Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagytesó is otthon volt mikor...

Nagytesó is otthon volt mikor a kistesó pár napos volt? Nagyszülők szerint jó lenne ha 3-4 hetig velük lenne a fiam, amíg a kicsi megerősödik. Más is csinálta így?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Oltári nagy marhaság lenne!!

Ilyenkor talán mégtöbbet kell foglalkozni a naggyal, mint mielőtt megszületett a baba - mégha nehéz is


(Mi pl a másodikat is direkt úgy terveztük, hogy még véletlenül se legyen a születése és az ovikezdés között rövid idő, nehogy azt gondolja hogy azért kell mennie, mert jött egy új ember a családba és ezért neki menni kell)

2017. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%
Jó ég, dehogy tudtam volna megtenni... első 15 hónapos volt, amikor hoztuk a szülészetről a másodikat, első éjjel volt pokol, kelt a kicsi sírt a nagy is, anyám el akarta vinni a nagyot, nem engedtem, tudtam hogy át kell esnünk ezen, most rögtön, nem később... 3 nappal később kistesó felordított éjjel, a nagy 2 méterrel arrébb már horkolt, 3 nap alatt megszokta hogy erre füle borját sem kell mozdítani, egy hét alatt összeszoktunk, és mindig imádták egymást, el sem tudnám képzelni hogy elpaterolom a nagyot, szinte száműzöm, mert jön a másik... kérlek, ne engedd.
2017. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez a kérdés ugye csak valami kitaláció? Nem komoly remélem.
2017. nov. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Mikor testvéreméknél megszületett a kistesó, akkor a nagyot elvitték a nagymamához 4 hétre. Akkor a nagy 9 éves volt, állítólag élvezte és addigra a babánál kialakult egy védetség.

Nálunk a nagy 4 éves nem tudom, hogy viselné ezt.

2017. nov. 8. 06:34
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Akkor csináld.Aztán meglátod mi lesz.
2017. nov. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 9 éves volt az a gyerek. A tied 4. Ugye nem kell elmagyarázni, hogy fejlettségben és értelmemben mekkora a különbség két ennyi idős gyerek között? A 4 évesednél még garantáltan úgy csapódna ez le, hogy akkor ő már nem is kell. Egyébként tuti, hogy a 9 évesnek is rosszul esett, hogy útban van otthon, mert a kicsivel akarnak foglalkozni, csak ő már elég nagy ahhoz, hogy másképp kezelje a csalódottságát.
2017. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A nagyok voltak hasonlo helyzetben mikor apjuknal megszuletett a kisteso.2 honapig nem mehettek hozzajuk.az apas napokat a mama vallalta,es apuka is odament altalaban munka utan.

De a gyerekeket nagyon rosszul erintette,hogy nem mehetnek az apjukhoz.pont a karacsony is beleesett,igy teli szunetben sem toltottek ott a megszokott 3-4 napot.

Szerencsere nem a kislanyt utaltak meg,hanem az anyjat.o egy tipikus hule liba.nem tudja elfogadni,hogy van a volt ferjemnek ket nagyobb gyereke.ha ott vannak a mai napig sokszor lelep a gyerekekkel a szuleihez reggeltol estig.

Pedig az enyemek mar nagyobbak voltak mikor szuletett ott az elso.6 es 8evesek voltak.

Nalunk mikor megszuletett a kozos gyerkoc az uj kapcsolatban akkor ok voltak az elsok akik bejottek hozzank.minden nap jottek.egy napot toltottek a mamanal m ikor hazajottunk,de azt is csak a husvet miatti szokasos apas napok miatt.(a korhazba a volt anyosom hozta be oket,valahogy neki is,es nekem is termeszetes volt,hogy bejonnek)

Hulyeseg hetekre lepasszolni szegenyt.

2017. nov. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Alig vártam, hogy hazamehessek a 17 hónapos nagyomhoz. Ő volt a prioritás, a kicsinek kellett hozzánk szokni, nem fordítva.
2017. nov. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

alapból nem értem minek kell elvinni a nagytesót..de egy 9 évessel meg aztán pláne meglehetett volna beszélni,hogy csak akkor érhet hozzá,ha előtte kezet mosott,és arcát/száját ne puszilgassa,és ha beteg akkor ne köhögjön rá,stb.

A 4 évesnek biztos többször el kell mondani ezeket de pár nap alatt hozzászokik.

És a 4hét letelte után mi történik..? ugyanúgy elkaphat bárkitől/bárhonnan bármit..

2017. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Otthon volt, természetesen, sőt, mivel már iskolás volt (7 éves), a háziorvos rögtön felajánlotta, hogy kiírja egy hétre, hogy itthon lehessen, szokjon össze a tesóval. 3-4 hét, az szerintem brutálisan sok, miért kéne szegényt száműzni otthonról? Akkor már inkább a nagyszülők menjenek át segíteni, hogy a két gyerek ellátása ne csak az anya terhe legyen, neki csak az legyen a dolga, hogy velük van és szereti őket.
2017. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!