Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog/fogunk már végre...

Mikor fog/fogunk már végre aludni rendesen?

Figyelt kérdés
Egy éves lányom a mai napig nem alussza át az éjszakát, minden éjjel többször ébred, van hogy enni is kér, vagy csak forgolódik, sír, nyugtalan. Már teljesen tönkre mentünk bele, a teljes kialvatlanságban. Napkzben is rossz alvó és nagyon eleven. Már annyi mindent próbáltunk, még mindg velünk alszik babaöbölben, amit lassan kinő, de egyenlőre elképzelhetetlen hogy átkerüljön a szobájába, még most is csak úgy alszik el ha mellette vagyunk :(
2017. máj. 24. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém majdnem 2 éves, és még mindig ez van. Nagyon sokat segít, ha egyszerűen elfogadod, hogy ő ilyen, és nem sajnálod magad meg kattogsz rajta. Komolyan. Nekem us az volt, hogy amíg görcsöltem ezen, és megoldást kutattam, teljesen kivoltam, mert semmi nem jött be... mióta elfogadtam, gogy az én lányom ilyen, ehhez kell alkalmazkodni, azóta sokkal jobb.
2017. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A párom már teljesen kivan borulva a kialvatlanságtól, mert hiába megy át másik szobába ott is felébred a kicsire, és ő ugye dolgozik egész nap nem is keveset, már mindenki tiszta feszült állandóan, már előre félünk az éjszakáktól :(
2017. máj. 24. 08:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 éves korára nőtte ki, addig különböző időszakok voltak. Volt amikor hónapokig ébren volt hajnali 1 és 4 között, volt amikor 1-kor ébredt, keltett engem is, visszaaludt, majd mire én is elaludtam volna megint ébredt, ezt egy éjszaka 4-szer eljátszotta és minden nap. A legrosszabb időszak az volt, amikor 2 éves korától már én is dolgoztam, máig nem tudom hogy éltem túl azt az 1 évet ilyen kevés alvással.

Párodnak azt tudom tanácsolni, hogy füldugó, neked meg kitartás, máshogy nem megy.

Nem lehet, hogy fél? Van éjszakai világítása? Nekünk az sokat segített, hogy nem tök sötétben volt amikor megébredt.

2017. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, apa a másik szobában füldugót is használhat nyugodtan. Amúgy én is dolgozom így, igaz, többnyire itthonról, heti 1x megyek csak be, de azért koncentrálni itthon is kell a munkára. Túl lehet élni, de hidd el, tényleg sokkal rosszabb, amíg ennyire görcsöltök rajta.

1es

2017. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 3 éves és egyszer még mindig ébred. Ez van, el kell fogadni. Àltalában ilyenkor, szomjas vagy pisilnie kell..
2017. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én második gyerekem (az első már 3 hósan átaludta az éjszakákat) is átlag 4x ébredt még 2 évesen, kb. fél évre rá került külön szobába. Most lett 3 éves, kb. heti 3x már átalussza az éjszakát, főleg, ha napközben már nem alszik. Most nagy ágya van, este mellé fekszem, elalszik, aztán meglógok. Én is már régen dolgozom, nagyjából fél éves korától fokozatosan egyre többet és két évesen ment bölcsibe, de persze nálunk is mindig apa volt a fáradt "miattunk".
2017. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

11hónapos a kisfiam, ha 4x kelünk éjjel akkor teljesen jó éjszakánk volt. Ő is mellettünk alszik, a kiságy oldala leszedve, és odahúzva mellém, így csak odafordulok, cici aztán alszunk tovább mindketten, néha átteszem a másik mellemhez, és ennyi. Minek keljek fel az ágyból ha nem muszáj? Dehogy szivatom én magam külön szobával vagy akár csak külön ággyal. Így viszonylag kipihent is vagyok. Illetve sokszor ledőlök amikor alszik napközben. Ha csak 20percet is alszik napközben, az is valami, pihenj te is.

Az én férjem simán alszik, mondjuk én reagálok rögtön, mert tudom így alszunk vissza leghamarabb mindketten, és nekem ez a cél, aludni mínél többet.

Amúgy már én sem szarozok ezen, hogy miért nem alszik. Mert ő ilyen, ennyi. Majd elmúlik, mert tuti biztos, hogy elmúlik. :)

2017. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

3 eves lanyom ketszer kell.

Ezzel jar egy gyerek, ti vallaltatok, a ferjed meg ne hisztizzen , vegyen fuldogot!

2017. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van két nagyobb gyerek is, akikkel semmi hasonló gond nem volt, viszont sajnos őket is zavarja a kicsi, pedig nekik reggel iskola van.
2017. máj. 24. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:

21 hónapos a kisebb, nagyobb iskolás. Nekünk is sokszor kelt éjszaka.

Kb 2 hete egy ház felújítás miatt kikerült mellőlünk, és a tesó mellett alszik kiságyban, a nagyobb sima ágyon, de helyhiány miatt összetolva. És láss csodát, azóta max 3 x kelt összesen. A többi éjszakát végig aludta. Pedig féltünk is, hogy majd felkel a nagy is. De nem. Alszanak mint a tej.

Ha ennyire nem tetszik neki, próbáljátok meg áttenni a kiságyat máshová. Esetleg külön szobába.

Én sem hittem, hogy így fog megoldódni, de úgy látszik, bejött.

2017. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!