Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vetettük le a köldökzsinór...

Nem vetettük le a köldökzsinórvért, mert nem volt rá pénz. Azóta viszont folyton attól rettegek, nehogy egyszer szükség legyen rá. Van a gyógyításnak más lehetősége is?

Figyelt kérdés
Ha a védőbe meghallom egy anyukától, hogy ők levetették, összeszorul a gyomrom, hogy bár inkább évekig csak száraz kenyeret ennék, ha visszafordíthatnám az időt. Két gyönyörű, mosolygós lányom van, egészségesek, szépek, én meg mindig attól félek, hogy nehogy beüssön a krach.
2010. máj. 27. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van sokféle gyógymód! Szerintred hány kisgyereknek tudják kifizetni a szülei az őssejttárolást? És hány baba születik évente???? Emellett ma még csak néhány betegség kezeléásében tudják biztosan felhasználni az őssejteket, amit Ukrajnában és Kínában csinálnak, nem hogy gyógyítana, egyenesen veszélyes!!!!! Ha ne adj Isten, bármi baj lenne a kislányaidnak, ott vagy te, vagy az apukájuk, de főként ők egymásnak, akiknek ngyon hasonló a genetikai felépítésetek. No meg manapság ugye világfaluban élünk, ha itthon van egy nagyon beteg gyerek vagy felnőtt, akkor a világ sok pontjáról tudnak számára megfelelő donotr keresni... múgy meg ne vádold magad, néhány éve még senkinek nem volt lehetősége őssejtlevételre és akkor is mindent megtettek az orvosok, ha kellett... 4 gyerekes anyuka, akinek 1 gyerekének sincs eltéve őssejtje :)))
2010. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nagyonsokunk nem tudja levetetni.Rengeteg pénz a tárolása.Ez csak a milliomosoknak adatik meg.....
2010. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges aggódnod. Minimális az esély arra, hogy valaha is szükséged lenne őssejtkezelésre. Azért ne őröld fel az idegeidet, mert mások megengedhették maguknak, ti nem. És amíg nem volt ilyen eljárás? Nem beszélve arról, hogy ha ne adja Isten, szükség lenne rá, az is horribilis összeg. Hiába vetettétek volna le, kifizetve a sok pénzt, ha nem tudod fizetni a kezelés költségeit, semmit nem értél volna el. Ezen ne bánkódj. Vigyázz az egészségükre, és ha nem volt a családban semmi örökölhető, súlyos betegségre való hajlam, nem üt be a krach.

Két nagy lányom van, 15 és 20 évesek, és mikor picik voltak, soha nem hallottam a bölcsőhalálról. Most mindenki veszi a légzésfigyelőt. Valószínű, ha annak idején köztudott lett volna, hogy létezik ilyesmi, nem bírtam volna aludni egyik lányom alvási ideje alatt sem. Aztán megjelent a készülék, de szerencsére épek, egészségesek a lányok. És még mennyi mindent fel lehetne sorolni. Mi egészséges, mit ehet, mit ihat, milyen kortól. Ha agyonaggódod magad, a kicsik isszák meg a levét, mert egy feszült, kiegyensúlyozatlan anyuka lesz belőled. Gondolkodj pozitívan és bízz magadban.

Jó egészséget mindnyájótoknak!!!

2010. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én vagyok az egy vesével született kisfiú anyukája,sajnos anyagi okok miatt nem tudtuk mi sem levetetni neki,pedig akkor már tudtuk,hogy 99%,hogy egy veséje lesz csak.Bátyámék adtak volna kölcsön rá pénzt,de 2-3 év lett volna mire vissza tudtuk volna adni nekik,nem vállaltuk.Akkor én is rengeteget rágódtam rajta mi lesz ha kelleni fog és arra jutottunk,hogy ezt a költséget még csak-csak kifizetnénk,de ha ne adj Isten kellene neki egyszer,az azzal való kezelés,annak való felhasználása nem 350000 ft hanem vagy 10-szerese....sajnos ez így működik,így maradtunk abban,hogy kisfiam azonos vérű mint én,ha egyszer szüksége lenne ne add Istenem kérlek,akkor az enyémet kapná....

De ahogy ezt már írták előttem is,nagyon kicsi a valószínűsége neki,hogy kelleni fog,és nagyon sok gyógymód van ezen kívül is még.Sajnos tényleg nehéz ezt az összeget kifizetni annak,aki alap fizetésből él...:(((

2010. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Találtam két cikket a témában: [link]

[link]

2010. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
gondolkodj pozitivan: maradjatok egyészségesek. Mi is azok akarunk lenni, mi se vetettük le.
2010. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hülyeség, ne aggódj emiatt.

ez még kísérleti stádiumban van, azt se tudják igazán, mire lehet használni majd. ennyi erővel egy csomó mindent nem tettél meg a gyereket érdekében!

egyébként más ember őssejtje is jó lehet,vagy lehet 3. gyereketek is, akiét levetetheted...

szerintem nem kell ezen aggódni!

2010. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindannyiótoknak!
2010. máj. 28. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!