Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi (ml) anyatej volt...

Mennyi (ml) anyatej volt amire azt mondtad, hogy már nem érdemes szoptatni? És mennyi idős volt a babád?

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos volt, alkalmanként 10 ml sikerült talán. Éhes maradt mindig, hiába tettem sokat mellre, fejtem, bújtunk össze semmi...

Elegem lett, feladtam, azóta mindenki boldog és egészséges.

2017. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is kb így vagyok, 3 hónapos és már egy ideje tápszer is kell. Cicizni nem akar már egyáltalán. Így elgondolkodtam, hogy vajon van-e értelme fejni azt a keveset és vajon egyáltalán meddig? Mikor van az a pont amikor azt mondjam, hogy már vége a szoptatásnak. Egyelőre odaadom még azt a keveset is, de ez is csökkenni fog előbb utóbb.
2017. szept. 11. 11:32
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
Cumizavaros lett, azért nem akar szopizni, annyira könnyen feladjátok, hihetetlen. Dehát persze a nőnek legyen egyszerűbb, hisz a tápszer egyszerűbb.
2017. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod kedves utolsó, hogy mennyi próbálkozás áll a feladás előtt?

Könnyebb egyből sztorit kreálni és lehordani a másikat.

2017. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónap után adtam fel mikor 3 fejésre lett 20 ml-er. Nagyon akartam szoptatni de nem sikerült
2017. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%

sosem mértem, mennyit szopik. 13 hónapos volt, amikor már látványosan nem volt elégedett a mennyiséggel, akkor álltunk le.


és nem, nem ment könnyen 3 hetes, 2 hónapos, 4 hónapos és 10 hónapos korában is durva mellgyulladással küzdöttem, minden egyes szoptatáskor folytak a könnyeim a fájdalom miatt. de folytattuk, mert az volt neki a legjobb.

2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valóban könnyen ítélkeznek, eszükbe sem jut, hogy bizony nem mindenkinek lesz elég a tej, ha ez nem így lenne nem találták volna fel a tápszert, amit már több évtizede használnak. Nem kéne elítélni az ilyen anyukákat, mert tápszer szükséges. A természet nem mindenkivel kegyes akár a szoptatás terén vagy akár a terherbeesés terén.

Az hogy ki milyen anya nem attól függ hogy szükséges volt-e tápszer a babájának.

2017. szept. 11. 13:08
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

a tápszer létjogosultsága nem akkor jött, amikor valakinek nem volt elég teje, hiszen tejet kaphat más anyától is a gyerek.

a tápszer akkor és ott jött képbe, amikor anyukáknak idejekorán vissza kellett térniük dolgozni. a világ sok országában csak 6-8-10 hét szülési szabadság van, és ha utána is otthon akar valaki maradni a babával, bizony egy fillért sem kap. na, ezeknek a babáknak van szükségük a tápszerre.

az esetek jelentős részében anyuka túl hamar és könnyen feladja. nagyon kis százaléktól eltekintve igaz az, hogy csak az nem szoptat, aki igazán nem is akar.

2017. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Bocs, de inkább tápszert adok, mint más anya tejét.... akit nem ismerek, nem tudom mit evett. Van aki vígan dohányzik terhesen is. A másik hogy mindenhol azt olvasmi hogy az anyatej a saját gyereke korának megfelelő, tehát az én gyerekemenk lehet nem a legjobb egy újszülött nő teje vagy egy 1 éves gyerekkel rendelkezőé.

Én nem ítélem el a tápszert, csak kiváncsi vagyok mennyi az az anyatej ami már annyira kevés hogy nincs értelme fejni.

2017. szept. 11. 13:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Ket hetes korától már kapott tápszert. 2 hónaposan egy etetés alkalmával maximum 10 ml tejem volt, fejésnél egy csepp sem (az elején sem). De nálam agyalapi mirigy gond volt a háttérben. Nem volt prolaktin a szervezetemben, ahogy azóta sincs.
2017. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!