Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lista szerint vásárolta...

Milyen lista szerint vásároltatok? Mikor kezdtetek neki? Honnan szereztétek be a holmikat, babaruhákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az első babánkkal vagyok terhes, április végén fog megérkezni. Úgy gondoltam, hogy március végére-április elejére már szeretném, ha kész lenne a babaszoba és minden babaholmi meglenne.

De még csak nézegettem a dolgokat, és így is rengeteg minden van. Pl. cumisüvegből is rengeteg márka van, pihenőszékből is és még sorolhatnám...

Babaruhákat már veszek folyamatosan, de szinte csak a H und M-ből szoktam vásárolni, vagy van 2-3 külföldi oldal és ennyi.

Hol lehet szép, csinos babaruhákat venni?

A Zarában inkább 3-4 hónapos kortól vannak babaruhákat, újszülötte méretből nincs akkora választék (legalábbis én így láttam).


Ti milyen lista szerint vásároltatok? Találtátok valahol, vagy kaptátok valakitől, esetleg összeírtatok mindent egyenként?


2017. nov. 27. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Listát a neten néztem, millió van, összehasonlítgattam párat. Amiben nem voltam biztos, hogy tutti kell-e annak utána néztem neten ki mennyire tartja hasznosnak. Márkáknál is kerestem a neten véleményeket (baráti körben én szültem először, családban is, tehát nem nagyon kaptam tanácsokat ilyen téren senkitől), nézegettem az árakat és úgy választottam ki a nekünk legjobbat.

Babaruhák nagyon jók vannak a tescoban, egészen pici kortól kaphatóak, H&M szintén, C&A-ban is vannak jók.

Én már a 12. héttől elkezdtem mindent megvenni. Babakocsit pl 14 hetesen vettünk, kiságyat 23. héten, a szobát a 30.héten tapétáztattuk és 2 hét múlva készre berendeztük.

Babaruhákat, kellékeket pedig a 12. héttől folyamatosan vettünk, a fizetésünkhöz mérten hónapról hónapra megvásárolgattunk mindent.

2017. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkövettük mi is azt a tipikus hibát első babás szülőként, hogy mindent összevásároltunk. Interneten néztem a listákat, édesanyám segítségével.


Rengeteg dolgot szereztünk be a Babaszafariból, mint például a kiságy, baldahin, bútorok, pelenkázó, babakocsi, pihenőszék. Kisebb dolgokat is innen, textilpelenkák, pár dekoráció, takarók.

A cumisüvegeket, cumikat az Auchanból (Avent márkát használjuk). Légzésfigyelőt szintén Auchaban (Angelcare). Tisztálkodó szereket szintén (orrszívó, fürdőkád, körömcsipesz, olló, cumisüveg tisztító, fertőtlenítő, stb).

A ruhákat szinte egytől-egyig a H&M-ből. Ott már újszülött kortól lehet vásárolni, és teljesen meg vagyok elégedve a minőséggel. Van pár Mamas and Papas ruhánk is.


Amit tanácsolni tudok, hogy az első hónapokban teljesen felesleges bevásárolni drága tisztálkodó szereket, mint a Gabi, meg a Johnson's, és társai. Nekünk már több mint egy éve a polcon pihennek a samponok, fürdetők, mert olyan érzékeny a babánk bőre, hogy csak a gyógyszertári krémmel lehet fürdetni.

2017. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Babaruhákat kaptuk, amiből nem volt, azt a H&M-ből vettük vagy F&F-ből, Pepco-ból.


Az apróságokat, mint kád, körömvágó olló, baba fésű, cumisüveg stb, mind a Tescoban DM-ben vagy Müllerben vettük. Cumisüvegből a MAM márkát ajánlom, van szelepe és nem tud sok buborékot nyelni vele a baba.


Az ágyneműs dolgokat, törölközőt Ikeában vettük, ott jó a minőség és ahhoz képest olcsó is.


Az ágyat, matracot, pelenkázót szivaccsal ha azt nézzük szintén Ikeában vettük, csak családtól, használtan.


Ha van rá keretetek, akkor a Brendon lehet a legjobb választás, ott minden van. Csak minden sokkal drágább mint máshol - viszont egy helyen van.

2017. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!