Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges védőnőt váltani?...

Lehetséges védőnőt váltani? Vagy hogy kezeljem ezt? Teljesen kiborultam tőle, miután elment, elsírtam magam.

Figyelt kérdés

Fiatal anyuka vagyok, most ősszel lettem 20 éves. A lányunk 6 hetes lett tegnap.

A védőnő, akihez tartozunk, többször megjegyzést tett az életkoromra és az első alkalommal közölte is, hogy emiatt jobban fog rám figyelni és gyakrabban jön majd hozzánk... Nem értem, hogy miért, hiszen nem putriba vállaltam gyereket, van segítségem is elég sok, a megfelelő anyagi háttér is biztosított. De nem gondoltam, hogy ezt komolyan fogja venni, meg könyörgöm, ő csak egy védőnő...


Viszont egyre rosszabb lett. A stílusa is borzasztó, kioktató, tolakodó, mindenbe beleokoskodik.

Pl. hogy terhesen miért vettem fel magassarkút, miért van kutyusunk és hogy reméli, mire meglesz a baba,"az" már nem lesz a lakásban. Már a terhességem alatt is többször kijött hozzánk, mindig egyeztetés nélkül. Megjegyezte, hogy kíváncsi lenne, hogy egy fiatal lánynak, mint én, miből lett ilyen lakása, meg mikor megnézte a babaszobát, közölte, hogy látja nagyon figyeltem, mikor azt magyarázta, milyen jó hatással van a babára a szülőkkel való alvás... De ezt teljesen gúnyosan.

Volt, amikor úgy jelent meg, hogy nagyon nem volt alkalmas, vendégeket vártam és mondtam, hogy jobb lenne, ha visszajönne máskor, mert még terítek, sütit sütök, pakolászok. Erre elkezdett fenyegetni, hogy jobb, ha most azonnal beengedem, mert ha nem teszem, azt jelenteni fogja és abban nem lesz köszönet.


Csütörtökön is jött hozzánk (természetesen bejelentkezés nélkül) és itt volt anyukám is. A baba elkezdett sírni és anya átvette tőlem és bevitte a babaszobába megnyugtatni, hogy én nyugodtan tudjak a védőnővel beszélni. Mire ő megjegyezte, hogy úgy látja, inkább a nagyival kéne beszélgetnie, valószínűleg ő többet tud a gyerekemről, mint én. Ez nagyon rosszul esett, és már elegem van a folyamatos piszkálódásából, a rosszindulatú megjegyzéseiből és hogy úgy viselkedik velem, mintha egy óvodás lennék, akire egy játékbabát sem bízhatnának rá. Érezte, hogy ezzel messzire ment, mert utána mondta, hogy "na de majd biztos belejövök én is", meg hogy idő kell a kötődés kialakulásához...


Több gyereket szeretnénk és én ezt a nőt képtelen vagyok elviselni éveken keresztül.


2017. dec. 9. 12:23
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
79%
A járási szakfelügyelő védőnőnek jelezd a problémát (vezető védőnő). Nem tudom merre laktok, de általában a városi ÁNTSZ-ben elérhető. Ha összeférhetetlenség van, akkor kijelölhet egy másik védőnőt neked. Lemondani a szolgálatot már nem lehet, csak ilyen megoldás van, hogy akkor másikat jelölnek ki. Persze ezt városban meg lehet oldani, faluban már kicsit problémásabb, hogy akkor ki legyen helyette. Vagy jó megoldás lehet az egyéni gondozási terv kérése, ritkább látogatással, mondd, hogy inkább bemész a tanácsadóba. És kérdd, hogy hívjon fel legalább előtte nap, mikor jönne, vagy legalább aznap reggel.
2017. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!