Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma vagyunk két hónaposak. Ti...

Ma vagyunk két hónaposak. Ti mit csináltok/csináltatok a babátokkal ennyi idősen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 06:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi két nappal ezelőtt voltunk két hónaposak.

Miket csinálunk? Hmmmmmmm........? Sokat éneklek, mondókázok, halandzsázok neki. Van, hogy a pihiszékben nézelődik, van, hogy a játszószőnyegen játszik, majd ott el is alszik (épp most is ott szunyál) Ha jobb napja van sokat mosolyog, és édesen gőgicsél. Az esti fürcsit meg imádja.

Na és persze jó sokat sírunk..........eléggé hasfájósak vagyunk.

Nektek, hogy telnek a napok?

2010. jún. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te is két hónapos vagy és együtt sírsz a babával? Mert ahogy ezt leírtad! Elég fura olvasni.
2010. jún. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja: a 6.11-est kérdem
2010. jún. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az én picim most próbálgatja a hangját. Néha olynokak sikít hogy azt hiszem fáj valamilye. Meg most kezdi felfedezni a kis kezét és állandóan a szájába tömködi.:))

De a sírás az nálunk is megvan. Bár mi nem vagyunk hasfájósak, de nyűgösködni sokat szokott. Sajnos.

2010. jún. 2. 06:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Megszoptattam,tisztába raktam és betettem a kiságyába. Hagytma,hogy egyedül nézegesse a körülötte levő dolgokat. Ennyi idősen semmi helye a földön,vagy a pihenőszékben! Neki még et nem való! Beszélni is akkor szoktam hozzá,amikor tisztába teszem,de akkor is csak ÉRTELMESEN.

Két szopi között pedig végzem a dolgomat. Ha fáj a hasa,akkor sem veszem ki az ágyból,hanem megsímogatom a hátát,tornáztatom stb. Nem akarok egy elkényeztetett,hisztis babát nevelni belőle. És én már elmúltam 2 hónapos!

2010. jún. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező bocsánat de beoffolok!

A másik két válaszolónak: igen, én is sírok vele, mert olyan görcsei vannak, hogy már kétszer volt kint a gyerekorvos, és még ő is csak lesett.

A másik válaszolónak pedig az üzenném, hogy nem kellene ilyen cinikus hangnemben az én válaszomat leszólni. Te úgy neveled a gyermeked, én meg így. Igenis szeret a pihiszékben hintázni, nem hiszem, hogy fél óra miatt probléma lenne. A játszószőnyeg pedig nem a földön van, és fejleszti a gyerek képességeit, mivel nyúl a lelógó dolgokhoz, "beszél" az állatkáknak meg hasonlók.

Azért vállaltam gyermeket, hogy törődjek, foglalkozzak vele, ne pedig csak "becsapjam" a kiságyba. Értelmes beszédre még rengeteg évem lesz, jelenleg a mondókázás és dalolászás ideje van itt szerintem. De hangsúlyozom (akár le is pontozhatsz)te úgy, én így.......ezért nem kellett volna a válaszodat ilyen stílusban írni.

első válaszoló voltam

2010. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az első=utolsó válaszolónak igaza van. Egy ekkora babával igenis kell már foglalkozni. Persze önálló programra is kell neki időt hagyni,hogy felfedezze magát és a világot,de magától nem fogja megtanulni a dolgokat. Azért vagyunk,hogy törődjünk velük!!! Én is sokat "játszok" vele,hanyatt fekszik a játszószőnyegen,és lökdösöm neki a lelógó kis figurákat,ő pedig ügyesen követi őket a szemeivel,csörgetem neki egyik másikat,akkor fordítja a fejét a hang irányába. Van ,hogy egyszerűen csak hason fekszik rajta,és emelgeti a fejecskéjét,hogy lássa a színes halacskákat rajta. Tulajdonképpen ez inkább csak egy kis torna,de játékosan. :) És rengeteget beszélek neki,hogy 1.szokja a hangomat,2."tanuljon". Ő is egy ember,mit ilyen, társaslény! Attól egy gyerek nem lesz elkényeztetett,hogy foglalkoznak vele! Legalább nem lesz egy befeléforduló ,magányos kisemberke... Ezenkívül sokat eszik,sokat alszik,és napi 1-1,5 órát sétálok is vele,hogy levegőzzön. Kb.ennyi,azt hiszem nekik még ennyi elég,és ennyi kell! De mindenki másképp csinálja! :)
2010. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor kapta a lányom a babaszőnyegét, nagyon tetszett neki, sokáig nézegette, illetve nézegeti most is a játékokat, persze már fogdossa őket, hiszen 4,5 hónapos. szereti a kiságyban a zenélő forgó játékot is. Aztán vannak csörgők, színes plüss kis figurák, azokat mutogattam neki. Persze van éneklés és mondókázás is, de inkább az éneket szeretette, illetve szereti.

Így igen változatos volt a foglalkozás azzal, hogy azért hagytam mindig egyedül is felfedezni a világot, szépen elnézelődött a lakásban, hol az egyik ágyra tettem, hol a másikra. Ebben a korban egyébként valóban az emberi arcokat szereti a legjobban, sokat mosolyogtunk rá, meg grimaszoltunk, ilyenkor mindig visszamosolygott.

Arra azért ügyelni kellett, és még most is figyelek, hogy ne érje túl sok inger, mert akkor nagyon nyűgös.

2010. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én most gondolkozok a pihenőszéken. Ugyanis a bébihordozót nem szeretem. El van benne úgy kb 5-6 percig, de nem az igazi.

Én is szoktam neki énekelni, meg elmesélem hogy éppen mit csinálok. Tegnap pl. szopizás közben olvastam neki. És olyan szépen elaludt. Jobban aludt mint amikor csendben vagyok.

2010. jún. 2. 11:06
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok. Olyan pihenőszéket vegyél, amiben feküdni tud, a gerincének nem a félig ülő helyzet. Én sajnos utóbbit vettem, úgy fektettem bele, hogy az első két lábát könyvekkel megemeltem, így majdnem fekvőhelyzetbe került. De őszintén szólva nem nagyon rajongott érte, jobb a babaszőnyeg. Azt nem muszáj még ennyi idős korban a földre tenni, egy nagy ágy közepén otthagyhatod, onnan még ennyi idősen nem bír elmászkálni, vagy lfordulni.
2010. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!