Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszer vagy anyatej? Elonyok-...

Tapszer vagy anyatej? Elonyok-hatranyok szerinted?

Figyelt kérdés

Szemelyes tapasztalatod alapjan mik az elonyei/hatranyai az anyatejnek a tapszerrel szemben?


(Tudok guglizni, tapasztalatok erdekelnenek).



2017. szept. 22. 12:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
9 annyira utálom ezt a hülye okoskodást, kismillió oka lehet annak, hogy valaki a tápszerre kényszerül, nekem pl. azonnal gyógyszer kellett szülés után, átmegy az anyatejbe, igen, egyébként kényelmesebb a tápszer, de szoptattam volna, csak a gyógyszer nélkül nem tudtam volna felkelni szoptatni.
2017. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
VAnnak olyan gyógyszerek amiknél megoszlik, hogy lehet-e szoptatás alatt vagy sem, elvileg jobban átmegy a tejbe mint mikor a pocakba volt, mert ott a placenta szűrt több anyagot. A tápszernél jobban fel kell készülni ha elmegy az ember otthonról, mert legyen jó hőmérsékletű a víz erre egy termosz jó lehet, vagy lehetőség melegíteni.
2017. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Anyatej: Mindig kéznél van, "ingyen van", megfelelő hőmérsékletű, nem kell sterilizálni, cumisüveget mosni (kivéve, ha lefejt tejet adsz a babának)

figyelni kell arra, hogy mit eszel, megfelelő mennyiséget kell enned, innod, be tud gyulladni a mell

tápszer: nyomon tudod követni, hogy mennyit eszik a baba, bármikor, bárhol meg tudod etetni, azt ehetsz, ihatsz, amit csak szeretnél

elképesztően sokba kerül a tápszer :) (meg a babavíz) sterilizálni kell a cumisüvegeket, a vizet forralni (lehűteni vagy felmelegíteni) ha mentek valahova figyelni kell arra, hogy tettél-e elég vizet, tápszert, tudod-e melegíteni, (vagy melegen tudod-e tartani)

2017. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tapszer elony: minden. Tokeletesen fejlodott, sose volt beteg, hamar kialakult a napirend, mindig tudtam, mennyit evett.

Hatrany: kicsit maceras neha melegiteni, ha tul meleg lett a viz akkor huteni. Illetve ha mondjuk nem veszed eszre, hogy elfogy, vagy hetvegen este kiborul az utolso zacsko....na akkor vilagvege van, lehet rohanni az ugyeletes gyogyszertarba, hogy tudjon mit enni a gyerek...

Szoptatas: erdekes modon az osszes szoptatos ismerosom gyereke baromi beteges, rossz evo, rossz alvo, oltas utan belazasodik. Ez lenne az az aldasos hatas? Nem tudom. En csak hatranyat lattam. Nehezkes volt, valahogy undorodtam a tejszagtol ami korulvett,egyfolytaban zuhanyozni akartam.

2017. szept. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!