Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől sérülhet meg a kutacs?

Mitől sérülhet meg a kutacs?

Figyelt kérdés
A kisbabám 2 hónapos.öltoztetés közben, ahogy húztam le a kis ruháját véletlenül megnyomtam az ujjamal a kutacsát.nagyon puha érzés volt.a baba észre se vette nem is sírt, utána sem volt horpadt.ennyitől megsérülhet e?lehet valami baja tőle?

2017. dec. 7. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak komoly eröhatástól sérülhet - gondolj bele, ha egy kis nyomás elég lenne, akkor még ösemberként kipusztult volna az emberiség!
2017. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!!csak annyira puha erzes volt,mintha egy gyurmat nyomott volna meg az ujjam.en sirogörcsöt kaptam!!a kicsi meg észre sem vette..akkor ennyitől nem sérülhet meg?
2017. dec. 7. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől biztos nem lett baja.

Ha megfigyelted az orvos is megsímítja a kutacsot.

A másik hogy nemsokára kúszik, mászik, áll és a kutacs még akkor bőven nyitva és mikor áll esni is fog. Sőt a fiam de gondolom más gyerek is, sokszor mikor forog a kiságyba bizony koppan a feje a rácson, hába van ágyrács védő, semmit nem ér.

Nagyon erős az a bőr ami ott van.

2017. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!csak nagyon megijedtem,mert éreztem az ujjammal ahogy benyomódott!!!😨
2017. dec. 7. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint a doki is megtapogatja, illetve egy agysérülésre is csak lenne valami reakciója gyereknek, úgyhogy nyugi.
2017. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni!csak annyira féltem mindentől, és tényleg éreztem ahogyan benyomódott, de én is arra gondolok,hogyha valami baj történt volna,akkor minimum azért sírt volna!most nyugodtan elaludt mint szokott...lehet én aggódom túl!!Igazatok van, a kutacs érzékeny de azért remélem nem ennyire...😕
2017. dec. 7. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lett semmi baja, hidd el! Én is mindenen paráztam, de felesleges :)
2017. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekintenzíven dolgozó sógornőm mondta mindig, hogy ne izguljon a férjem (ő nagyon félt a kutacs miatt), mert olyan erős mint a vitorlavászon. Persze nem nyomkodjuk poénból, meg a nagytesó nem kalapálhat rajta, de egy simogatástól nem lehet baja. A gyerekorvos is határozott mozdulattal nézi mindig, hogy hányszor hányas a kutacs.
2017. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazad van!!de mégis mindenen izgulok!!!mindig azzal nyugtatom magam,hogy annyi gyerek van aki pl leesik az ágyról,erős ütés éri a fejét,mégsem lesz bajuk!!A párom is mindig azt mondja,hogy azért nem hímes tojás!😅

Csak amúgy is a kutacsát extrán féltem!És konkrétan éreztem,ahogyan a puha rész benyomódott!azért ma figyelni fogom,hogy van e valami jel,de remélem minden rendben lesz!!!

2017. dec. 7. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon pici volt még a kisebb fiam amikor a nagy megnyomta a kutacsát, minden pillanatban figyeltem rájuk, ez mégis egy századmásodperc alatt megtörtént, a nagy 3 éves volt, mondtuk neki, hogy ott nem szabad hozzáérnie a kistesóhoz, ő meg persze hogy kíváncsi volt :/. Szóval ugyanúgy voltam mint te, csak én nem éreztem, hanem láttam ahogy benyomódik. Hívtam a kórházat, hogy atyaúristen, hová vigyük, mit csináljunk, és a gyerekorvos megnyugtatott, hogy ennyitől semmi baja nem lesz. Ő azokat a példákat hozta, hogy van akinek injekciót kell adnia bele, meg a szülés közben képzeljük el mennyi hatás éri. Ne aggódj!
2017. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!