennyit kell vinni? Mind ami nekem, mind ami nekik kell.



2017. szept. 13. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Pólya nem kell egyáltalán. Cumisüvegből elég lesz a legkisebb az első pár hónapban. 8 hónapos kora körül kezdett a fiam 200 ml-t enni, most 13 hónapos és 230 ml-t eszik, szóval a 260 ml-s üveg még sokára lesz jó. Hálózsákból 2-2 db, overall szintén legalább 2-2 (piciként az én fiam sokat bukott, és az overall lassan szárad mert vastag). Kabát nem kell ilyen picikre, bentre meg pulcsi kell, vagy vastag rugi. Cumit a fiam már 1 napos korától kapott, minden nap használta, az elején szinte egész nap a szájában volt, utána csak alváshoz, aztán 10 hónapos korában elhagyta teljesen magától. 6 cumija volt, mert össze-vissza szétdobálta az összeset és sose volt kéznél egy se :D A kórház az más mindenhol, mert nálunk pl nem is lehetett a babának saját ruhát vinned, mert a kórházit kellett hordania. Csak a hazamenős ruhát kellett vinni. Amit ajánlok viszont, hogy a kórházban nálunk éjszaka velünk volt a baba a 2. éjszakától kezdve. Augusztusban szültem, de épp egy hidegfront volt, és a szobában olyan jó volt az ablak szigetelése, hogy fújt be a szél hiába csuktuk be az ablakot. Szóval a fiamon sapka volt és be is kellett takarnom (persze takarót nem adtak, csak szerencse hogy vittem).
2017. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Cumisüvegből fejenként mennyi legyen? Hálózsákból is láttam hogy többféle van, melyiket érdemes nekik venni ha november végén születnek? A bundazsák meg a babakocsiba való jól tudom? :D Eszembe jutott még pár kérdés persze :D Ruhákból mennyi(body, rugi, pulcsi,vastag nadrág stb) és milyen méret? Vannak már 50esek, 56-osak, de 62-est nem vettünk még, csak kaptunk, de végiggondolva abból is bőven be kell szerezni. Kb mikor lesz rájuk jó a 62-es?
2017. szept. 13. 10:59
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Pólyát én vettem, de nem használtuk egyáltalán. Azóta olvastam olyan cikkeket, hogy már nem is ajánlják. Cumisüveget vettünk több fajtát, kaptunk is, de végül csak egy márkájúból evett (tápszeres lett), a többit azóta sem használtuk. (14 hós már) Mi csak nagyot vettünk, de a mellszívóhoz, meg ajándékba is kaptunk kicsit, abból kapta a vizet. 2-2 overált v. bundazsákot én is vennék. Kabátot vettünk mi is, tényleg felesleges. Cumiból is betáraztunk, aztán 2 hónapig próbáltuk, de nem kellett neki, ezért elhagytuk. Ujját sem szopta soha. Kórháza válogatja mit kell vinni, kérdezz rá. Nálunk csak popsikrémet adtak és a köldökcsonk ápolásához vattát, alkoholt, minden mást (pelus, ruha) vinni kellett.
2017. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

Pólyát nem használtunk.

A 160-as MAM-os üveg már 4 hónaposan kicsi volt (az ekkor ajánlott adag, amit meg is evett: 150 ml víz + 5 kanál tápszer összerázva 167 ml).

De ha elsősorban szoptatásra készülsz (én is arra készültem, 4 hónaposan lett tápszeres betegség miatt), akkor csak a kicsit venném meg. 1-1 elég nekik, utána tudsz venni ha kell. Ha kényelmesen szeretnéd, akkor annyit, ahány étkezés van per nap és akkor elég egyszer mosogatni, fertőtleníteni (erre pedig a mikrós a legegyszerűbb és legkönnyebb mód).

Játszócumi csak ha nem anyatejesek lesznek, különben bezavarhat.

Ruha: az ikrek kisebbek szoktak lenni, főleg ha előbb jönnek (ne jöjjenek), lehet kihasználjátok majd az 50-est is. Egyszem babával 56-ossal kezdtünk.

2017. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

a pólyával a világból ki lehetett kergetni. feszt belecsúszott a gyerek már a kórházban is. angolpólyánk volt, illetve a HAGYOMÁNYOS angolpólya alapján simán takaróba tekertem bele a vicskot. most is miracle blanketet, babagubót vagy hasonlót használnék inkább.

cumisüveghez nem tudok hozzászólni. bundazsákunk 1 db volt, overall is, de ezek nem egymás alternatívái voltak.

cumit már az újszülött osztályon kapott, hogy ne kiabálja fel a többi babát :D nem akartam adni neki, 3 db volt otthon (1 a dm-es csomagban, és még terhesen egy 2db-ot tt-t vettem), ez sokáig elég volt, aztán gombamódra szaporodni kezdtek, az első év végére már vagy 10-12 cumi volt folyamatos használatban (a sok cumi előnye, hogy nem kell vadászni éjjel a sötétben rá, hanem tudod, hova kell nyúlni a következőért)


ami a kórházi listán nem szokott lenni: eldobható pelenkázólap. babák alá sem rossz, de én magam alá tettem. sajnos nem mindenhol van kapacitás arra, hogy naponta (esetleg naponta 2x) lepedőt cseréljenek, ha véres lesz... ezt meg simán kidobtam, és máris újra tiszta ágyban fekhettem.

