Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babajelbeszéddel tapasztalatok...

Babajelbeszéddel tapasztalatok? Érdemes?

Figyelt kérdés

Csak tanfolyamon lehet elsajátítani a jeleket, vagy le is lehet tölteni valahonnan?

Használjátok? Hasznos? Hol tanultátok?


minden érdekel :)



2012. jún. 26. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jaj, de jó, h feltetted a kérdést. Már én is akartam kiírni a témával kapcsolatban. Engem is minden érdekel :)
2012. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésképpen, de minek kell a jelbeszéd?
2012. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én könyvből tanultam! Nagyon hasznosnak tartom! Még mindig használunk néhány dolgot, bár már nagyon szépen mond mindent a kisfiam(20 hónapos). Enni, inni, ilyesmivel kezdtük, először nagyon nehezen ment, fél éves korában kezdtem el mutogatni. Bevontam a dologba apukát is, később kiraktam egy rajzon a szobában az alapvető kézjeleket, hogy mindenki aki jön hozzánk lássa. Nagyon jó móka volt, a vendégek is lelkesen mutogattak neki. Aztán amikor rájött, hogy okés, ezt anyu megérti, akkor iszonyat gyorsan tanulta meg a jelelést. Mi változtattunk egy kicsit, amit a gyerkőc kitalált, az lett a végleges, nem ragaszkodtunk az eredetihez(de a könyv erre kifejezetten fel is hívta a figyelmet)!

Szerintem próbáld ki, megéri!!!

Priviben ha írsz, átküldöm a digitális változatát!

Nesi

2012. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2. válaszoló!!! Amíg nem tud beszélni a gyerkőc, nagyon könynen el tudja sajátítani a jeleket, sokat saját maga talál ki, csak a szülő nem figyel fel rá. Olyan könnyű megtanulnia, mint a tapsolást, vagy a mutatóujjal mutogatást. Könnyebb a kommunikáció gyereknek is, szülőnek is. A kicsik sokszor hisztiznek, ha nem tudják megértetni magukat, mit szeretnének! Így viszont rögtön reagálni lehet a gyerek jelzéseire. Az én kisfiam sokkal előbb kezdett el beszélni, mint a kortársai, a jeleket váltotta fel, mikor már ki tudta mondani a szót, vagy a szó töredékét! Nem mindenkinél működik, de szerintem csak nyerni lehet vele!
2012. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Írtam privit. Köszi!
2012. jún. 26. 16:51
 6/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok, köszönöm. Van tapasztalat róla, nem késlelteti-e a beszédfejlődést?
2012. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

2.!

Nem, sőt, a kutatások alapján elősegíti a beszédfejlődést! Ha gondolod, átküldöm a könyvet, írj e-mail címet priviben! Ott részletesen ki van fejtve miért!

Nekünk mindenképpen bevált! :)


Kérdező! elküldtem! :)

2012. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi, megkaptam. :)

Jelekre fel!

2012. jún. 26. 17:04
 10/18 anonim ***** válasza:
mennyi idősek a gyerkőceitek? (Nesi vagyok, a könyves:))
2012. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!