Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell havi rendszeresség...

Meddig kell havi rendszerességgel vinni a gyerekeket védőnőhöz testsúly, magasság. Stb mérésre?

Figyelt kérdés
A kislányom 27 hónapos. Már több embertől is hallottam,hogy ennyi idős gyermeknél nem kötelező a havi mérés és vizsgálat.
2010. máj. 31. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én fél éves koráig. Aztán akkor mentünk, ha probléma volt. Súly mérést itthon is meg tudom oldani, ha pedig valami adatlapot ki kellett tölteni (1 éves státuszvizsgálat mondjuk) akkor felhívott és kijött a védőnő. Ja és amikor oltásra vittem, akkor le s mérték. (15 és 18 hós)
2010. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Neked semeddig. A dokihoz kell vinned rendszeresen (oltások, mérések), a védőnőhöz nem, neki ellenben ki kell járnia hozzád havonta, majd 3 havonta.
2010. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a dokihoz hordtam 1-2-3-4-6-12-18-24-36 hósan, ilyenkor vagy oltás miatt vittem, vagy státuszvizsgálatra. Amúgy csak méregetni sose vittem a védőnőhöz.
2010. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk igy van:

6 hetes korig hetente jött a védőnő(mérlegünk volt)

6 hónapos korig két hetente mérés a védőnőnél havi egy konzultácio a dokival+ oltás

6 hós kor után havonta egyszervédőnő, doki szintén

1 éves kor után 2 havonta védőnő és orvos.

2010. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk:1 éves korig havonta 1* tanácsadáson mérés(ekkor itt volt a doki is),1 éves kora után,ha nincs gondom 3 havonta kell mérésre vinni.
2010. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk a védőnő kijön ha kérjük(nálunk költözés után fél évvel jött, mert nem hívtam, az újszölöttes védőnőnk persze hetente jött, és csak jót poénkodtunk, mert nem volt gond), de tanácsadásra havonta lementünk, ott a doki megvizsgálta(kutacs, csípő, herék) a védőnő pedig leméregeti(hossz, súly) 3, 6, 12 hónaposan lesz státusz, az meg kötelező.

11hónapos a törpe, 9hónaposan volt utoljára, oltást is kapott. egészséges, jól fejlődik, nincs problémánk, ezért sem voltunk, 21én megyünk egy éves státuszra, utána majd 15hónspod oltásra, ha meg szeretném méretni, akkor csak hívom a védőnőt, és lemegyünk hozzá soron kívül.

NÁLUNK így megy, mi visszük méregetni a babákat, nincs mobil mérleg, és nem vesz mindenki babamérleget. És ez külön egészséges tanácsadás, teljesen külön rész az egészségházban,védőnői szolgálat, (ha elköhinti magát a babád megkérnek, hogy menj el, ne fertőzz meg mindenkit, ha te vagy icipicit megfázva sem mehetsz be, akkor valakit kérj meg(apát, nagyit, hogy menjen a kicsi)

2010. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak az a kötelező, ami be van írva a kiskönyvbe: 1,2,3,4,6,12,15,18,24 hó (ha jól emlékszem, most nincs előttem).

Én nem viszem havonta a babámat, van jobb dolgom is, ráadásul látom rajta, hogy nő.

2010. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!