Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Milyen volt a gyermek...

Anyukák! Milyen volt a gyermekkorotok és mit fogtok másként csinálni saját gyermeketeknél?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 14:06
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Nekem nem volt jó gyerekkorom, az okokat most inkább nem részletezném, nem akarom hogy felkavarjon.

Amiért nagyon örültem ennek a kérdésnek,az az volt, amikor azt a két választ olvastam, hogy nagyon hiányzott a testvér! Uis én is ebben a cipőben járok, nagyon, de nagyon hiányzott, és hiányzik a mai napig is!!!! Úgy örültem, hogy rajtam kivül más is jár ebben a cipőben. Mindenki azt mondja, hogy jaj, de jó, igy legalább nem kell osztozni a másikkal stb. Azt elfelejtik, hogy pl jobb izűbb a falat, ha mindnyájan esznek, vagy ha megosztod mással az örömödet az dupla öröm, stb. Én mindenem odaadnám egy szerető testvérért, akiért nem kell megkűzdeni, hanem csak "van"!

Már annyi mindenki becsapott és visszaélt a bizalmammal, a saját testVÉREM biztos nem tenné...

2010. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Ja, és a kistesó nálunk is hamarosan megérkezik! :)
2010. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatnám,hogy jó és szép volt a gyerekkorom! Szüleim elváltak,Édesanyámnak pedig fontosabb volt az új férje,mint én. Nem tervezem,hogy elválunk a Párommal,de ha netán egyszer mégis úgy alakulna a helyzet,sosem hagynám magára a lányaimat valaki másért!! Már gyerekként megfogadtam,hogy mindent másképp fogok csinálni,mint az én Édesanyám,hogy a gyerekeimnek szép gyerekkoruk és biztos családi hátterük legyen!!!
2010. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám soha nem mondta,hogy szeretlek, soha nem ölelt át, mindig úgy éreztem a bátyám sokkal fontosabb nálam, sőt ezt még a mai napig így érzem. Minden nap megkérdezte mi volt a suliban, de a válasz már nem érdekelte.

Hát én ezeket tuti másképp fogom csinálni. Minden nap szeretgetem, puszilgatom a lányomat, de nem azért mert velem ezt nem tették meg, hanem mert egyszerűen imádom, ő az életem értelme.

2010. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoztatom, terrorizálom, és nem csak azt nézem nekem mi a hasznom abból, hogy van,nem rajta töltöm ki a mérgem, és megpróbálok sokáig egészségben meglenni neki,boldog gyermekkort biztosítani.
2010. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt,bár apu erősebb révén anyuval sokat kiabált és velünk is,de ennek ellenére több a jó amire visszaemlékszem,közös kirándulások programok,anyukámmal a véget nem érő beszélgetések,nekem a mi anya lánya kapcsolatunk a példa s igyekszem az én lányommal is hasonló jó kapcsolatot kialakítani.Hogy lehessen velem őszinte ne féljen elmondani bármit és bármikor megölelem puszilom és bármikor jöhet ő is.Amit másképp csinálnék az az hogy apunak néha féltem mondani valamit hogy mit szól rá vagy féltem bizonyos dolgot megcsinálni na az én férjem nem ilyen őtőle nem kell félni.Testvérem is van vele nagyon jó a kapcsolatunk,nagy korkülönbség van rám bízták sokat ez akkor nem volt túl jó nekem de ma már jó rá visszagondolni hogy sokat voltunk együtt.
2010. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül majd nem külőnbséget tenni a két gyerekem kőzőtt ahogy Anyukám tette velem és az őcsémmel.Valahogy mindig ő volt a jobb,mindenben.

Nem volt semmi extra,Apa látástól-vakulásig dolgozott a jólétünkért,Anya otthon volt és mindent kézben tartott.Szerettek és szeretnek,de valahogy mindig Őcsi volt a kedvenc.Mindent ő kapott,

Csoda hogy szertem a tesóm ennek ellenére is.

És talán inkább a bizalmasa leszek a gyerekeimnek,mintsem titkolózzanak majd előttem.Remélem sikerül.

2010. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aranylag jo volt a gyerekkorom, bar a kamaszkor huzos volt (de lehet, hogy csak sajat "mufajabol" kifolyolag).


Sokkal tobbet beszelgetnek - foleg kamasz - gyerekemmel, sokat meselnek neki. Ha valami bantja melyebben belemennek, hogy megertsem, mirol is van szo, nem pedig csak azt mondanam, hogy "ra se rants" (mert van, amire igenis ra kell rantani!) - akarmennyire banalisnak tunjon is a dolog.

Probalnam elerni, hogy ne egy idealizalt kephez kelljen igazodnia a gyereknek, hanem csak ugy boldog legyen. Megprobalom jol megismerni a gyerekemet, hogy tenyleg tudjak neki segiteni, amikor szuksege van ra, ne csak kozhelyeket szajkozzak, vagy azt tegyem, ami nekem lenne jo. Mindig mindenrol kikerdeznem a velemenyet, nem dontenek a feje folott.

Es legyen testvere -igen, ez sztem is nagyon fontos. Nekem nem volt, es szerintem nincs annal jobb. Remelem, hogy szeretni fogjak egymast (meg csak 1 gyerek van).

Ja es a mi csaladunkban nem maradtak meg a ferfiak (sok valas, es furcsa mod csak lanyok szulettek). Na ez mar valtozofelben van. Meg nem valtam el (remelem, nem is fogok) es fiam van. Mert kellenek a fiuk - tul sok no egyutt neha nagyon nehez!

Egyelore ennyi jut eszembe. Nagyon jo kerdes, erdekelne minel tobb ember velemenye! Koszonom (a kerdest es a valaszokat is)!

2010. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!