Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanítsam rögtön pohárból...

Tanítsam rögtön pohárból inni, ha soha nem használtunk cumit?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos a fiam, tápszert nem kapott soha, csak néhányszor anyatejet cumiból (kb 4-5x). Ilyenkor mindig fájt a hasa, tele volt levegôvel és tulajdonképpen nem szokott hozzá a cumiból evéshez. A hozzátáplálás elkezdésekor vettünk csôrös ivópoharat. Egy idô után a szelepet kivettem belôle, mert sok levegôt nyelt ezzel is, de utána sem lett jobb szerintem. Szóval most a “pohár” részébôl itatom. Volt aki hasonlóan csinálta? Gondolom, hogy sokáig tart, de kb. mikor tudnak egyedül inni pohárból, ha 7hónaposan elkezdik? Vagy próbálkozzak másik ivópohárral? Egyébként vizet szoktam neki adni belôle, mert még szopik is.
2017. nov. 5. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Nagynéném az idősebbik fiát nagyon nehezen tudta leszoktatni a cumiról.

A kisebbik gyereknek már nem is volt cumija, és mindig is sima pohárból itatta.

2017. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jobb egyből pohárból itatni.

Én is azt csináltam a másodikkal, ő is csak párszor használt cumisüveget, a cumi meg nem kellett neki. Most 1,5 éves, szépen iszik egyedül, de csak keveset szabad neki egyeszerre adni és ott kell lenni vele, mert gondol egyet és kiönti a földre a maradékot... :S

2017. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Van aventnak varázs itatópohara, én lehet azt próbálnám meg azt nem borítja a nyakába.
2017. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Avent volt a csôrösünk is. Nem volt egy varázs pohár... :) De köszönöm a válaszokat.
2017. nov. 5. 19:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


errre gondoltam

2017. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen,nekünk a legegyszerubb ikeas csoros poharunk van,mindharom gyerek olyannal kezdett egyedul inni,de ha en itattam őket,poharbol kaptak,most lesz egy éves a legkisebb es ma mar egyedul ivott sima poharbol...termeszetesen ahogy elottem írták,mellette kell lenni,keveset tenni,stb,de en annak a hive vagyok,hogy hagyni kell oket egyedül probalkozni,az első masfel ev igy nagyon maszatos,de szerintem utána tobbszorosen megterul.
2017. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne egyből pohárból itatni. Kisfiam 16 hónapos és még a csőrösből iszik egyedül. Próbálom itatni rendes pohárból, de ha odaér a víz a szájához akkor megijed és inkább leszippantja a vizet. Ebből pedig köhögés lesz. Fogalmam sincs, hogy fogom így átszoktatni pohárra. :(
2017. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemnek a kezdetektől pohárból adtam, mert sem a cumit, sem a cumisüveget nem fogadták el. Az tény, hogy az elején nagyon lassan megy, de hamar megtanulják. Előszőr kicsi kávéspohárból, mert annak pont jó az íve. Türelem kell. Szerintem nyugodtan kezd el, mert hamarabb megszokja.
2017. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azoktól kérdezem, akik pohárból itattak: meddig szoptattatok? És amikor már nem, mit adtatok neki vacsorára?
2017. nov. 5. 22:01
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Másfél éves koráig szoptattam. Akkorra már elég sokmindent tudott vacsorázni. 7 hónaposnak talán tejpépet adnék.
2017. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!