Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet úgy "nevelni"...

Hogyan lehet úgy "nevelni" egy újszülöttet, hogy ellegyen a hordozóban hosszabb ideig is akár?

Figyelt kérdés

A nevelni szó helyett talán jobb a szoktatni. Mit kell illetve mit nem kell csinálni vele az elejétől, hogy ne akarjon állandóan kézben lenni, tehát legyen el a hordozóban is például?

Nagyon fontos lenne, mert napi 1 órát el kellene majd lennie így 4 hetes korától és nem akarom elszúrni az elején.


(tápszeres lesz és már beszéltem a baba doktornőjével is, hogy melyik lesz majd neki a legjobb, tehát feltételezzük, hogy nem lesz hasfájós)



2017. okt. 24. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

Sajnálatra nincsen szükségem, az ingyen van, mindenki megkaphatja, tennie érte senkinek sem kell ;)

Viszont, amire büszke lehetek azért kell tenni, de lehet ez itt ismeretlen dolog egyeseknek. Nemcsak arra gondolok, hogy nőies, de sportos alkatom van, hanem a kitartásomra, a küzdésemre, arra, hogy a lustaság sosem uralkodik el rajtam. Erre büszke vagyok és a környezetem irigy is erre, és ezért tényleg tenni is kell.


Önző vagyok a szoptatás dologban, de csak azért mert azt látom, hogy nincsen annyira szüksége az anyatejre (nem tudná kellően helyettesíteni a tápszer), mint amennyire nekem rossz lenne a szoptatás. Na ezért. Ha nem lenne más megoldás, vagy csak rosszabbak lennének, ennél, akkor szoptatnék. Így viszont nem fogok.


Azt nem mondom, hogy a párom nem húzza ki magát mellettem még így terhesen is, de nyilván nem ez a fő oka annak, hogy együtt vagyunk (és akkor kérlek tegyetek úgy, mintha a ti párjaitok visszautasítaná/visszautasítja a csinos alkatot!)

2017. okt. 26. 18:26
 42/64 anonim ***** válasza:
81%

“De persze, ha bekövetkezik a rémálmom és üvölteni fog, akkor csak nélküle megyek”


Persze, hagyd csak otthon a négy hetes gyereked, nyilván semmi szüksége rád, csak hobbiból üvölt.

Remélem császáros leszel és négy hétig csak nagy fájdalmak árán tudsz majd kikelni az ágyból. Én nem szoktam rosszat kívánni más embernek, de te megérdemled. Ilyen önző nő minek szül?

Én is hiú vagyok, mégis vártam 10 hetet az edzéssel ( császározni kellett )

Mondjuk én nem is sajnálom a gyerekemtől az anyatejet. De nekem is segít a szoptatás, akkora kalória deficitet csinál, hogy jobban nézek ki mint szülés előtt. ( hatalmas mellek, szálkás test ) 3 hónapja szültem, de senki nem mondhatja meg rólam. Kétlem hogy ezzel meg tudják győzni arról, hogy milyen fontos a szoptatás, de megpróbáltam...

Ja, a méh is hamarabb visszanyeri az eredeti méretét, ha szoptatsz. Ergo hamarabb lesz lapos a hasad, csak mondom.

2017. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
80%

Abban egyetértek veled, hogy lehet terhesen is sportolni és csinosnak lenni szülés után is, dicséretes, hogy teszel is érte.

A szoptatás témában nem értek veled egyet. 3 gyerekem van, az első kettő tápszeres volt, nem akartak szopizni, sehogy sem sikerült, végül maradt a tápszer, mert én sem bírtam tovább. Harmadik gyerekem viszont ügyesen szopizott. Éjszaka sokkal könnyebb volt szoptatni, mint tápszert csinálni. Fekve szoptattam és nagyon jó volt. Tápszerhez vizet melegíteni... macera, fárasztó volt. Az anyatej sokkal jobb egy csecsemőnek, mint a tápszer. A tápszer műkaja. Persze, aki nem tud szoptatni, valami ok miatt, akkor persze, tápszert kell adni a gyereknek, de az anyatejet semmi sem helyettesíti.

