Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérem nyugtassatok meg! Kevés...

Kérem nyugtassatok meg! Kevés a súlya a babámnak?

Figyelt kérdés
Most voltunk a kislányommal orvosnál, 1 éves státum mérés miatt! Megmérték a súlyát meg a hosszát, viszont a súlya nagyon kevés :( 3040 g született és 50 cm-vel, nem volt koraszülött! Most viszont csak 8240 g és 72 cm magas! Márciusban volt 8300 g! Látszólag húsos baba, vannak hurkái! Az orvos csodálkozott hogy csak ennyi a súlya, 1 hónap múlva megyünk vissza mérni, ha viszont nem hízik akkor sem, elküld vizsgálatokra! Még nem jár egyedül önállóan, de viszont kapaszkodva lépeget mindenfele! Napi 4-5szor eszik mellette még szopizik is 2-3szor! Nyugtassatok meg kérem! Tényleg ennyire gáz a súlya??? 1 éves kislány anyukája
2010. máj. 27. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagykönyv szerint a babáknak fél éves korukra meg kell duplázniuk, 1 éves korukra pedig háromszorozniuk a súlyukat. Tehát akkor a te lányodnak több, mint 9kg-nak kellene lennie.

De! Ha nem annyi, hát bumm... Én azt szoktam mondani, hogy a babák nem olvassák azt a bizonyos nagy könyvet. Az, hogy "fogyott", sokmindentől lehet.

Mikor legutóbb mérték, nem épp evés után mérték, vagy most nem evés előtt? Vagy akkor előtte mikor kakilt, és most? Az is lehet, hogy most inkább nőtt, és nem hízott.

Majd a következő hónapban kiderül, addig se stresszelj rajta... :D

2010. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs gond a súlyával az én kislányom az 1 éves státuszon 8800g volt és 74cm

Március óta az a 60g fogyás nem mennyiség hisz lehet hogy többet pisilt kakilt vagy épp kevesebbet evett a méredzkedés előtt.

Én úgy tudom hogy 1 éves kor körül már nem kell havi szinten hízniuk.


Szerintem ne, aggódj ilyen korban már sokat mozognak és nem mindig van idejük az evésre vagy éppen nem esznek annyit mert jön a foguk.

2010. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom 3050gr, 53 cm-rel született. Most 7 hós, 5940gr és 70 cm. Sztem mi el sem fogjuk érni azt a szép súlyt ami Ti!
2010. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen rendben van a babád, ne aggódj! Eszik rendesen, fejlődik ügyesen, mi kell ennél több?

Az én lányom 2950g és 50cm volt születésekor, az 1 éves státuszon 9200g és 80cm!!! Se hurkák, se hájacskák, nagyon vékony, de hosszú csajszi. A pofija meg olyan, mint egy kis hörcsög.:) De, önállóan jár, eszik rendesen, szóval vele is minden rendben.

Egyik baba ilyen, másik olyan.:)

2010. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia

Az en fiam 3921 grammal es 60 cm szuletett.

6 honaposan 7840 gramm volt(eppen,hogy duplazott).

9 honaposan csak 8600 gramm volt de mondjuk 80 cm.

Azota nem volt merve mert itt kulfoldon csak negyed evenkent merik(most 11 honapos).Ha most is annyit hizik 3 honap alatt mint a 6-9 honapos idoszakba akkor 1 eves korara olyan 9400 gramm korul lesz a sulya.

A doki pedig teljesen elegedett vele.Amugy meg nagyon jo etvagya van,allandoan enne valamit.

Az sem utolso szempont,hogy a ferjem is ugyan ilyen alkat majd nem 2 meter magas de nincs 80 kg.

Mi sem fogunk triplazni 1 evesen az tuti.

Amugy az enyem is allandoan mozog egy pillanatra nincs nyugton es ez szuletese ota igy van.

Nyugi,ne aggodj:)

11 honapos kisfiu anyukaja

2010. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok megnyugtatást, aranyosak vagytok :)

Akkor fölösleges aggódnom, igaz, nagyon sokat mozog a baba, talán azért ennyi a súlya!

Szép napot kivánok mindenkinek!

2010. máj. 27. 18:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hurkás,mégis 1 évesen 8700g és 73 cm volt.

Lehet,hogy a csontozatuk nem olyan erős,vagy nem tudom.

De megnyugtatás képpen: van egy 18 hónapos kis fiú ismerősünk,sztem jó ha eléri a 8 kg-ot,nagyon-nagyon sovány.Orvostól orvosra jártak,és semmi nem találtak nála.Genetikailag ilyen.

Ja és nálunk is meglepődött a védőnő,hogy kicsi a súlya,mégis hurkás,de kiszámolta,és teljesen átlagos súlyban van! Úgyhogy nyugi,nincs gond! :)

2010. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


tök rendben van a babad, nyugi

es a suly megduplazas illetve 3szorozas csak a 3,5 kilo alatti babakra vonatkozik. egy 6 kiloval született gyereknek nem szabad 18 kilonak lennie azert 1 evesen.

2010. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a súlya szerintem. A lányom 3370g-mal és 50 cm-rel született. 1 évesen 72 cm volt 8540g. Nálunk nem volt probléma a súlya, pedig volt egy hónap nálunk is, hogy nem hízott.

Most 14 hónapos, az utóbbi 2 hónapban viszonylag sokat hízott, de mostanra nagyon sokat megy egyedül, így a következő hónapokban kevesebb hízás várható.

2010. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia


Az én kisfiam 2100 grammal és 43 cm-rel született nem volt ő korszülött sőt. Most 1 éves 73 cm és 8500 gramm én is meg voltam ijedve, de nekem azt mondta az orvos, hogy nézzek már rá a gyerekere boldog jól néz ki semmi baja! Nyugi majd behozzák ne kövesd el azt a hibát mint én, szegényt úgy tömtem, mint a kacsát hetekig.

2010. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!