2017. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Azt irom h 1 babanak mennyi kell! Eleinte rovid body+ hosszu rugdalozoban vannak, gyerekenkent ebbol 7db kell hogy legyen eleg valtas. Nyugtato cumit elso naptol adhatsz, a cseresznye cumit szeretik a babak leginkabb. polyat en lehet vennek, mert egyszerubb abban megfogni a babat, meg akkor tudnad oket egyszerre szoptatni. legzesfigyelo mindenkeppen fontos szerintem

cumisuvegbol sokaig eleg(4honapos korig kb) a 120mls, abbol en gyerekentkent 3mat vennek, egy vizes, es 2 tapos cumisuvegnek. a nagybol egyelore felesleges venni. mikros sterilizalo boven eleg egy a ket babanak.

overallt vegyel, ne kabatot, abba egyszerubb oket beoltoztetni. es szerintem jo ha van egy mellszivo(lansinoh kezi pl jo, ha nagyobb teljesitmenyu kell kesobb is be tudsz ruhazni egy elektromosra. ezt a korhazba is erdemes vinni es ha epp nincsenek nalad a babak tudod hasznalni.

2017. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

1-es vagyok, mi 6 db cumisüveget használunk, mert éjszaka nem fogok nekiállni elmosni. A cumisüveg melegítőben van a víz, az pont jó hőmérsékleten tartja, én csak belerakom a port és összerázom és kész is, nem kell mikrózni éjjel :) Hálózsákból az a legjobb szerintem, ami elől cipzáros, és ujjatlan. Alá télen rugi+hosszú body, ősszel rugi +rövid body.

Ez volt az én listám anno :) Nincs rajta olyan amit nem használtunk, az egyetlen amit még így utólag vennék, az egy játszószőnyeg, mert 4 hós kora körül kaptunk egyet de akkor már nem nagyon érdekelte, próbált mászni akkor :) 56-os ruhákkal kezdtünk, mert 55 cm-vel született a fiam, de nagyon hamar 62-esre váltottunk.

Ruhák:

 body (rövid): 5db (56-62)

 body (hosszú): 5 db (56-62)

 rugdalózó (rövid): 5 db (56-62)

 rugdalózó (hosszú): 5 db (56-62)

 kocsikabát: 2 db (56-62)

 sapka (cérna/vékony): 3 db

 sapka (vastag): 1 db

 zokni: 5 pár

 kocsicipő: 1 pár

 kesztyű (vékony): 2 pár

 hálózsák (ujjatlan): 1 db (62)

 hálózsák (vastag, nagyobb, télre): 1 db

 takaró (vastag): 1 db

 takaró (vékony): 1 db

 törölköző (kapucnis): 1 db

 kardigán (vékony): 2 db (56-62)

 kardigán (vastag): 1 db (62)


(+ később: téli ruhák)



Ápolás:


 textilpelus: 25 db

 törlőkendő: 3 doboz

 pelenka: 2 csomag

 babafürdető: 1 db

 testápoló: 1 üveg

 popsikrém: 1 db

 fültisztító: 1 doboz

 alkohol: 1 üveg

 steril vatta: 1 csomag

 mosópor/mosódió: 1 csomag

 öblítő: 1 üveg

 hőmérő: 1 db

 körömolló: 1 db

 kiskád: 1 db

 orrszívó (porszívós): 1 db

 lázcsillapító (kúp): 1 doboz

 gyógyszer adagoló (fecskendő/cseppentő): 1 db

 bébiőr: 1 db

légzsfigyelő: 1 db


Etetés:


 előke: 10 db

 cumisüveg melegítő: 1 db

 cumisüveg (MAM Anti-colic 150 ml): 1 db

 cumisüveg (Avent 125 ml): 1 db

 tápszer (Beba/Humana/?): 1 csomag (orvos?)

 babavíz (Jana/Szentkirályi): 6 liter

 cumi (Avent/MAM 0+): 1 db


Szoba:


 kiságy: 1 db

 kókuszmatrac: 1 db

 lepedő: 2 db (gumis szélű)

 gumilepedő: 1 db

 takaró (vékony): 2 db

 takaró (vastag): 2 db

dugó konnektorba

 sarokvédő (asztalra)


Utazás:


 babakocsi: 1 db

 esővédő: 1 db

 pelenkázó táska: 1 db

 autósülés: 1 db

 árnyékoló (autó ablakára): 2 db


Egyéb:


 szülés utáni betét: 5 csomag

 bugyi (olcsó, kidobható): 10 db

2017. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, pont ilyen infókra van szükségem gyakorlott anyukáktól. :) Gyakorlatlan vagyok és még ijesztő is ez az egész, de persze nagyon várom. :)
2017. szept. 13. 11:31
 9/21 A kérdező kommentje:

Na közbe jöttek még válaszok, hát nagyon hálás vagyok értük, épp jegyzetelek :D

Pl ez is érdekelt igen hogy két babának egy sterilizáló elég-e. Mivel még azt nem vettük meg, elképzelni sem tudom hogy hogy s mint van. :D

2017. szept. 13. 11:43
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
megint 1-es vagyok :D sterilizálót soha nem használtunk, a cumisüvegeket és a cumikat forró vízben áztatva fertőtlenítettem.
2017. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!