Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki már tapasztalt babájáná...

Valaki már tapasztalt babájánál akaratlan fejrángást?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos lesz, és 4 napja észrevettük, hogy előre rángatja a fejét és ezt nem direkt, akaratlanul csinálja. Utána mintha mi sem történt volna, folytatja amit csinált. Ezt főleg mozgás közben (pl. mászás közben és mikor állva matat, akkor csinálja). Először gyerekorvosnak mutattam meg a felvételt amit készítettem erről, ő azt mondta, hogy epilepsziára ő nem gondolna, inkább olyan, minth fájna neki valami. Másnap sem hagyott nyugodni a dolog, ezért neurólógushoz is elvittem (protekcióval azonnal tudtunk időpontot szerezni), csináltak EEG-t ébrenléti állapotban és megvizsgálta az orvos és ki is értékelte az eeg-t, ott is rendben találta a dolgokat. Azt mondta, hogy ő azt valószínűsíti, hogy ez egyfajta csecsemőkori furcsaság, ami majd elmúlik. Azért kontrollra visszaviszem 2 hét múlva.

De engem nagyon aggaszt a dolog, mert még mindig csinálja, és nagyon ijesztő látvány nekem, holott eddig szuper ügyes volt, tökéletesen fejlődött a mozgása. Fáradékonyabbnak is látom...

Amit még tudni kell, hogy elképzelhető, hogy bárányhimlő vírusával megfertőződött, mert rokonságban elkapta valaki és fogdozta (ennek mág másfél hete), és 1 hete beadattam a bárányhimlő elleni oltást, mert a gyerekorvosunk szerint ha el is kapta ettől enyhébb lefolyású lesz a betegség.

Kérdésem, tapasztalt valaki hasonló akaratlan fejrángásokat? Tippje van valakinek, hogy még milyen irányba tudnék elmenni, hogy kiderítsem mi lehet a probléma oka? Nagyon nehéz tétlenül ülni és várni.



2017. nov. 1. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Na de milyen egyéb módon tudnád megvizsgáltatni? Sehogyan. Az enyém is csinálja, de kisebb és egyszerűen nehéz tartania a fejét. Őt is korábban megvizsgálták (más tünet miatt), de én meg tudtam nyugodni ettől. Szerintem nagyon tulparázod.
2017. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy csinálja? Van videó?

A fiam is csinálja, de egyértelmű hogy csak a fejmozgást gyakorolja.

2017. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van róla több video, mutattam a gyerekorvosnak és neurológusnak is.

Próbálok nyugodt lenni persze, de azért mégiscsak aggódom, mert ismerősök babáinál ezt még soha nem láttam.

2017. nov. 1. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mi lett veletek?
2022. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!