Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik 10-en évesen szülnek gyereket?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 15 évesen szülte első gyerekét, azóta 3 gyereke van (24 éves). Mindegyik pasija elhagyta, otthon él a család nyakán 3 gyerekkel. Buta, esélye nincs kitörni.

És nem egy gazdag család, szóval nyomorúság lehet náluk rendesen.


Miért ilyen felelőtlenek az emberek?



( jó, tudom, ükanyáink korában is e-tájt szültek, de könyörgöm, akkor még más világ volt)


Másik kedvencem meg az, amikor valaki úgy vállal gyereket, hogy mindketten minimálbérből tengődnek.



2017. nov. 27. 17:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

En is koran szultem.18 es 20 evesen a nagyokat.

Rolam is sokan gondoltak azt,hogy felelotlen vagyok,es jajj szegeny gyerekek.

Hat en meg igenis felkotottem a gatyomat es tanultam,majd dolgoztam.paromal egyutt.

Mara sajat hitelmentes lakas,auto,es plusz egy gyerek ;)

Tudom,ez a ritkabb,es a kerdesben emlitett holgyemeny nem ez a fajta.

Azert irtam le a mi peldankat,mert van ilyen is.es nem kell minden fiatalon szulot egybol elitelni.

Hozzateszem magyarok vagyunk,nem kisebbseg.

2017. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Valóban fontos az hogy ki mit hoz otthonról. Sok ilyen estet ismerek. Van olyan ismerősöm aki 17 évesen szülte az első gyermekét, 22 évesen már elvált három gyerekes anya volt. Le érettségizett, most végzi a harmadik szakmáját. Férje van és most várják a közös babájukat. Van olyan is aki 30 éves, most terhes a negyedik gyerekével, a másik három is csecsemő otthonban van. Sajnos a kor és a felelősség nem függ össze feltétlen.
2017. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az én szemszögemből ez felelőtlenség, aki ilyen fiatalon vállal gyereket, de igyekszem nem megítélni (persze ez nem mindig sikerül), mivel nem látok bele az életébe.

A második, amit írtál, hogy mi van, ha minimálbérből élnek, ez már nehezebb kérdés. Biztos nehéz minimálbérből, de aki látja, hogy éveken belül is ugyanez lesz, nem fog többet keresni, de szeretik egymást a párjával, biztos a kapcsolatuk, és egyébként eltartják magukat, még ha nem is jól, akkor szerintem nem felelőtlenség a gyerek. A pénz fontos, nagyon fontos, de aki tudja, hogy évek múlva se lesz több, az ne vállaljon gyereket? Nehéz kérdés, valószínűleg nincs rá tökéletes válasz.

2017. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha most jó sokan ideírnak gyűlölködő válaszokat... akkor.. jobban fogod érezni magad? :)
2017. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azért igencsak örülök, hogy vannak akik minimálbér mellett is vállalnak. Máskülönben nem születhetett volna meg az én édes feleségem sem annak idején akitől nem lenne most egy gyönyörű kisfiam. De hát szerencsére anyós és após minimálbér közeli fizuval is merték vállalni, és milyen jól tették!
2017. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A 15 nagyon korai. Engem anyukám korán szült,17 évesen nem direkt de elvetetni nem tudott. Viszont ő fél éves koromban Elment dolgozni,egyedül nevelt megadott amit tudott. 20évesen nem vettek észre egy csúnya felfázást,annyira begyulladtak a petevezetékei már nem lehetett vele semmit csinálni,több gyereke nem lehetett. Igy ő jól döntött,ha engem nem tart meg nem is lenne gyereke. Van mikor 17-18 évesen mar felelősséget vállalnak de tudom ritka. Ettől Függetlenül sem szeretném ha Ennyi idősen szülne az én lányom én örülnék ha 24 előtt nem. Nem csak a felelösség miatt,hanem sok lemondással jar egy gyerek. Anyukámnak félbe kellett hagynia a tanulást mert dolgoznia kellett mellettem,nem tudott bulizni,nem lehetett csak úgy barátja gyerekkel már azért más az élet. Jó ha ezeket megéli Mielőtt lesz és tud tanulni amennyit szeretne 😊
2017. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Viszont az utolsóhoz szólva miért ne lehetne két minimálbéresnek gyereke? Mennyi most a minimál 120? Az 240 együtt. Miért ne lehetne okosan beosztva gyerekük? Ok nem 3,de egy simán. Nem kell ezért jemondaniuk róla,nekik is jar a gyerek,nem szórva a pénzt elégnek kell lennie maximum két éves korában vissza megy dolgozni a nő mikor lejár a gyed.
2017. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A nettó minimálbér 85e körül van utolsó. Szóval két minimálbéres, egy gyerekkel összesen kap kb 192e forintot. (jövedelem, adókedvezmény, családi pótlék) Ha van hol lakni akkor azért meg lehet élni ennyiből.
2017. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Azert mert "cigany" valaki akkor mar lekell hordani meg semmire valo stb.. nem ertem a mai tarsadalmat ha valaki egy kicsit barnabb a masiktol akkor mar nem is ember?

Hozza teszem hogy en is az vagyok es en is fiatalon szülök 18 éves múltam! De 29 hetesen meg dolgoztam! Azert mert valaki fiatal nem biztos hogy felelotlen!

2017. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!