2017. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
82%

Ja amúgy én 8 éve járok edzeni, mégis magam elé tudom helyezni a gyerekem. És attól nem lettem lusta, hogy most nem járok. Patika rend van itthon minden nap, a babámmal tornazom napi kétszer ( már súlyzós edzésnek is elmegy, mivel már megduplázta a születési súlyát ) és este - a fiammal ellentétben - engem nem kell altatni :)

Neked nem kellett volna gyereket vállalni, nagyon messze állsz még attól, hogy felelősségteljes szülő legyél.

2017. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
84%

A te életed, te gyereked...


Nem azzal van a baj, aki belátja és kimondja hogy nem akar soha gyereket, hiába csesztetik azokat a nőket. Nálam az érthetetlen ha valaki nem látja be hogy neki most még/soha nem való gyerek.

2017. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
69%

Jó, leírom itt is.

Egy tápszer sem helyettesítheti az anyatej pozitív összetevőit. Az anyatej a baba igényeihez igazodik, mindig pont annyira tartalmas amennyire a babának szüksége van az adott időszakban. Emellett tele van immunglobulinokkal, amik segítenek a baba immunrendszerének gyorsabb kialakulásáért. Ezért van, hogy a szoptatott csecsemők ritkábban betegednek meg, és hamarabb gyógyulnak meg, mert az anya szervezete az anyatej segítségével védi meg őket.


Az baj, hogy neked erőfeszítést jelent a sport, mert azt jelenti, hogy nem élvezed eléggé. Én szülés után két hónappal visszanyertem a modellalkatom, úgy hogy szoptattam.

2017. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
34%
Én pedig szülés után jöttem vissza úgy a kórházból, mintha nem is szültem volna! 55 kilóval, lapos hassal mind a két gyerek születése után! És? Én is edzettem terhesen is, az elsőnél 6, a másodiknál 5 kiló jött "rám" a végéig. Én speciel szoptattam-szoptatom most is a babámat, de a sport és a szoptatás nem zárja ki egymást! A gyereknek van apja is, 6 hetesen már simán elmentem 1 órát a terembe, vigyázott rá az apja! Lefejt anyatejet kapott a fiam és a lányom is, ha eközben megéheztek esetleg, pohárból! Biztosan egy szörny vagyok! Alapvetően a szoptatás mellett vagyok, de mi közötök ahhoz, hogy a kérdező nem szeretne szoptatni? Anyákhoz ez a gusztustalan fröcsögés is méltatlan ám!
2017. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, az is méltatlan egy anyához hogy önös érdekből nem a legjobbat adja a gyerekének, amit adhatna.
2017. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
45%
Ott volt az "is" a hozzászólásomban! Egyébként vannak emberek akik viszolyognak a szoptatástól. Szerintem ha az édesanyának nyűg, azt a baba is megérzi. Vagy arra gondoltál, hogy hetente egyszer kapott a gyerekem lefejt tejet (illetve ritkábban, mert edzés előtt mindig megetettem őket)? Na bumm....
2017. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
56%
Ez a nő nem viszolyog tőle, egyszerűen lusta szoptatni. És még akkor arra büszke, hogy milyen kitartó, küzdő.. hát ja, ha a saját érdekeiről van szó. Nem küzd azért, hogy a gyerekének a legjobbat nyújtsa, akár a tápszert vesszük, akár a heti eljárogatást abban az időszakban, amikor a kisbabája még olyan szinten kötődik hozzá, hogy azt hiszi ők egy és ugyanaz az ember.. egy elnyomott kisgyerek lesz, akinél minden fontosabb az anyjának. Persze megpróbálja majd pénzzel kompenzálni, megveszi a legdrágább bébiételeket, mert ő minel is főzne, gondolom azt is elhiszi, hogy az üveges bébiétel ugyanolyan jó, mint a főtt kaja. Tyúkeszű egy nő, az biztos. Lehet, hogy csinike marad, de a férje tisztelni biztos nem fogja, ami ugyanúgy szétszedi a kapcsolatot. Én nem kívánok rosszat, csak hogy időskorában a gyereke dugja be egy drága idősek otthonába, és sose látogassa, mert épp valami FONTOSABB dolga lesz. :)
2017. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!