Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A glutént hány hónapos korban...

A glutént hány hónapos korban és hogyan vezettétek be a babátoknál? Miket adtatok először és milyen mennyiségben? A többi lent

Figyelt kérdés
8 hónaposak vagyunk, már kapott 1-1 babapiskótát, ma gabonás hippes gyümit, meg kb 3 hónapja glutén tartalmú tejpépet, de nem sokat. Most szeretném rendesen bevezetni, hogy heti rendszerességgel kapjon. Ha allergiás lenne, az kb. mekkora mennyiségnél és hanyadik napon jönne ki? Már az első kóstoltatás után is lehetséges?
2010. jún. 1. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 6 és fél hónapos kora óta adok minden nap a tízórai gyümijébe egy fél Hippes babakekszet, ami gluténos és 1 tápszeres kanálnyi DM-es Babylove 3 gabonás pelyhet.

Most 7 és fél hónapos, mást még én sem adtam. Kiváncsian várom én is a további ötleteket.

2010. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5-6 hónapos korában kezdtem. a családban senki sem gluténérzékeny(sokszor öröklött), így nem volt okom aggódni. babpiskótát adtam eőször, tejpép, szóval ugyanazok. ha érzékeny akkor hasmenés, esetleg kiütések, puffadás jelentkezik,nyűgös, ezeket úgyis észreveszed és akkor utána lehet járni, hogy valóban érzékeny-e rá.
2010. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha 2-3 nap egymás után pl. gluténes tejpépet vagy kiflit vagy valami ilyesmit adsz neki egy étkezésre,akkor már be is vezetted. Egy alkalom után is kijöhet.
2010. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység csak később, másfél éves kortól jön elő. Öcsém lisztérzékeny, tudom, hogy miről van szó. Kisfiam 8 hónapos, és 6 hónapos kora óta kap glutén tartalmú ételeket, most már napi rendszerességgel. Ha tízóraira vagy uzsira nem kap kenyeret, babakekszet, akkor a főzelékét/gyümölcsszószát, amit ebédre kap vagy liszttel habarom vagy rántom be, vagy főtt durum tésztával csinálok neki valamilyen kaját.

Csecsemő belgyógyászt kérdeztem meg erről, és ő is azt mondta, nyugodtan adhatok neki mindenféle glutén tartalmú ételt, amiket a kortársai is esznek, csak a későbbiekben jobban oda kell figyelni az esetleges cöliákiás tünetekre.

2010. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy öcsémnek pl. 2,5 évesen derült ki a lisztérzékenysége (haspuffadással és testén a hajlatokban vizes hólyagokkal jött ki).
2010. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!