Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még csak tervezgetjük a...

Még csak tervezgetjük a babát, nem vagyok várandós, de már nézelődünk a bababoltokban a férjemmel, és megvettünk néhány dolgot, ami fiú és lány babának is jó (babakád, kiságy, stb. ) Ti is csináltatok hasonlót, vagy teljesen zakkantak vagyunk?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 18:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mi van, ha ne adj isten kiderülne, hogy meddő vagyok, vagy csak évek múlva jönne össze, vagy ha összejön, de elvetélnék? Olyan volt csak, hogy ajándékba vásároltam bodykat, rugikat, de kicsik lettek, így visszaadták, hogy ha tudom, cseréljem ki, de a blokk már nem volt meg, így eltettem a szekrénybe, hátha jó lesz később valakinek, vagy esetleg majd a sajátunknak, ha úgy alakul. De hogy konkrétan a meg sem fogant gyermekemnek vásároljak, az nem jutna eszembe. Volt egy terhességem, már a pozitív teszt után bújtuk a terheskönyveket, tervezgettük, hol lesz a kiságy, meg a neveken gondolkodtunk, stb. szóval nagyon boldogok voltunk. Aztán az egész rémálommá vált, mikor kórházba kerültem belső vérzéssel, amit a méhen kívüli terhesség okozott, azonnal meg is operáltak. Amikor hazaengedtek, a könyveket, teszteket és azt a néhány ruhácskát a szekrény leghátsó részébe tettem, hogy ne is lássam őket, annyira fájt. Úgyhogy ha sikerül újra teherbe esnem, nem fogok azonnal a bababoltokba rohanni.
2017. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%

Nem, hlyeség!

Amúgy simán lehet, hogy mire tényleg lesz gyereked már nem is fognak tetszeni a megvett dolgok - már ha lehet gyereked egyáltalán, mert ugye erre sincs garancia...


Mondjuk mi meg a másik véglet vagyunk, a dolgok kb 97%-át akkor szereztük be, mikor már megszületett a baba 😅 addig sem kerülgettük a cuccokat az amúgy is kicsi lakásban...

2017. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem hülyeség de én kb a 12.hétig még csak egy cumit se mertem venni majdcsak utána minden hónapba valamit.
2017. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

Nem vettem meg semmit, csak a kombinált teszt eredménye után, 14 hetes terhességi kortól.

Néhány játékot eltettem lánykoromban, hogy majd jó lesz a leendő gyermekemnek valamikor.


Babakádat, kiságyat pláne nem vettem volna, hogy minden nap nézzem meg kerülgessem míg össze nem jön a baba.

Azt se tudtam lehet-e majd gyerekünk.

2017. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
Az elmult 2hetben kezdtem el vasarolni. Sztem nem szerencses elore vasarolni. Ha nem jon egybol ossze akkor csak latod a holmikat es az majd meg jobban bedepiztet.33hkm
2017. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem gáz, főleg ha már dolgoztok a kicsin. Nekem inkább az a furcsa, amikor 100 kiló babaruhát 10-20 éven keresztül tárolja, hogy majd csak jó lesz a kövi gyereknek/unokáknak. De itt is fenn áll a veszély, hogy nem lesz unoka meddőség miatt, ráadásul nem fognak tetszeni a 10-20 évvel ezelőtti ruhácskák.
2017. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Norman Bates ***** válasza:
100%

Most leszek 22 hetes, meg sem fordult a fejemben, hogy barmit is vegyek teherbe eses elott. Pedig 7 honap volt mire sikerult.

Meg nincs se kisagy se babakadunk.

Szerintem kicsit elsietitek ezt. Baromi rosszul fog esni a babacuccokat kerulgetni minden honapban mikor negativat tesztelsz :/

En sem mertem semmit venni 12. Hetig, azutan is csak aprosagokat. Most vettunk babakocsit, mert nagyon nqgyon jo aron talaltunk.

2017. nov. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó harmadban vettünk babakocsit kiságyat kádat, ruhát semmit.Azt a párom és anyósom vették meg amíg én bent voltam a picivel a kórházban.Mivel nem tudtam mekkora lesz a baba nem akartam felesleges ruhákat.Jól is tettük mert 4740g lett eleve 2-es pelenkával meg 62-es ruhával kezdtünk ami pár hétig volt jó rá.

A lényeg hogy én nem vásárolnék előre talán a második trimeszterben de inkább akkor sem.

Ja a hangolódásról csak annyit, hogy nem lehet hangolódni.

2017. nov. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék, mert ha pl nem jön össze egy évig, akkor ott nézegeted, jobban stresszel, megint nem jön össze...ördögi kör. Meg ha összejön és elmegy, akkor mi van?
2017. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kicsit ilyen amcsifilmes, ott szokott kész babaszoba lenni, mert apunak/anyunak ez volt a hobbija meg a gyerekkori álma. :)


Én megértem egyébként, de nem csinálnám. Ha bármilyen ok miatt csúszik a gyerek, sokkal nagyobb csalódás lenne.

2017. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!