Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek együtt van egy szobába...

Akiknek együtt van egy szobában a pici (pár hetes) és a nagyobb, hogy oldjátok meg az alvást?

Figyelt kérdés

Mennyire zavarják egymást? A picinél nálunk pont az esti elalvás nehezebb, nyűgösebb, a nagy sem tud ettől aludni...

Van vmi ötletetek, jó tanácsotok erre a helyzezre?


2017. nov. 16. 09:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

A) Külön szoba


B) Beviszed a pár hetes gyereket magatokhoz. Azért ne a nagy szívjon már, mert ti túl kicsi lakásba vállaltatok gyereket. Nem is értem ez hogy nem jut eszedbe, mikor látod, hogy szerencsétlen nem tud tőle aludni?

2017. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kedves vàlaszoló! Nem olyan stílusban tettem fel a kèrdésem ahogy válaszoltàl!!! Segítséget kértem ötleteket de nem beszólást....

A nagyobb most apaval alszik... Elnézesedet kérem, hogy nem 4 szobás a lakásunk pedig hidd el főállásom és másodállásom is van, becsületesen dolgozunk, nem utazgatunk....

Kérem olyanok írjanak akik tényleg segíteni akarnak és nem nézik le a màikat! Nagyon köszönöm!

Azért remélem a gyerekeiddel és az embertársaiddal nem így kommunikálsz...

2017. nov. 16. 10:19
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
De mégis mit vársz? A gyerek nem tud elaludni, nem tudja kipihenni magát. Erre az a megoldás, hogy megszűnteted azt, ami zavarja. Ez egy pár hetes csecsemő. Egy pár hetes csecsemőt nem tudsz nevelgetni, meg trükközni vele. Mivel nincs négy szobád (nekünk sincs) ezért mást nem tudsz csinálni, mint a kiságyat beviszed magatokhoz, míg túl lesztek ezen az időszakon. Ennyi. Nem tudom mit kell ezen besértődni. Az anyagi helyzetedtől teljesen független, hogy magadtól nem jut eszedbe, hogy a szerencsétlen nagytól el kellene hozni a kicsit és hopp meg van oldva a probléma.
2017. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Pedig tök egyértelmű, hogy ha a nagy nem tud aludni a kicsitől, akkor nem jó megoldás, ha egy szobában vannak. Ha nincs 2 külön szoba a 2 gyereknek, akkor a kicsit vidd be magatokhoz éjszakára. A nagyobbnak is szüksége van az alvásra.
2017. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Első, a kérdező sehol nem írta, hogy egy szobás lakásban laknának. Lehet, hogy kétszobás, és az egyikben a szülők, a másikban a két gyerek van, csak épp az nem megoldás, hogy mert a kicsi felsírja a nagyot. Nehogy már egy két szobás lakás kicsi legyen neked két gyerekhez.


Kérdező. A kicsit szállásoljátok el magatoknál. Semmi bajotok nem lesz, ha a nagy külön szobában, a kicsi meg nálatok van. Ha apukát meg zavarja az éjszakai sírás, kelés, akkor egyszer-egyszer ő is aludhat a nagynál, vagy a nappaliban. Ez még nem azt jelenti, hogy rossz és felelőtlen szülők lennétek.


Nekem csak egy van, de a mi szobánkban alszik a két éves fiam, pedig van másik szoba is. Viszont az a lakás másik végén van, nem látok rá éjszaka, ráadásul kicsinek minden baja volt, így velünk alszik egy szobában és nem bántam meg. Sokkal jobb így. Igazából, ha lenne még 8 szobánk akkor sem altatnám máshol, hacsak ő nem igényelné.

2017. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

"Nehogy már egy két szobás lakás kicsi legyen neked két gyerekhez."


A két szobás lakás márpedig kicsi a két gyerekhez, ha olyan lakik benne mint a kérdező, hogy nem hajlandó a kicsit elvinni a nagytól magukhoz, mikor egyértelmű, hogy a nagy aludni se tud tőle. Ha lenne elég esze ehhez magától, akkor nem lenne a két szobával a világon semmi gond.

2017. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, nem kell hőbörögni, amikor kiütközik a kisebbségi komplexusod...

Senki nem mondta, hogy palota kell két gyerekhez, de amikor látod, hogy a nagyot nem hagyja a kicsi aludni, akkor igenis a kicsit viszed ki a szobából, nem elvárod a nagytől, hogy megszokja, meg hasonlók.

2017. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem együtt aludt még a két gyerek...nem vagyok hülye!!! De ezt a kérdést most itt le is zárom és törölni fogom. "Köszö öm" a segítséget!!!!
2017. nov. 16. 10:39
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
Két gyerekhez nappali+3 szobás lakás, ház az ideális. Külön a gyerekeknek, egy a szülőknek. A nappali vendégfogadásra, nappali létre, pihenésre való. Sajnálatos, hogy ezt Magyarországon sok embernek nem lehet megtenni.
2017. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csináljátok azt, hogy néhány hétre a kicsi menjen a ti szobátokba, a férjed meg a nagyobb gyerekhez, akkor ők tudnak aludni, te meg a kicsit rendezni. Mielőtt még valaki ferhorkanna, hogy mégis "milyenezmár kitúrja a gyerek az apját a szobából meg az ágyából", ez csak egy átmeneti megoldás. Amíg a kicsi alvása is be nem áll, meg a nagyobb gyerek is hozzászokik a helyzethez.
2017. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!