Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházi cukros víz, amit...

A kórházi cukros víz, amit újszülötteknek adnak, az mit tartalmaz?

Figyelt kérdés
Az egy egyszerű cukros oldat, amit otthon is el lehet készíteni vagy valami speciális folyadék?
2017. nov. 9. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5 v 10 %os dextróz=szőlőcukor oldat
2017. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább tápszert adnék.
2017. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Miért akarsz neki ilyet adni? Ideje múlt. Én úgy örülök, hogy végre a legtöbb kórház sem alkalmazza már.
2017. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem azt mondtak, hogy sima viz, egy picike kristalycukorral.

Megjegyzem semmi baja nem lett tole. De azert ha esetleg lesz meg gyerekem, inkabb vinni fogok tapszert a korhazba es azt adom neki.

2017. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az, csak épp tök felesleges, üres kalória, otthonra meg pláne nem kell.


Ha nincs tejed, akkor adj tápszert, abban még értelmes dolgo is van.

2017. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sima cukros oldat, de semmi szuksege ra a babanak, csak Magyarorszagon megmarad ez a nem tul fejlett szokas...

Orvos vagyok, hidd el, nincs ra szuksege. Az anyatej boven eleg, nem lesz "szomjas" szopizas utan...ez is butasag. A korhazban adjak parszor, de otthon semmikepp ne add, nem egeszseges ha sokaig kapja! Ha nincs anyatej, akkor tapszer, de a cukros viz es a tea "szomjoltonak" felesleges. Nyugaton mar evtizedet ota nem adjak, remelem nalunk is befejezik lassan. Az a baj, hogy az egyebkent joindulatu, kedves szulesznok, akii most 45-60 evesek, meg ezt tanultak, es nem birnak leallni vele. :)

2017. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem akarok neki ilyet adni. Csak kíváncsi voltam, hogy mi ez a folyadék, amit adnak. Bocsánat.
2017. nov. 12. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!