Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 13 hónapos kislányom még...

A 13 hónapos kislányom még mindig mindent a szájába vesz, harapdál, nyalogat mindent. Normális ez? Nem kellett volna már "leszoknia" róla?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, az énl ányom már 15 hónapos, de nekem eszembe sem jutott, hogy aggódnom kellene emiatt.
2010. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos,kb.1-2 hónapja nem vesz dolgokat a szájába,csak ritkán,de akkor kérésre ideadja.

É sem aggódtam emiatt.

2010. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért merült ez fel bennem, mert egyik oldalon, ahol írják a kisgyermek fejődését hónapról-hónapra, azt olvastam, hogy 11 hós kor után egyre kevesebb dolgot vesz a szájába.

A kis rokon gyerek 12 hósan nem nagyon rágicsál össze már mindent.

2010. jún. 2. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 11 hónapos, másfél hét múlva lesz a születésnapja. Ő mindent meg akar kóstolni, elég nehéz így homokozóba menni, de egyre inkább hallgat rám, ha azt kérem, hgoy ne vegye a szájába. Én is aggódom miatta egy kicsit, de azért baj nincsen :)
2010. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hós, és még mindig rágcsál, ha jön a foga. Igaz, már nem vesz mindent a szájába ismerkedésképp, csak az arra jól bevált dolgokat rágogatja.

Nem érdemes a nagy könyvben megírt egyenbabákhoz mérnénk a gyerekeket, sem ismerős gyerekekhez, ezzel csak stresszeljük magunkat. Rosszabb esetben a gyereket is.

Nem hallottam még kóros rágcsálásról a neurológiai rendeléseken :)

2010. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22hónapos a kisfiam,még mindent megkostol, de ha rászolok már hallgat rám.ez lehet nekik egyébként rossz megszokás is.
2010. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15hónapos és még mindig mindent a szájába vesz,na jó talán már nem mindig,de még az a jellemző.

Megkostólja a homokot,virágföldet,sőt volt,hogy a kukából vette ki a zsemlét és rágcsálta.Persze azonnal kikaptam a kezéből,de szerintem minden gyerek csinál ilyeneket,majd kinővi,ez hozzátartozik az élet dolgainak megismeréséhez:)

Mi nem félünk a bogaraktól,hangyáktól,pókoktól sem,nagyon oda kell figyelnem:)

2010. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ezt a kérdést én tettem fel. Azóta vmit javult a helyzet. Legalább odakint nem rágnak, elfoglalják magukat. Sovány vigasz, de hallottam olyan gyerekről, akinek 3 éves koráig nem lehetett apró tárgyakat odaadni. Jobb lesz majd, fokozatosan.

2010. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!