Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nem igazán gagyog?

Baj, hogy nem igazán gagyog?

Figyelt kérdés
10 és fél hónapos a kislányom. Nem igazán akar gagyogni, inkább csak hümmög, sikít. Talán akkor ad ki valami gagyogást, amikor a szájában van valami, pl rágja a játékot. Ennyi idősen mi lenne a "követelmény"? Védőnő nem igazán foglalkozik velünk. Vigyem orvoshoz? Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 8. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 3 honaposan kellene elkezdenie gagyogni, először csak a magánhangzokkal kezdik, ezt státuszon a védőnő is kédezi, figyeli. 10 hós babát, ha semmit nem gagyog tuti vinném dokihoz. Korábban sem adott ki hangot?
2017. okt. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyéb területeken (mozgás, játék) rendben van a fejlődése?

Az orvos halásvizsgálatra adhat beutalót (gyerekaudiológushoz menjetek!), a Pedagógiai Szakszolgálatban van korai fejlesztés ingyenes ellátásként, és ezen kívül is találtok korai fejlesztő központokat, ott is van állami és magán ellátó.

Mondókázzatok minél többet! Ha a versikékhez kapcsolódó mozgásokat próbálja utánozni a baba, hintáztasd, lovagoltasd a térdeden, nagy labdán, és ehhez kapcsolva gagyarássz neki (ma-ma-ma-ma, ho-ho-ho-, stb), hátha bekapcsolódik, utánozni próbál. Ha ad valamilyen hangot, utánozd te őt, és csak később próbálkozzatok a szerepcserével. Háttérzaj ne legyen, csak a te és a saját hangját figyelje! (Máskor se nagyon szóljon TV, rádió csak úgy. Ha a felnőttek néznek /hallgatnak valamit, az nem baj, de ne hagyjátok bekapcsolva!)

És persze mindezt vidáman, jó hangulatban. Ez játék, nem kötelező feladat a kisbaba számára! Viszont neked az, naponta többször pár percen át hetekig vagy hónapokig...

2017. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem 12 hós koráig nyugodtan várhasz vele még.


Nekem a szomszédomnak tünt fel 2 évesen, hogy a gyerek rengeteg hangot képtelen kiejteni, szavat még nem is modnott. AKkor küldték el logopédiára, és állkapocs ortopédushoz, és megállapították, hogy a szájüreg és a nyelv mérete nem jó, és ezért nehéz a hangképzés. Intenzív logopédiával 6 éves korára fog tisztán beszélni. Most 4 éves és mindent mond de nehezen.


Amit tehetsz, hogy amit tud abban erösítsd, ha sikitani tud, akkor nyugodtan ösztönözd rá, hogy sikítson, ha hümmög akkor hümmögjetek együtt. A fent említett kisfiunál az volt a baj, hogy hiába próbálta babaként, mivel nem ment neki egy idö után feladta és 2 éves korára már nem is akart nagyon hangokat kiadni.


Èrdemes lenne egy logopédussal beszélni, ök ebben a profik.

2017. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2017. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem írtam hülyeséget, 3 hónaposan kellene gagyogni, nem 11 hónaposan, ott a link, nem is értem, hogy egyes anyák szerint nem kell megmutatni senkinek a gyereket.
2017. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A magánhangzókat mondja, csak olyanok nincsenek, hogy pl tetetete, babababa, dedede. Hallása SZERINTEM jó, mert megérti, és csinálja, amit mondok. Tapsolj, pápá, hintapalinta stb..
2017. okt. 9. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Soha nem is volt? Mert az én egy èvesem is néha elcsendesül (olyankor figyel). Ez van hogy eltart napokig, hetekig, aztán be nem áll a szája. Lehet csak épp tanul, vagy most a sikongatást élvezi. Miket mondott eddig? Nálunk bababa, mamama, tetete, hee, áphű, vava, dede, ne, dejdej, jaj, jeje, pát nèha hallottam, meg pa. De pl g betűs hangot soha nem adott ki... most ez elgondolkoztatott. :) mármint amit az előző válaszoló írt.
2017. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyszer mondta hogy bababa. Azóta szinte csak magánhangzók. Talán még a ga megy néha.
2017. okt. 10. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem utana beindult e a babad gagyogasa vagy mi lett veletek? Remelem minden okej lett vegul
2023. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!