Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet úgy "nevelni"...

Hogyan lehet úgy "nevelni" egy újszülöttet, hogy ellegyen a hordozóban hosszabb ideig is akár?

Figyelt kérdés

A nevelni szó helyett talán jobb a szoktatni. Mit kell illetve mit nem kell csinálni vele az elejétől, hogy ne akarjon állandóan kézben lenni, tehát legyen el a hordozóban is például?

Nagyon fontos lenne, mert napi 1 órát el kellene majd lennie így 4 hetes korától és nem akarom elszúrni az elején.


(tápszeres lesz és már beszéltem a baba doktornőjével is, hogy melyik lesz majd neki a legjobb, tehát feltételezzük, hogy nem lesz hasfájós)



2017. okt. 24. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
66%
Mi lenne,ha kezdetben olyan mozgàst vàlasztanàl,amihez nem kell ( minden nap) elmenni otthonról?Tudod a gyerek azért nem egy öleb,az anyasàg pedig a szolgàlatról szól.
2017. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
81%

49es, nem rád gondoltam, mikor írtam, hanem a kérdezőre. Volt hogy az én gyerekem is kapott lefejt anyatejet mikor edzeni voltam, mert 9 hónapos koráig szoptattam.

Az viszont, aki alárendeli a gyerekét az önös érdekének, az én szememben minden csak nem anya.

2017. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan már, ha meg a posztoló azt mondta volna, hogy nem akar egyáltalán gyereket, akkor a vérmamik meg most azért szednék szét....
2017. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
83%
53as, nem. Az, ha valaki nem akar gyereket a saját döntése. Viszont ha gyereket vállal, akkor kutya kötelessége lenne a legjobbat nyújtani neki, és nem csak önmagával törődni.
2017. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
46%

Húú, remélem császáros leszel!

Akkor 6 hónapig nem lesz tornika. :D :D :D Szipi-szopi, bumm!

Megérdemelnéd!

Sajnálom szegény gyerekedet! :(

Egy önző buta liba vagy, aki a celeb emancipunciktól informálódik a ,,teremből", hogy mit tud nyújtani az anyatej és mit a tápszer. Esetleg ha szakirodalmat olvasnál? Mert nyilván a tornikás barinőd orvos is lett, ugye?

Az ilyen embernek nem való gyerek, de komolyan! Minek?

Azért, mert kell egy újabb szerep, amiben tetszeleghetsz és jól hozza a like-okat a face-en? Vagy mert a példaképednek, Sarka KAkának is van kettő?

2017. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
88%

53, egy fenét!

Sokkal becsülendőbb, ha valaki belátja, hogy neki nem való, minthogy szül társadalmi vagy a párja nyomására, és aztán ez lesz belőle, hogy még meg sem született, de "ÉN ezt fogom, azt nem fogom... maradjon kussban a sarokban, mert ÉN élni akarom UGYANÚGY, 0 lemondással az életemet, mint ideáig".


Akkor szabad csak gyereket vállalni, ha nem érzed lemondásnak azt, ha változtatnod kell az életviteleden a gyerek érdekében. Ellenkező esetben nagyon csúnya lehet a vége.


55, van rosszabb a császárnál. Mondjuk ha szétnyílik a hasa (nem az izomerősségtől függ), vagy ha ánuszig reped. De nem kívánom.

