Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a névválasztásról?

Mit gondoltok a névválasztásról?

Figyelt kérdés

Nagy vezetéknévhez lenne a Luca, Anita. Én úgy gondolom, hogy ilyen sorrendben szép csengése van, de fordítva már annyira nem lenne az, inkább fura lenne.

Szerintetek?


2017. szept. 26. 07:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azt tegyétek elsőre aminek hívni fogjátok. Ha Lucának akkor az legyen az első név.

HIába van két keresztnév, úgyis az elsőn fogják hívni mindenhol. Pl ha orvosnál vártok akkor úgyis Nagy Lucát fognak mondani. Csak a hivatalos helyeken kell leírni mindkét keresztnevet. Ráadásul úgyis arra a névre fog hallgatni aminek hívjátok, hiába lesz ott az Anita, arra nem fog hallgatni, mert mindenki Lucának fogja hívni. Annyi hogy persze megtanulja majd a nevét és akkor Nagy Luca Anitát mond majd.

Csak azt akartam ebből kihozni, hogy bár nem a legjobb, hogy a Luca A-ra végződik és az Anita a-val kezdődik, de mivel úgysem az Anitát használja majd, így jobb ha a második helyen van.

2017. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Anita Luca sorrend jobban tetszik mert fordítva két A betű kerülne egymás mellé és mekegőssé válik attól hogy meg kell szakítani hogy ne folyjon egybe.

Nagy Anita Luca szerintem szépen hangzik.

2017. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva tetszik jobban, a két A betű teljesen összefolyik.
2017. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha "sima" Luca nem jó, Lucia esetleg? Bár szerintem ne abban gondolkozzatok hogy kimegy angol nyelvterületre :D Nekem is két nevem van (de minek? ), szerintem annál nagyobb hülyeség nincs. Hivatalos formákban beírom az egyiket valahogy, de ha pl bemutatkozok, egyiket se mondom oda, hanem mást. A legtöbb ismerősöm a rendes nevemet nem tudja.. hát saját döntés, bár a 2. név (amelyiket nem használja, pl én sorrendben a 2. nevemet használom - vagyis annak változatát) tiszta fölösleges. Ott lesz papíron, tovább tart majd leírni. Semmi értelme szerintem, de ti döntésetek.
2017. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!