Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Októberben...

Mit gondoltok? Októberben lesz az esküvőnk kb.200 személyes és a babocank kereszteloje ki akkor 5 hónapos lesz.

Figyelt kérdés

Itt lesz a falunkba a terem ahol a buli van kb.5 percre van a lakasunktol. Vegyesen táplálom anyatejjel és tappal. Tata vigyázna rá éjjel.9kor haza jönnek es megfurdetnem megszoptatnam es lefektettnem. Általában éjjel fel 4og alszik majd kicsit szopizik és két óra múlva megint kell szopizni. Cseppet felek ,úgy érzem

Cserben hagyom :-( lefújjam a lagzi azon gondolkodom. Most két és fel hónapos .


2017. júl. 25. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Én biztos nem vállalnám be ilyen pici baba mellett.

És nem azért, mert egyetlen éjszakára ne lehetne egy 5 hónapos babát rábízni a nagyszülőre, ha egyébként elvan vele, hanem mert tudom, hogy semmit nem élveznék belőle. Nem tudnád feltétlenül egy ekkora társaságban elengedni magad így, hogy ide-oda rohangálsz majd a gyereked meg a násznép között. Ennek így nincs értelme.

A lagzi arról szól, hogy jól érezd magad, de te nem fogod.

Nekünk is vidéki lagzink volt 100 személlyel. Gyerek nélkül is végig izgultuk az egészet, nehezebben engedtünk fel a sok szervezés miatt, adódott váratlan probléma is, ott volt a násznép, a tánc, a bulizás. Elég volt az gyerek nélkül is. Nem hogy még egy pici babával. Mi előbb házasodtunk, aztán vállaltunk babát.

De nyilván nálatok máshogy alakult, inkább halasszátok el az esküvőt. Jobban fogjátok élvezni, ha már nagyobb lesz a gyerkőc.

2017. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd magaddal.


Unokahúgom pont ennyi idős volt, mikor a szülei összeházasodtak.

Anyuka nem szívbajos amúgy sem, a baba meg bárkivel elvolt, így felváltva vigyáztunk rá :)

Szoptatni elvonultak, meg ő altatta el, de egyébként teljesen jól érezte magát a saját esküvőjén, a kislány pedig hol aludt, hol sétált vele valaki (persze, olyasvalaki, akit ismert - nagymama, nagynéni).

2017. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod, de én ezt így nem vállalnám be. Öt hósnak kell az anyja. Vagy neki lesz jó, vagy neked lesz normális esküvőd.
2017. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Oké, 2-es, de nem lehet éjszakába nyúlóan húzni-nyúzni egy csecsemőt. Valamikor emberi időben (a fürdetés és esti szopi után) annak a kisbabának ágyba kell kerülnie, és nem ideális a számára, hogyha a lagzis terem egyik sarkában egy utazóágyba teszik le. De még az sem ideális, ha egy csendesebb helyiségben, hiszen ott nagy a jövés-menés, nem a megszokott fényeket, illatokat érzékeli a baba.

Kérdező, én sem vállalnék be a helyedben egy esküvőt. De mit tudsz tenni? Lefújod? Ha már így szerveztétek, a legjobb a babának a te verziód: hazaviszed, leteszed aludni, és szurkolsz, hogy nyugodt éjszakátok legyen. Amúgy a babák mintha ösztönösen megéreznék, hogy anya nincs a közelben, nekünk legalábbis mindig akkor volt egy extra ébredés, amikor azt gondoltam, hogy na, most aludni fog, leléphetek egy fél órára.

2017. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A buliba semmi kép se vinnem nem egy öt jó apának való . Erre mondjak mindennek megvan az ideje de cseppet megcsusztunk és úgy vagyunk vele hogy essünk át rajta.
2017. júl. 25. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, jó esetben egyszer házasodsz, ti tényleg csak "át akartok esni" rajta? Tudom, semmi közöm hozzá, csak ez a megfogalmazásod szíven ütött. Az esküvő életünk nagy napja, örökké emlékezni fogunk rá, érdemes megadni a módját, hogy még évekkel később is szinte beleborzongj, ha csak rágondolsz.

Nekünk pont tegnap volt a 7. házassági évfordulónk, felelevenítettük, jól eső érzés volt közösen visszaemlékezni, főleg, hogy azóta annyi minden történt velünk, gyermekeink születtek, sorolhatnám.

Nem tudnátok várni legalább addig, hogy elválassza magát a babátok, és akkor már nem kell hajnalban hazarohanni megszoptatni? Az már csak pár hónap, nagyon max. 1 év, aztán sokkal szabadabbak lesztek. Akkor már a nagyszülők intézhetik az egész estét a gyermekkel, ti pedig méltón megünnepelhetitek a házasságkötéseteket. A gyermeketek pedig vihetina gyűrűket a szertartáson😃

2017. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz a terem mellett egy nyugodt zug ahol a mozesben aludhatna?akkor aki vigyáz rá meg te is közel lennétek,nem kell nyuzni őt a násznépnek.etetni is tudsz ha megébredne,bár nem értem miért 200 fős esküvőt szerveztek ha tudtátok hogy mennyi idős lesz a baba akkor,inkább csak szül családikör kellett volna ha csak az essünk tul rajta dolog jár a fejedben.
2017. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván voltak a szülők olyan ostobák, hogy a kisbabát húzták egész éjjel, és nem vitték csendes helyre... komolyan, ennyire hlyének nem kell nézni senkit. TERMÉSZETESEN alvásidőkor anyuka felment a hotel szobájába, vitte a babát, elaltatta, és visszament a lagziba, éjszaka pedig szitter vigyázott a kislányra, de anyuka is bármikor elérhető közelségben volt.


Egyébként ugyanazon házaspár egyévesét megint vitték lagzira, és a baba a fedélzeten aludt (hajón volt az esküvő) a nagyszülőkkel. Ott teljes csend volt - nem hallatszott zene - és hűvös, nyári szél, nem negyven fok, mint lenn.

2017. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy cseppet túl aggódó vagyok , van aki teljesen lazán veszi de az a jó 😎
2017. júl. 26. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ilyen kicsi babával biztos nem csinálnék lagzit.Gyerek előtt kellett volna.
2017. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!