Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babát, miután...

Koraszülött babát, miután hazahoztátok a kórházból, mikorra hívnátok a fotóst?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 00:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Semmikor. Nem bztatnám szegény gyereket ezzel.
2017. szept. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Amikor piros ho esik juliusban.

Ne kinozd szegeny gyerekedet fotossal - hidd el, hogy a foto kedveert levetkoztetett-feloltoztetett gyermek utalni fogja a beallitott kepeket, bogni fog, es nagy koraban sem fogja ertekelni, hogy a pucer segget vagy a konnyes arcat fotozgattak.

Keszitsetek ti fotokat, akar a telefonnal, toltsetek fel a szamitogepre, egy ido utan tegyetek at dvd-re, es hidd el, a gyereketek sokkal boldogabb lesz a veletlen pillanatkepekkel, mint tiz idiota beallitott keppel.

A rokonsag pedig, ha igenyli a beallitott mesterseges, pucer-bogo kepeket, akkor csinaljanak gyereket maguknak es kinozzak a sajatjukat. Ti pedig koltsetek valami hasznosra azt a par tizezret, ne gyerekkinzasra.

2017. szept. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Soha. Csinálok én elég képet a telefonommal, szebbek, jobbak mint a beállított mű xarsagok
2017. szept. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

Én benne vagyok a fotózásban,megcsinálja otthon az apja.

Egy fotóstól se láttam még olyan képet, ami tetszett volna..ezek a kosarak, kötött vackok, szörnyűséges sapkák meg szárnyak. Nem csinálnék bohócot szegény gyerekből.

2017. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%

Korrigált 6 hetes kora előtt fix hogy nem. Túl nagy macera ez egy időre születettnek is.

Egyébként nem hívtunk egyáltalán. Annyira bénák ezek a képek.

2017. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

Én vagy férjem fotózzuk mindig

Amikor a szulinapja volt (1.es 2.) Akkor fotós ismerős eljött hogy harmunkról legyen szép kép. Meg a családtagokkal. De nem volt beallitott inkabb pillanatkepek , az tetszett neki is , főleg mikor vissza néztük előhívva! :) de újszülött korába nem gondoltam erre. Persze mindenki más. Rólam is vannak 7 hetes koromból kepek egesz kis album es mondta anya h almos voltam a vegere es nyugos. De nagyon cuki kepek :) szval el nm itelem ugymond de sztem ráér késöbb

2017. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Ha újszülött képeket akarsz (amiben pl kosárban van, vagy "betekerve") akkor azokat max 14 napos korig lehet megcsináltatni, mert utána már túl éber a baba ahhoz, hogy fotózzák. Utána is lehet persze képeket csinálni, de nem bebugyolásósat. Ja és semmi baja a babáknak, akiket fotóznak, a nagy részük végig alszik, fel se kel arra se, amikor átöltözteted. Ha valakinek nincs igénye szép foókra a babájáról, az nem gond, de nem kéne leszólni valaki szakmáját, csak mert szerinted "haszontalan". (egy baba fotós)
2017. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

7, és mivel itatod le előtte hogy meg se ébred? Lányom 1 naposan se volt olyan kómás hogy így lehetett volna nyúzni.

Egy koraszülötthöz meg eleve másként kell állni.

2017. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves baba fotós válaszoló! Mi a helyzet koraszülöttnél? Az én kislányomat egy hónaposan engedték ki a kórházból, szóval addig a fotózás nyilván szóba se jöhetett. Picike, nyugodt baba, rengeteget alszik! Biztosan volt már dolga ilyennel is. Kislányom igaz, hogy "hivatalosan" már egy hónapos, de pár napos újszülöttnek néz ki. Mi nem vagyunk fotósok, elsősorban családi fényképeket szeretnénk nem ilyen kosarasakat.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszát!

2017. szept. 16. 12:31
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

Ha ilyen lifestyle stílusú fotókat akartok, annak semmi akadálya, azt akár milyen korú babával meg lehet csinálni :) Ezek általában pillanatképek szoktak lenni, hogy a fotós elmegy hozzátok, vagy ti mentek a stúdiójába, és ott egy-két beállított összebújós, puszit adós képet csináltok, utána meg elvagytok magatokban, és azt fotózza. Ezt a nagyobb gyerekekkel még jobb, amikor elviszitek a stúdióba, ott a sok kellék izgalmas, szívesen mászkálnak, nézelődnek :) Nagyon szép képeket lehet így is csináltatni, nem muszáj mindnek beállított képeknek leniük.

A másik válaszolónak meg üzenem, hogy a kisfiamról is készültek újszülöttként profi képek, az elején végig aludt, aztán meg már nem, de nem zavarta se az öltöztetés, se semmi más. Ha nyugtalan volt akkor evett egy kicsit, cumit kapott, ahogy megnyugodott folytattuk a fotózást. Ha jó fotóshoz mész, aki érti is a dolgát, az tud babákkal bánni. Éppen ezért egy újszülött fotózás nem 1-2 órás (jobb helyeken), hanem akár 4-5 órát is rászánunk, hogy a baba mindenképpen nyugodt, kipihent legyen. Van, hogy az anyuka fél órán át eteti a babát, mert éhes volt, vagy lepisilte/lekakilta a bugyolálót (előfordul néha, ha olyan pózban van, ahol nincs rajta pelus), akkor azt nyilván ki kell szedni, újra elrendezni egy új bugyolálóval... Ez mind sok idő. Nem úgy kell elképzelni, hogy beviszed a gyereket a stúdióba, pucérra vetkőzteted aztán fél óra alatt készül óra 10 kép, amiből persze mind a 10 használható. De még egyszer mondom, amihez nem értesz, azt nem kell leszólni :)

Kedves kérdező, jó fotózkodást! :)

2017. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!