Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik sokáig szoptatta...

Anyukák, akik sokáig szoptattatok! Mikor kezdtétek újra enni azokat a zöldségeket, amiket az elején ajánlott kerülni?

Figyelt kérdés
Pl. hagyma, gomba. Én eddig kerültem, ha hagymás alapú ételt fôzök, akkor is két adagban csinálom. A férjemnek hagymával, magamnak nélküle. De már kezdenek hiányozni ezek az ételek, arra gondoltam, én is megenném a hagymásat.. 7,5 hónapos a fiam, még szoptatom. Mi a tapasztalatotok? Nálatok okozott gondot?
2017. nov. 12. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagymát miért nem eszel? Én csak az első 1-2 hónapban nem ettem káposzta féléket, száraz babot, de mást mindent.
2017. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapja szoptatok. Eszek hagymát. Az mindenbe kell...
2017. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ettem mindent.
2017. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Relatíve sokáig szoptattam mindkét gyermekemet (összesen kb.44 hónapig :) ) sosem zártam ki semmilyen (egészséges) élelmiszert. Nem volt gond, nem voltak hasfájósak. Külföldön élek, itt fel sem merül hogy bármivel vigyázni kéne. Ha nagyon hasfájós a baba, akkor ajánlják hogy egy-egy amúgyis allergizálóbb ételféleséget (pl. Tej és tejtermékek) kizárjunk, kiszűrve ezzel hogy mi okozza a gondot.

Szerintem egész nyugodtan egyél amit kívánsz, ha mégis valami furcsaságot tapasztalnál a picinél (amire nagyon kicsi az esély), ráérsz diétázni. Minden jót nektek! :)

2017. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elsô gyerek. Eleinte sok mindent kerültem, ami hasfájást vagy puffadást okozhat, és valahogy eltelt az idô... Pedig tudom, h neki is fejlôdik az emésztôrendszere, de valahogy kimaradt, h mikor lehet már enni ezeket a dolgokat. Akkor hagymázunk, az tényleg mindenbe kell :)
2017. nov. 12. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes, hagymát eszek, de a puffaszto ételeket kerülöm.
2017. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagymát mindvégig ettem :) Majdnem minden magyar(os) étel hagymaalappal indul, ilyenekkel ne szarozz, hogy kétfélén főződ meg, főleg úgy, hogy a hagyma szét is fő szinte a végére. Nyugodtan eheted normálisan. Én a kórházból hazajövet már sonkás-póréhagymás szendvicset ettem vacsorára :)

Gombát nem tudom, mikor ettem, bár erre se figyeltem, csak ritkán eszünk gombás ételt, de azért fél éves kora előtt biztosan ettem már.

Amit nálunk az elején kerülni kellett, az minden, amiben tejföl, tejszín, joghurt, tej, sajt volt, azoktól fájt a pocija, de kb. 3 hónapos korára már bírta azt is.

Amúgy is azt mondják, hogy ki kell tapasztalni, hogy mire hogy reagál, mert lehet, hogy az egyik gyereknél hasfájást okoz pl. a káposzta, a másiknál meg nem, tök változó, nincsenek ma már tiltott ételek a szoptatás alatt.

Ja, meg pl. mondta a védőnőm, hogy sok erősebb ízű étel megváltoztathatja a tej ízét, és lehet, hogy akkor nem ízlik a babának, de ezt is ki kell tapasztalni. Mondta a fokhagymát, a csípős ételeket, a nagyon fűszeres (például indiai) ételeket, de nálunk ez sem volt zavaró a fiamnak.

Amivel én személy szerint vártam 7-8 hónapot, az a bab és a lencse volt, de akkorra már az sem okozott gondot.

Káposztát nem tudom, azt nem is nagyon szeretem, egyedül karácsonykor ettem töltött káposztát, de akkor már 10 hónapos volt a fiam, és bár szoptattam akkor is még bőven, de ekkora babánál már szinte semmi nem okoz gondot.

2017. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!