Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet a Pavor - alvás zavar?

Ez lehet a Pavor - alvás zavar?

Figyelt kérdés

Fiam körülbelül 7-8 hónapos kora óta rendszeresen felébred éjjel. Sír, van hogy sikít. Általában még éjfél előtt, de volt hogy 1-2 körül. Eddig azt gondoltuk, hogy a foga ébreszti fel, mert elég sok jött ki neki egyszerre, de szembejött egy Pavor cikk és sok mindenben hasonlóságot találtam.


Tehát ha éjjel felsír, átmegyek hozzá, cumit adok neki és visszaalszik / felsír átmegyek, nem jó a cumi, kiveszem, rajtam elalszik - az Pavor gyanús lehet?

Mindeközben mozog, felül vagy négykézláb felkel mire átérek.


Átlagosan heti 5-6x fordul elő.



2017. nov. 16. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem próbáltad még, hogy veled aludjon, vagy legalább egy légtérben? Lehet, hogy csak szimplán hiányol téged, vagy fél.
2017. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De, volt már velünk többször, de akkor is felsír.. :(

Persze gondoltam már zsibbadásra is vagy más hasonlóra, de nem alszik kitekeredve, általában szépen ki vannak terítve a végtagjai, nem fekszi el azokat. Szerintem..

2017. nov. 16. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyik gyerekem ugyanígy felkelt éjjel, pedig velem aludtak. Ciciztek és utána jó volt minden. Aztán ez elmúlt és már semmi gond.
2017. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pavornál nem tudod megnyugtatni cumival ,vagy felvevéssel az olyan mintha önkívületi állapotba lenne a gyereked, egyedül az segít ha lecseng illetve ha kizökkenti az ember az alvásból, még ha utána el is kell újra altatni.

De kinövik amúgy, 19 hónapos fiamnál már kb 8 hónapja nem volt szerencsére.

2017. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál volt már pavor de szerencsére nem túl gyakran, kegyetlen. Ordít meg ordít, magánál sincs, megnyugtatni se lehet.

Felriadni sokminden miatt fel lehet, elfeküdte a kezét pl, jó nyilván nem minden este, (száraz levegő miatt viszont lehet ilyen sűrűn is) de felnőtteknél is vannak akik minden éjjel megébrednek, isznak, pisilnek stb, ez a gyerekeknél is így van. Csak pici még, persze hogy sír is ilyenkor, hiszen téged hív.

2017. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem Pavor. A pavoros gyereket nem tudod megnyugtatni. Előbb fel kell ébreszteni, ez nálunk minimum egy fél óra volt átlagosan, aztán ha magához tért, vissza altatni. Simán csak rosszat álmodik, vagy rossz helyen van az ágya, valami zavarja
2017. nov. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom: Pavoros gyereket nem nyugtatsz meg sem cumival, sem simogatással, felvétellel, anya közelségével. Sőt: a pavoros rohamnál gyakran csak olaj a tűzre, ha hozzáérsz, hozzászólsz.

2 kimenetele lehetséges egy pavoros rohamnak:

1. felébreszted, és amikor látod a szemén, hogy tiszta a tudata (bizony van, hogy nyitva a szeme, de látszik, hogy továbbra sincs ott, alszik még), akkor le lehet fektetni újra aludni

2. vársz, és idővel elmúlik magától. általában úgy, mintha elvágnák. hangos kiabálás, hadakozás közben is képes egyik pillanatról a másikra édes álomba visszaszenderülni, és aludni reggelig.

2017. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!