2017. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%
55, azért neked se ajánlanék gyereket nevelni Lehet, hogy példaértékűen ellátnád, de ennyi butaságot és gyűlölködést vétek lenne továbbadni.
2017. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:

Honnan tudjátok, hogy nekem emellett nem járt lemondással a dolog? Vagy az a probléma, hogy nem fogom magamat 100%-osan feláldozni egy olyan dolog oltárán, ami nem is szükséges. Gondoljátok, hogy a gyerekem majd ha felnő önzőségnek fogja találni ezt a napi egy órát, amikor ő biztonságban, mindennel ellátva külön volt tőlem? Mert szerintem nem. Ha anyám most azt mondaná, hogy napi egy órát sétált a kutyával amikor én kicsi voltam, de biztonságban voltam addig, akkor azt mondanám, hogy ő is ember, nyilván neki is kellett kikapcsolódás. Ritka önző gyereket kell ahhoz nevelni, hogy ezt így lássa, kiindulva abból, amit írtatok, remélem a tieitek nem lesznek ilyenek :(


A szoptatásos dolgot meg nyilván nem érthetitek meg, de a kérdés nem is erre irányult.


Hiába próbáltok itt tudatosan vagy tudat alatt megrémíteni, hogy így meg úgy járhatok, mert nem félek a szüléstől, minden esélyem megvan arra, hogy a lehető legkönnyebb szülésem legyen, mivel magas a fájdalomtűrésem és nagyon megbízom az orvosomban, hatalmas tapasztalata és szakértelme van, ráadásul én végig tudatosan készültem a szülésre. Ha mégsem így történne, ugye nem gondoljátok, hogy azért mert ti ilyen szépeket kívántatok nekünk (ugyanis egy ártatlan kisbabának is)? De semmi gond, mert mint írtam, ezzel engem nem tudtok megijeszteni :D

2017. okt. 28. 09:42
 59/64 anonim ***** válasza:
61%
Te dolgod,hogy mit hogyan csinàlsz,de a kérdés kiíràsàval vàllaltad,hogy véleményt mondhatnak rólad.A legtöbbeket valószínűleg az döbbentette meg,ahogy engem is,hogy a kicsi még meg sincs,de Te màr most SAJÁT magaddal vagy elfoglalva.Tudom,hogy most mindenhonnan az dől,hogy foglalkozz magaddal,még énidő meg tököm tudja,de azért az első időszakban a baba van a központban,nem TE!!Ja és dícséretes,hogy készülsz a szülésre,de hidd el lesznek ott meglepő dolgok!!
2017. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
76%
Hát azért... A tápszer nem lehet UGYANOLYAN jó, mint az anyatej. Elég jó az is ahhoz, hogy felnőjön a gyerek rajta, semmi gond, de tudományos tény, hogy az anyatej a legideálisabb tápláléka a babának, bármi más, amit kaphat helyette, csak pótszer, nem helyettesíti 100%-ban. Az anyatejben minden benne van, amire szüksége van, a szoptatás pedig a tápláláson kívül az érzelmi igényeit is kielégíti. Ha tudatosan nem akarsz szoptatni, akkor ezzel már el is döntötted, hogy te nem vagy hajlandó a legjobbat adni a babádnak. Te döntésed, csak legalább ne fényezd magad. Ez nem alárendelés kérdése, ez pusztán arról szól, hogy gyereket akartál, de az ezzel járó lemondásokra nem vagy hajlandó, pedig csak egy kicsit kellene alkalmazkodni. Szoptatás mellett is lehet sportolni, de tény, hogy nem olyan keményen, mint amúgy. És? Ideális esetben egy évig szoptat az ember, ennek kb. a fele az, ami tényleg intenzívebb, utána már elkezdődik a hozzátáplálás, fokozatosan csökken a szoptatások száma. Fél évig nem megszállott módon sportolsz, csak annyira, amennyire még nem megy a tejtermelés kárára. Ez akkora hatalmas áldozat lenne? Egyébként nekem van nagyon sportos ismerősöm, de több, mint egy évig szoptatott mellette. Igaz, 6 hónapig tényleg csak lájtosan nyomta, utána viszont napi szinten. Nem akarom fényezni a csajt, mert nem igazán kedvelem, de azt el kell ismerni, hogy maximálisan szem előtt tartja, hogy a gyerekének mire van szüksége, mégis, emellett is nagyon csinos, jó alakú, igényes nőről van szó.
2017. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!