Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te pelenkázol éjszaka?

Te pelenkázol éjszaka?

Figyelt kérdés
Azt a tanácsot kaptam, hogy ne pelenkázzam éjszaka a babát, ezzel is arra tanítva, hogy éjszaka aludni kell.
2017. okt. 19. 22:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Evés előtt kicserélem. Ha átaludja az éjszakát reggel kb ugyanolyan pisis, mint amikor 3-kor veszem le róla ha felkel enni. De egy evést tuti nem bírna ki a pelenka.
2017. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
kb az első 2 hétben, mikor még felkelt éjjel enni, azóta nem. Álmában nem is nagyon pisil, reggel alig van benne valami, ébredés után fél órával szoktam cserélni, addigra viszont tele lesz. 1 éves
2017. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Újszülöttként még kb. 2-4x cseréltem rajtuk a pelust éjszaka is etetésekkor. De ha aludtak, pisisért nem ébresztettem fel, kakisért igen. Aztán egyre kevesebbszer cseréltem rajtuk pelenkát, ha csak pisis volt. 3-4 hós koruk körül már ugyanabban a pelenkában ébredtek reggel, amiben elaludtak és semmi bajuk nem lett. Ha megfelelő méretű a pelenka, nem ázik át.

Annyi igazság van a tanácsban, hogy ha sokszor kel a baba vagy látszólag felcserélte az éjszakát a nappallal, mert pl. egy hónaposan úgy látszik hogy hajnali 2 és 4 között menetrendszerűen "játszik" és "beszélget"... akkor jó, ha azt szokja meg, hogy éjszaka sötét marad és csend. (Sötétben pedig nehéz pelenkázni.) Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy hamar átaludja majd az éjszakát, és lehet, hogy sokszor kell megszoptatni vagy csak feküdni mellette, de megtanulja, hogy inkább próbálkozzék visszaaltatni magát.

2017. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
az elején cseréltem, egy hónapos koráig.azt 1-2,5 hós kora között nem. 8-7 ig aludt, egyszer kelt enni, alig volt valami a pelusba. lassan két hete elkezdett 4-5x kelni és mindig eszik valamennyit így reggelre ha nem cserélek éjjel átázik.
2017. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csak ha muszáj. Öt hetes, két hete nem igazán kakil éjjel (egy pötyi azért mindig jut a pelusba, de az igazi nagydolog napközbenre rendeződött), kétszer eszik, csak akkor cserélek, ha átázott.
2017. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem szivatom magam...persze mikor pici volt es kakilt ejjel,akkor csereltem..csak pisiert eszemben sincs felkelteni...este megkapja,reggel cserelem..sok van benne,de nem azott at meg soha. Szinten pampers.
2017. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Dehogy! Egyik gyereket se rangattam hacsak nem zavarta vagy kakis volt. Furdes utan bepanthent hasznalok,es kozvetlen alvas elott akkor is cserelem ha csak egy pisi van benne. 2 lamyom van mindketto alszik ejjel
2017. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!