Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnőnek szokás pénzt adni?...

Védőnőnek szokás pénzt adni? Hetente jön.

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem El sem fogja fogadni szerintem.Ha nagyon szimpi,kínáld meg valamivel(Kávé üdítö süti)

Én mikor elköltöztünk egy doboz rafaello-t vettem neki mert nagyon rendes volt velünk.Valami ilyesmit vehetsz mikor 1éves lesz a babád és majd nem jár hozzátok.

2008. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

szia

nálunk vmi ajándékcsomag (kv,bonbon, ilyesmi) illik v szokás adni

2008. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szia! A védőnőnek az a dolga, hogy a kezdeti időben kijöjjön. Nem csak azért, hogy neked könnyebb legyen, hanem mert megnézi, hogy milyen körülmények között nő a bébi, illetve, hogy el tudod-e rendesen látni őt. Ezért kapja a fizetését, én nem adok neki pénzt.
2008. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A második válaszoló olyan helyen lakhat, ahol csak azért dolgoznak az eü-sök, hogy a páciens vigyen nekik valamit--elég szomorú.


Nem kell!

A védőnőnek szokás hogy az állam havonta fizetést küld.

Esetleg,ha részt veszel egy olyan tanfolyamon ami ingyenes..és a védőnő önszorgalomból szervezte, akkor azt megköszönheted egy kis ajándékkal,de a normál rendelésen való részvételeket nem kell anyagi javakkal tolerálni.

A háziorvosnak sem adunk pénzt ha táppénzre vesz!

2008. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszoló vagyok, én azért adtam neki mert nagyon rendes és segítőkész és kedves és én is tájékozodtam előtte, és lehet h azért lett belőle szokás mert így látták mások is errefelé
2008. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is akarok a miénknek ,én is ajándékcsomagra gondoltam.Nem kell és nem várja el senki, de minden szavamra telefonomra ugrik,sokat segít.Hétvégén is hívhatom,szval én szeretnék adni, de mindenki maga dönti el,és valóban nem kell.
2008. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon elégedett vagyok a védőnőmmel, mert maximálisan segítőkész, mindenre figyel, bármikor hívhatom. Magyarán: jól végzi a munkáját. Eszembe se jutott, hogy pénzt adjak neki (sztem meg is sértődne). Lányom decemberben lesz 1 éves, tavaly karácsony elött adtunk neki egy szépen becsomagolt bonbont. Örült neki, alig akarta elfogadni. Sztem ennyi figyelmesség is elég. Az egészségügyben ez a zsebbe-boríték-szokás is egy marhaság, ne vigyük át minden helyzetbe! A végén a buszsofőrnek, a hentesnek, a banki biztonsági örnek is pénzt adunk, mert elvégezte a munkáját?
2008. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki, amíg terhes voltam se tudott újat mondani, most is csak hátráltat, hogy házhoz jön, ráadásul másodjára úgy jött, hogy nem is jelentkezett be, egyszer csak becsöngetett. Szerintem amúgy sem szokás pénzt adni neki, így is annyit kellett fizetnünk, a szülés, babadolgok...
2008. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg úgy látod, hogy nagyon segítőkész, lehet rá bármikor számítani akkor például a névnapján vagy karácsonykor meglepheted valamilyen kisebb ajándékcsomaggal (pl. csoki, Nescafé, nassolnivaló), ha nem terheli meg a pénztárcádat.

Ha tényleg nem csak érdekből végzi a munkáját, akkor ha mégsem kap semmit, akkor sem fog megsértődni, ugyanúgy fog törődni veletek.

Ha szánsz rá 1-2000Ft-ot, és jobban érzed magad tőle, akkor lepd majd meg valamikor(persze nem kell belőle rendszert csinálni).

2008. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Azt gondolom,hogy mindenki kap fizetést(hentes,postás,banki alkalmazott,védőnő,orvos).Egy kis figyelmességnek mindenki örülhet(egy tábla csoki pl.)DE a szülésre miért kell vagyonokat adni az orvosnak?Ő nem kap fizetést?Ja,mert bejön a szülésre.És ha védőnőt este,hétvégén hivod?Akkor is rendelkezésre kell állnia?Neki nincs magánélete,gyereke stb.?
2009. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!