Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy 11 hónapos...

Létezik, hogy egy 11 hónapos baba egyik napról a másikra agresszívvé válik?

Figyelt kérdés
Ha kezemben tartom két kézzel csípi,szorítja a nyakamat,tépi a hajamat.
2017. nov. 20. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit korán,de jön a dackorszak. Mindig szólj rá! Ne durván,de meg kell neki mondani nyugodt hangon,hogy ezt nem szabad,mert anyának fáj.

Ez még most tetszik neki,valószínűleg viccesnek tartja a reakciódat. Ne kiabálj rá,ne add vissza,csak nyugodtan,határozottan! (Nem.hiszem,hogy ilyet tennél,de van,aki igen,hidd el....ne haragudj,hogy ilyet leírtam!)

2017. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Teljesen el vagyok keseredve,mert senki mással nem csinálja ezt,már azon gondolkodom,hogy mit ronthattam el.

Természetesen nem adom vissza neki és igyekszem mindig türelmes és nyugodt lenni.

2017. nov. 20. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeritem ez nem agresszivitás hanem a fejlődésnek egy következő állomása.Ugyan olyan mint amikor felfedezi az öklét és maga előtt forgatva hosszasan nézi..

Felfedezte az eréjét.

A szülők többsége ezen a ponton kezdi el a "gyereknevelést".Ezután már nem csak a szükségleteinek a kielégítése lesz a feladat, hanem bekerül a napi rutinba az a sokat elhangzó bűvös mondat:

-"Nem szabad!"

2017. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam is 11 hónapos és ugyanez,de csak velem.Ha olyan kedve van a hajamat tèpi csíp harap.Èn arra gondolok hogy velem van mindig és már rámunt,pedig rengeteget jàtszok vele szinte soha nincs egyedűl hagyva sem

2017. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

8 hónaposom imád hadonászni a kezével... Ha hajat talál belemarkor, tépi :-)

Neki ez vicces... Szegény cicánk bundája bánja.

Egyébként persze próbálom leszoktatni erről. De szó sincs agresszióról. Élvezi, hogy ezeket tudja a kezével :-)

2017. nov. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is életkori sajátosság. Az enyém 16 hónapos. Ha tisztaba teszem rúg, mar máskor meg egyet gondol és megharap (volt, hogy lila is lett a nyoma)vagy képen vág. Sokszor elkeseredek. Kisgyermeknevelő vagyok, de a bölcsiseimre ez nem volt jellemző, de szülőktől hallottam hasonlót.
2017. nov. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!