Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babámat nem tudom...

14 hónapos babámat nem tudom tovább szoptatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bizonyos okok miatt el kell választanom, de jelenleg cicin alszik el, és éjjel is sokszor kel, és csak a cici nyugtatja meg. Sírni hagyáson kívül van valami ötletetek?
2017. dec. 6. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nincs fogalomzavar. Csak ők minden nyikknek nevezik az igényt.

Nekem 3 hét alatt se sikerült átszoktatni, pedig ebből 2 hetet az apja ment éjjel. Sok sikert és ha sikerült, írd le kérlek, hogyan.

2017. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy akkor eszik, ha éhes. Nem azt jelenti, hogy minden problémára cici a megoldás.

Szóval ha a melleddel nem nyugtatod, hanem táplálod, akkor nem lesz cicifüggő.

Csak sokan elkövetik azt a hibát, hogy Mindenre a cici a megoldás. Akkor bizony nehéz lesz leazoktatni.


És azért egy 14 hónaposnak már nem a cici az alapvető táplálék, hanem az anyatej már csak kiegészítés. Szóval ilyenkor már azért kevesebbet van mellen. Ha ugye csak táplálkozásnál kapja, nem pedig megnyugtatásképpen.

2017. dec. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a beszélgetés elkanyarodik, de szeretnék az utolsónak válaszolni.


A mell egy babának nem csak táplálkozásra szolgál. Mikor előkerül a cumi vagy a hüvelykujj, akkor pont azért jönnek ezek, hogy azokat szopogatva átkerüljön a cumira vagy az ujjra az anyamell egyik funkciója, a megnyugtatás. Az más kérdés, hogy sokan nem értenek egyet azzal, hogy a babának ez kell, ezért vesznek neki egy műanyag darabot. Ha nem kap azt sem, talál magának egy ujjat... Ezekről leszoktatni pedig sokkal nehezebb, a hüvelykujj szopás pedig akár iskolás korig, extrém esetben felnőttkorig is eltarthat (voltak itt gyakorin ezzel kapcsolatos kérdések... Na olyat még senki sem kérdezett, hogyan jöhetne le az anyja melléről :)))) )


Az enyémnek sosem adtam oda a mellem minden kis gondra, de ha fájt neki valami, mert mondjuk elharapta a száját vagy egy esésnél nagyon megijedt, akkor igen. Persze első az ölelés, szavakkal nyugtatás, ringatás, de mindig kell ilyen esetekben kis nyugi szopi. Sírni hagyjam?


Aztán a másik, hogy egy éves kor felett kb. nem te adod oda neki, hanem ő veszi el... Szóval az igényeit egyértelműen jelzi, nem az van, hogy az anyja folyton betömi a száját.

2017. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy az lett volna a cél, hogy betömjem a száját. De sokszor semmi nem használt csak a cici. Jelenleg 2X alszik még nappal hiába ringatom vagy simogatom, amikor már majdnem elalszik akkor kell neki a cici, ha nem kap akkor addig ordit, amíg teljesen fel nem ébreszti magát és újra aktív lesz.. Éjszaka pedig dettó..sokszor kel és ordít ha nincs cici..
2017. dec. 22. 08:46
 15/16 A kérdező kommentje:
Se Apa, se cumi, se cumisüveg..semmi nem jó..:(
2017. dec. 22. 08:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Mert még igényel tége és egy erőltetett leválasztás trauma lehet neki. Nincs más megoldás? Muszáj leválasztani?
2017. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!