Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor hagyjam sírni? Elalvásná...

Akkor hagyjam sírni? Elalvásnál a sírással zárja ki a külvilágot, ez olvastam egy cikkben.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek?
2010. máj. 31. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad általánosítani! Igen, vannak olyan babák, akik ha nagyon fáradtak, sírnak, majd elalszanak. Ők tényleg csak így tudnak elaludni, főleg, ha nagyon fáradtak. De ez a sírás nem megy át zokogásba, nem is tart sokáig! De sok baba nem azért sír, mert mondjuk túlpörgött és nem tud másképp elaludni, csak sírva. Vannak, akik jobban igénylik az anyjuk közelségét, simogatását, illatát... ők azért sírnak, hogy az anya odamenjen hozzájuk. Olyankor megnyugszanak és hamar elalszanak...
2010. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez szerintem baromság. 15 hós kisfiam még cicin alszik el, próbáltam már nélküle, de kisírná a lelkét is, úgy üvöltött. Nekem nincs szivem sírni hagyni, sose hagytam. Nem is kapkodtam fel rögtön, csak akkor ha már nagyon sírt.
2010. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az hülyeség, hogy ezzel zárja ki a külvilágot. a sírás mindig valami sérelemből ered a kicsiknél.

Olvasd el a Jó éjt , gyermekem könyvet, és kövesd az ott leírtakat, menni fog.!

(lehet sírni hagyni, de szigorú keretek közt csak!!)

2010. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erre nagyon eltérő válaszokatt fogsz kapni :) még sosem láttam anyukákat ennyire ragaszkodni és foggal-körömmel védeni a saját véleményüket és támadni a másikat, mint ebben a témában..

Szerintem ez gyerek és anyuka függő. Egyrészt, igen, van olyan baba aki azért sír, mert tűlpörgött, fáradt és így zárja ki a külvilágot (saját tapasztalat, az én babám ilyen volt, és volt hogy csak így tudott elaludni, hiába vettem fel, úgy még rosszabb volt).

Ha úgy gondolod, hogy ez a baj, kipróbálhatod, baja biztos nem lesz tőle, már ha elég erős vagy hozzá, mert ez a másik kérdés. A legtöbb anyuka ezt képtelen megtenni.

Az én esetemben megérte, hogy valahogy kibírtam, mert nálunk segített és azóta simán elalszik, ordítás nélkül is. Sok sikert!

2010. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Én soha nem hagytam sírni a gyerekeimet egy percig sem. nem is sírtak mindegyik egyetlenegyszer életében fél-fél órát. És nagyon kiegeynsúlyozott, magabiztos gyerekek. Más gyerekeket hallok, hogy üvöltenek meg sírnak az orvosnál, az enyémeknek egy hangjuk sincs még oltásnál, vérvételnél sem.

Én úgy gondolom, hogy ha sír akkor baja van és ha hagyod sírni, akkor azt tanulják meg, hogy hiába sírnak a kutya nem figyel rájuk. És ilyen gyerekekből lesznek majd azok a felnőttek, akik később sem beszélnek meg semmit a szüleikkel. Legalábbis akiktől én ezt a tanácsot kaptam, hogy hagyjam sírni a gyereket, mindegyiknél így volt. Fogalmuk sincs a szülőknek hogy a gyerek mit csinál, mit szeret stb.

2010. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiamnal, ha idoben eszreveszem, hogy faradt berakom a kisagyaba, fordul is a fal fele, szopizza az ujjat es alszik is, ha kesobb veszem eszre, hogy faradt es tulporgott egy picit akkor berakom a kisagyba nyuszorog, fogrolodid enyhen sir es elalszik. Ha viszont iszonyatosan tulporgott akkor ordit ahogy mar lerakom, nem tud elaludni, tul faradt es en kellek neki hozza. Ilyenkor hiaba is hagynam sirni mert csak kisirna a lelket, meg kepes elkekulni meg fulladozni is. Szerintem attol fugg mennyire faradt es hogyan sir.
2010. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad általánosítani. Egyik baba 3 perc sírás után elalszik, a másik nem. Ezt nem te döntöd el, hanem a babád.

Pl. a lányomat nem lehet sírni hagyni. Próbáltam már, hogy nem egyből kikapom a kiságyból, hanem simogatom, énekelek neki, de nem hagyta abba, mégjobban rázendített, már lilult a feje. Úgyhogy nálunk csak az egyből felvétel és babusgatás jött be. És nincs elkapatva, csak akkor sír, mikor valami baja van.

2010. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán egy egészen kicsi baba esetében ez igaz lehet, ám egy nagyobb gyermeknek nem hiszem hogy a sírás erre való lenne.Mindenkinek meg van a maga taktikája hogyan altatja a kicsinyét személyre szabottan, kényelmesen, és még egy anyuka se mesélte(egy éves kor felett) hogy az övé sírva alszik el.Az anyánál jobban senki nem ismerheti jobban a porontyát,és azt hiszem minden anyuka el tudja dönteni ösztönszerűleg mikor kell hagyni hogy sírjon a kicsi, és mikor van szükség vígasztalásra.Az altatás szerintem inkább legyen meghitt, összebújós, és ne szakszerűen sírni hagyós.
2010. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kiderül ha felveszed és meglátod mit csinál. Én mindkét féle bébit "kifogtam" a fiam még jobban üvöltött ha ringattuk vagy felvettük mikor fáradt volt. Ő kifejezetten níűglődve sírt 3 percig majd bealudt és kész.

A lányom nagyon ritkán sír egyébként is, de ha sír annak oka van, mindig kiveszem a kiságyból és mindig megnyugszik a kezünkben. Van hogy csak kicsit unatkozott egyedül és társaságra vágyott már 7-8 hetesen:)

Olyankor megnyugodott a kezünkben volt hogy el is szundikált, letettem és aludt. Amúgy meg ő is úgy alszik el hogy jobb hüvelykujja a szájában elfordul és alszik is egy hang nélkül.

2010. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

11.13-as hsz-re szeretnék csak reagálni. Tipikus ez a hozzáállás azoknak a részéről akiknek NEM sírós a gyereke. Ahogy itt is állított az anyuka jó ha fél órát sírt a gyereke egy év alatt... Így könnyű könyörgöm! Akkor persze, hogy nem hagyja sírni.. De ha kapott volna a sorstól egy olyan babát, akit letenni nem lehet mert egyfolytában üvölt akkor már nem beszélne ilyen ítélkezően az ilyen babák anyukáiról. nem igaz, hogy nem törődik az olyan anyuka a gyerekével, aki alvás előtt hagyja kicsit sírni. Valószínűleg 100szor több figyelmet, kitartást, energiát kíván egy ilyen sírós baba az anyjától, mint az említett, aki egész nap elvan...

És még valami, az én szüleim is úgy neveltek, ahogy akkoriban a könyvek ajánlották, vagyis, ha alvás idő volt letettek az ágyba és ha sírtam, hát sírtam. volt hogy 20 percig is. Ennek ellenére kivételesen jó kapcsolatom van a szüleimmel, és ismerek olyat is, akit mindig felvettek, mégsem mond el az anyjának semmit. Hogy milyen kapcsolatban lesz anya a gyermekével, az baromira nem ettől függ. Ennél sokkal többet kell tenni egy gyerek bizalmáért, minthogy baba korában felveszed... arra nem is fog emlékezni...

2010. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!