Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, ha rossz evő a...

Mit tehetnék, ha rossz evő a 11 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 és fél hónapos. 2-3 hete iszonyatosan rossz evő lett. Tápszert kap (speciálisan tejfehérje érzékenyeknek valót, Milumil Pregomint) reggel kelés után és este lefekvés előtt. Ebből kb. 160 ml-t szokott enni 1 alkalommal, ami tudom, hogy kevés, mert már minimum 200 ml-t kellene. De ezt a 160 ml-t is nagy keservesen eszi meg, valamivel le kell kötni a figyelmét közben, pl. videoval.

A tízórait most már szinte kihagyja, nem tudom rávenni, hogy tízórait egyen. Az ebéd még nagyjából rendben van, mert a főzeléket megeszi, kb. 200-220 gr-ot, ha nem vagyunk otthon, akkor üvegeset kap, ha otthon vagyunk akkor én főzök neki. Uzsit is eszik, bár azt kevesebbet, és azután már csak az esti tápszer van. Én úgy gondolom, ez egy 11 hónapos babának kevés, a súlya sem megy annyira, most 8.1 kg...

Esetleg valaki baba étrend tapasztalatot meg tudna velem osztani?



2017. nov. 20. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen jó a súlya.

Erre szokták mondani, hogy étel mellett még nem halt éhen gyerek.


Amikor lányom önként fényevő lett, rákérdeztem a gyerekorvosnál, idézem a választ: "Ha kórosan lesoványodik, észre fogják venni. Akkor szakmai segítség kell. Addig nem érdemes foglalkozni vele, korosztályos probléma, hogy hektikus az étvágyuk, vagy dacból elutasítják az ételt.Ha nem eszik, ne erőltessék, majd a következő étkezésnél leht ismét próbálkozni."


Igaza lett, már lassan 4 éves és tényleg nem sorvadt el, pedig néha hetekig alig evett valamit.

2017. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés az érkezések száma. Uzsonna után vacsit is kellene adni neki már (a kilenc hónaposom is vacsorázik), a tápszer meg lefekvés előtt mehet. Ha szívesén eszi a zöldséges pürét, adj neki azt vacsorára, amit ebédelt.

Kínáld többször kézbe fogható ételekkel, hátha az érdekes számára, főtt répa egészben, kenyér csík, ilyenek. Ne nasi legyen, keksz, kuki, hanem valami normális étel.

2017. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én uzsira szoktam adni neki főzelék maradékot, vagy ha nem marad mert pl. épp üvegeset evett, akkor pl. virslit kis kaláccsal vagfy párolt répával és sajttal. (a tejtermékekkel óvatosan kell bánnom, mert nagyobb mennyiségben gondot okoz, kiütéses lesz és fáj a hasa ha sokat kap.)


Leírom napi étrendet:

07:00 óra körül kel, ekkor eszik tápot, kb. 160-170 ml-t.

09:30 körül tízórai, eddig gyümölcspépet evett Sinemillel és babapiskótával, de most ezzel vagyunk gondban, egyszerűen nem akar tízóraizni (pedig ma vajas kenyeret sonkával próbáltam, de nem kellett neki)...

13:00-14:00 között ebédezik, főzeléket, ezzel nincs gond, ebből rendes adagot megeszik, simán lemegy a 220 gr-os üveg

17:00-17:30 között uzsi, itt vagy megkapja a főzelék maradékot, vagy valami mást kap (kevesebb mint az ebéd)

20:00-20:30 között tápszer, 160-170 ml körül, majd alvás.


Az a baj, hogy ha 17:30, vagy max 18:00 után adnék neki kajcit, akkor már nem enné meg a tápot este, vagy nagyon kevés tápot enne (pedig alapból sem eszik abból sokat).

2017. nov. 20. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

En az ebedet es az uzsonnat elorebb hoznam...

Es akkor beleferhetne meg 1 vacsora is a tapszer elott.

2017. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van, eleget eszik. Ez már megint vihar a biliben típusú aggódás.

Nem tömni kell a gyerekeket.

2017. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!