Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen erzesek voltak bennetek...

Milyen erzesek voltak bennetek a 2. gyerek vallalasa elott?

Figyelt kérdés

Akik terveztetek, tehat nem becsuszott, milyen erzesek voltak bennetek a 2. gyerek vallalasa elott? Mekkora korkulonbseg lett a gyerekek kozott? Biztosak voltatok benne, hogy akarjatok?


Az elso gyerekemet nagyon akartuk. Azt gondoltam, igy erdemes tervezetten gyereket vallalni, ugy nem, ha a par egyik tagja nem 100%-ig biztos benne. A gyerekem nemsoka 2 eves lesz, mar egy ideje szeretnenk masodikat, de nem tudom, hogy fogunk birni kettovel. Akiknek voltak hasonlo gondolataik, es bevallaltak, milyen volt, miutan megszuletett?


2017. nov. 8. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Követem, ha nem gond. Hasonló cipőben vagyunk.

Sosem tudtam, hogy 1 vagy 2 gyereket szeretnék. Most, hogy egy van már egyre jobban érzem, hogy szeretnék még egyet, de ugyanakkor csomó "félsz" is van bennem, bennünk.

2017. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem akartam gyereket, az első derült égből villámcsapásként ért, de már ekkor tudtam, hogy bizony lesz második (nekem nagyon rossz volt egykeként).

2-3 év korkülönbséget akartunk, 2,5 lett. Mikor eljött az idő hogy ez teljesülhessen nem vaciláltunk, mindketten azt akartuk, hogy legyen testvére a nagynak, így nem védekeztünk, nem volt más választásunk 😁

Tökéletes így! Sokkal jobb döntés volt másodikat vállalni, mint először felelőtlenül nem védekezni!

Imádják egymást, a kicsit kb észre sem lehetett venni, a nagy meg már elég nagy volt mikor megszületett a kicsi, úgyhogy nem volt nehéz dolgom

2017. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos voltam benne és nagyon akartuk, de azért féltem tőle milyen lesz a terhesség aztán az élet, 21 hónap van köztük.
2017. nov. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont 2,5 év a korkülönbség a lányaink között mint a 2. válaszolónál. Igazából nem vaciláltunk rajta, akartunk még egy gyereket. Tudtuk mindketten, nem volt előtte dilemma. Mondjuk ebben biztos közrejátszik az is kinek milyen volt az első terhesség, szülés, mennyire "problémás" az első gyerek.

Én csak annyit akartam, hogy pár hónapot aludhassak éjszaka mielőtt a második babába belevágunk, hogy feltöltődjek. Kb. az első másfél éves korában vágtunk bele, már nem emlékszem pontosan, de talán a 4. vagy 5. hónapban sikerült.

A második terhesség annyiban másabb azért, hogy ott a nagyobb gyermek, vele ugyanúgy menni kell játszótérre, emelgetni kell. Szóval kevésbé vagy szabadabb, mint az első terhességnél, amikor ha elfáradsz ledőlsz egy kicsit. Ez igaz az első időre is szülés után. Az első gyerekkel ha aludt én is aludtam, ha szaladt a há szaladt. Megtehettem. A második babával ez neccesebb, mert ha a kicsi elalszik akkor ott a nagy, hogy akkor most velem is foglalkozz anya.

Most már nagyobbacskák 2 és 4 évesek. Nagyon cukik, a kicsit is már beszélget, mondókázik. Hihetetlen milyen gyorsan fejlődik a kicsi amúgy, sokkal hamarabb elkezdett beszélni mint a nagy, sokkal hamarabb csinált dolgokat mint a nagy. A nagy meg pátyolgatja, tanítgatja.

Nálunk ez így alakul. Mondjuk kisebb korkülönbséget nem akartam volna azért.

2017. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy van, es gondolkozom egy masikon, de oszinten szolva csak azert, hogy ne legyen egyedul a gyerekem. Rettentoen borzaszto elmeny volt mind a terhesseg, mind a szules. Egyelore nem hinnem, hogy valaha igazan vagyni fogok egy 2.ra.

De abban biztos vagyok, hogy ha lenne meg egy, azt ugyanugy szeretnem, es annyira kivitelezhetetlenul nehez sem lenne, hiszen azert sok embernek van 2, vagy tobb gyereke is.

2017. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, en majdnem minden ket gyerekestol azt hallom 3,5 ev, vagy annal kevesebb korkulonbseg mellett, hogy nagyon nehez.
2017. nov. 9. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyi. Az az igazság, hogy ez, hogy milyen lesz, ha meglesz a masodik baba, olyan sokminden befolyásolja, hogy felsorolni sem lehet. Lehet ráparázol előre, aztán meglepődsz, hogy nem is volt olyan vészes.

Na jó nem szépítem, azért az első pár hét hónap az húzós, míg kialakul a napirend, ti is belerázódtok, a nagyobb is megszokja a helyzetet. Lehet, akik ezt mondták neked, ott nagyon nehéz volt az első gyerekkel.

De én mondjuk 3 évnél nagyobb korkülönbséget (szándékosan) nem akartam.

2017. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!