Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt a babád...

Hány hónapos volt a babád mikor a legkönnyebb korszakotok volt? Melyik hónapok voltak a legnehezebbek ill. legkönnyebbek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy a legtöbb idő jutott magadra, pihenésre mellette, takarításra...stb.

Melyik korszakot élveztétek a legjobban?


2010. jún. 1. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eddig az első 2 hónap volt a legnehezebb,semmire sem jutott időm,majd 2-6 hónapig nagyon laza,minden nap 10-15 óráig aludt a lányom,mindent elvégeztem mellette.6-9 hónapos koráig többször alszik keveset,így nehezebb az időbeosztásom,ha fent van,gyakran igényli,hogy mellette legyek,elég anyás lett,sokszor fel kell venni,trükközve főzök,takarítok,őt is bevonva,de azért sokkal könnyebb,mint az elején,mert eljátszik egyedül is,mászik ide-oda,önállóbb.
2010. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Legnehezebb az első 2 hónap,egész nap cicin volt a kisfiam,alig aludtam,idegileg kész voltam teljesen

Legkönnyebb 3 hónapos korától,6 hónapos koráig!

Most meg kibírhatatlanul rossz,vagyis csak gyerek :)))

16 hónapos

2010. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

0-3-ig nekem rémálom volt. Szoptatás, fejés egész nap, ráadásul a kislányom nagyon beteg volt. Szerencsére 3 hónaposan meggyógyult ( a kórházban fertőzték meg, egészségesen született).

3-6-ig nagyon nehéz, mert elötte 3 hónapig csak ölben volt, rajtam aludt, le kellett szoktatni, meg kellett tanítani saját ágyban aludni. Aztán ahogy értelmesebb lett, állandóan unatkozott, mert még nem volt képes helyváltoztatásra és állandóan foglalkoztatni kellett.

6-8-ig most itt tartunk, nekem eddig ez a legjobb. Kúszik, foorog, ül, eljátszik fél órákat.

2010. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem hogy meddig tart ez a jó élet, ami most van :))) 4 hós a babám és mindenre van időm, nem vagyok fáradt sem...Persze az első pár hónapban depressziós lettem annyira kimerített, de ez mostanra elmúlt.
2010. jún. 1. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, az első 3 hónap kemény volt...aztán javult a helyzet, beálltak az etetési idők, átaludta az éjszakákat, stb. Ez tartott úgy 9 hónapos koráig amikor önállósodni kezdett, mászni, lépegetni, azóta megint felfordult az életünk, folyton menni kell utána, pakolni, sehol nem marad meg, állandóan rajtam lóg :)
2010. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ti miről beszéltek? Nekem annyira fura. Amikor megszületett a lányom, csak néztem, mitől olyan fárasztó ez másoknak? Eszik, alszik, peluscsere, büfi, pancsi. Ennyi volt a teendő vele. Rengeteget pihentem, a lakás mindig rendben volt (egy óra alatt szépen rendet lehet tenni, a főzés max. egy másik óra, inkább kevesebb, odarakja az ember, aztán fő magától), olvasgattam, neteztem, filmet néztem, délutánonként hatalmasakat sétáltunk, beültünk egy kávéra a barátnőkkel, mentünk ide-oda. Közben, ha kérte a pici, kapott szopit, az elején szinte óránként, éjjel is, de mellettem aludt, így nem kellett ugrálnom, meg se éreztem.

Úgy 6 hós koráig semmi gond nem volt, csak full élvezet. Ha voltak nyűgösebb napok, magamra kötöttem kendőben, de sokat ringatóztunk összebújva a hintaszékben is, én közben olvastam, zenét hallgattam, ilyenek.

Amikor már elkezdett közlekedni a lakásban, onnantól nehezebb lett, de nem brutálisan, csak akkor folyton figyelnem kellett, mit ránt le, mire mászik fel. 9 hósan járt, így akkor már nehezebb volt, de megoldottuk. Zártam a nappali és a fürdő ajtaját, mert ott esetleg tudott volna rosszat csinálni, de a gyerekszobában, a folyosón, ebédlőben, hálóban mindent bababiztossá tettem, nem eshetett baja. Így végül akkor is simán megcsináltam mindent mellette.

Most 22 hós, eljátszik egyedül is, néha mesét néz, délutánonként viszont igyekszem csak az övé lenni, játszóterezünk, stb.

Szóval nekem a legkönnyebb az eleje volt, utána picit nehezebb, de nem volt nagyon vészes soha. Fogzáskor problémásabb, akkor elég nyűgös, na de olyankor beveszem a lesz..rom tablettát és aznap nem csinálok mást, csak vele vagyok. Egy nap alatt jól szervezett háztartás nem áll fejre. Kaja mindig van a fagyóban, hogy ilyen napokon előkaphassuk, ha meg egy nap nincs felmosva vagy felporszívózva, ott egye a fene. Általában naponta megcsinálom, így igazán nincs kosz. A gyerek meg fontosabb.

2010. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a legtöbb anya nem azt éli át az első hónapokban amit az utolsó anyuka :) A legtöbb anyának szerintem kritikus az első pár hónap, szerintem mondanom sem kell semmit mert aki átélte az úgy is tudja miről beszélek !

Hozzá teszem a rend azért mindíg meg volt nálunk is.

2010. jún. 1. 12:23
 8/11 A kérdező kommentje:

Eszik alszik büfi pancsi nálunk inkább így nézett ki : eszik, nem alszik, sír sír sír sír, nem alszik ......

Fárasztó meló volt megnyugtatni, csak cicin volt el, fárasztó éjszakák mellett mikor még a babámnak kedve sem volt éjszaka aludni még fárasztóbb nappalaim voltak.....

Örülj hogy a Te babád csak aludt, evett, büfizett meg pancsizott :)

2010. jún. 1. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Utólsó vagyok, örülök, hogy ilyen volt a babóm, de szerintem ehhez kellett az is, hogy bennem egy szemernyi para nem volt, hogyan is kellene csinálnom a dolgokat. Természetes volt az igény szerinti cicizés, a sok ölbenlét, együttalvás - így úsztuk meg a sírásokat. Soha egy pillanatig sem hagytam sírni, rengeteget volt hordozókendőben, összebújva aludtunk,mondták is sokan, hogy majd elkényeztetem. Nos, másfél évesen önállóan döntött a saját ágya mellett, s bár még egy szobában alszom vele, csak hajnalban mászik át hozzám egy kis cicizésre. Órákig eljátszik magában, senkitől és semmitől nem fél - ezek szerint mégse kényeztetődött el. :-)

Szóval nekem full könnyű volt az eleje is. :-) Na meg aki nevelt már fel újszülött kiscsikót anya nélkül cumival, annak kész megváltás, hogy óránként az új adag tápszerrel nem az istállóba megyek ki éjjel-nappal, hanem csak cicire húzom a mellettem alvó gyereket. :-)))

2010. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én sem hagytam sírni, sokat járkáltam Vele, mi is sokat aludtunk napközben össze bújva, de az éjszakákat a saját ágyában töltötte. Örülj neki h neked könnyű volt csak próbálj minket is megérteni akiknek meg nem volt az.
2010. jún. 1. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!