Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik a babájuknak...

Anyukák, akik a babájuknak VENTOLIN-t illetve FLIXOLID sprayt adnak, azt miért, mire adják?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 22:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Boci elírtam: FLIXOTIDE evohaler
2010. máj. 26. 22:14
 2/12 A kérdező kommentje:
s
2010. máj. 26. 22:14
 3/12 anonim válasza:
ugyan nem vagyok anyuka sőt még csak nő sem vagyok de a ventolint tudtommal asztmára adják.
2010. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
asztma...jól ismerem és az vagyok.Miért kérdezed?
2010. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kisfiam stridoros, és ebben az esős, fülledt időben nehezebben veszi a levegőt. a gyerekorvos ezeket írta fel. a ventolint tul.képp ismerem, inkább a flixotiddel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.

amúgy köszi az eddigi válaszokat...

2010. máj. 26. 22:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Én asztmára szedtem régebben.
2010. máj. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aha, akkor azért adta.Nem asztma gyanús?Kérj időpontot vagy beutalót(sosem tudom,hogy van) a pulmonológiára kivizsgálásra. A stridor csak sípoló hang, de ha átcsap asztmába az nagyon nagy cumi.

Mondjuk az is kérdés,hogy mi szokott neki gyakrabban begyulladni.A légcsöve vagy a gégéje, mert utóbbi krupp lehet egy idő után.Ajjj olyan rossz az ilyet hallani...úgy utálom és egy életre megnyomorítja a gyereket ha nem növi ki:(Nekem is 4 éves koromtól asztmám van ami egy félrekezelt ekcémából alakult ki(de hát mit várunk 18 évvel ezelőttől).Még most is fulladok sokszor és iszonyatos...mondju régebben jobban taccsra vágott ert sportolni sem tudtam (terheléses asztmám van).


Jajjj, folyamatosan reklámozom ezt de muszáj.Múltkor már a kezelőorvosomnak is mondtam,hogy ajánlgassa a léguti betegeknek (a fiadnak is jó), mert tényleg segít. A száraz sóterápiót próbáljátok ki. Legalább 10 alkalomra menjetek el.Nem olcsó (én 1500/alkalomért járta de gyerekeknek kevesebb volt), de hatásos. A hölgy aki vezeti a terápiás szobát 30 éve asztmás és 30%os volt a tüdőfunkciója. Elment 20 alkalomra, 98%ra ugrott fel neki.


Nekem meg nem kell már meghalnom,ha emeletezek.A terápia végén 10 emeletet fellépcsőztem.Nem túlzok tényleg ennyit.Évente egyszer kell menni és csodákat művel.


Arec száraz sóterápia a neve

2010. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az 1 éves lányomnak írta fel a pulmonológus, mert makacs, hónapokig tartó bronchitie volt, amit a tejallergia okozott. A ventolinból napi 6szor 2 puffot, a flixotide-ből pedig napi 2szer 1 puffot kellett adnom neki. A ventolin kitágítja a hörgőket és ideiglenesen megszünik a fulladás, a flixotide pedig a hörgőgyulladásra van. Mind a két gyógyszert hónapokig használtuk, de semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.

2010. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszadótól kérdezném, hogy amikor a kettőt kellett egyszerre adnod, akkor azt hogyan csináltad? befújtad az egyikkel, aztán rögtön utána a másikkal is, vagy vártál pár órát?
2010. máj. 27. 19:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó vagyok, nekünk a pulmonológus azt mondta, hogy várjunk legalább 10-15 percet a két gyógyszer között.

2010. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!